ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,021-1,030 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: php, iconv, ssh, perl turmix. De hogyan? #2134894
    ELaci
    Felhasználó
      linuxforum wrote:
      Mármint arra gondolsz, hogy a LANG=ISO-8859-2 után kellene a ; ?
      Meglepő, de nem! Ez biztos valamiből nagyon következik, mert már több helyen láttam. Pl.: egy gentoo telepítési man:

      Code:
      USE=”-X -gnome” emerge mc

      ( http://www.linuxmanpages.com/man1/emerge.1.php)

      A „LANG=ISO-8859-2” utasításként van végrehajtva, amiben gondolom megegyezhetünk.
      A „LANG=” utasitásnak nem lehet paraméterként adni az, „idn –quiet ‘$humanDomainName” sztringet, mert annak semmi értelme.
      Az idn -t egy külön utasításként kell értelmezni és emiatt hiányzik (ezek szerint csak számomra) a pontosvessző.

      EL

      Szerk.:
      Még valami eszembe jutott, amiben és sem vagyok biztos:
      A perl -ből indított rendszerszintű parancssori futtatás feltétlenül igényli a pontosvesszőt?
      Nem tudom én sem.

      EL

      Hozzászólás: php, iconv, ssh, perl turmix. De hogyan? #2134889
      ELaci
      Felhasználó
        linuxforum wrote:
        Hát akkor okulásul álljék itt egy megoldás, még ha nem is a legszebb.
        Az iso-8859-2-es karakterkészleten futó perl program, mely elidítja az idn paranncsot, az indítás előtt még külön definiálja, hogy iso-8859-2.

        Code:
        #!/usr/bin/perl
        my $humanDomainName=$ARGV[0];
        my $realDomainName=`LANG=ISO-8859-2 idn –quiet ‘$humanDomainName’`;
        print „$realDomainNamen”;

        Így már jó. Érteni nem értem, miért, de így megy.

        Sejtésem:
        Szerintem még így sem jó, csak ez: „LANG=ISO-8859-2”
        Ez a szöveg „idn –quiet ‘$humanDomainName” meg csak szemétként viselkedik, mert hiányzik egy pontosvessző.

        Ha a sejtésem igaz, akkor csak egy LANG változó értékadás kell.

        EL

        Hozzászólás: php, iconv, ssh, perl turmix. De hogyan? #2134890
        ELaci
        Felhasználó
          linuxforum wrote:
          Hát akkor okulásul álljék itt egy megoldás, még ha nem is a legszebb.
          Az iso-8859-2-es karakterkészleten futó perl program, mely elidítja az idn paranncsot, az indítás előtt még külön definiálja, hogy iso-8859-2.

          Code:
          #!/usr/bin/perl
          my $humanDomainName=$ARGV[0];
          my $realDomainName=`LANG=ISO-8859-2 idn –quiet ‘$humanDomainName’`;
          print „$realDomainNamen”;

          Így már jó. Érteni nem értem, miért, de így megy.

          Sejtésem:
          Szerintem még így sem jó, csak ez: „LANG=ISO-8859-2”
          Ez a szöveg „idn –quiet ‘$humanDomainName” meg csak szemétként viselkedik, mert hiányzik egy pontosvessző.

          Ha a sejtésem igaz, akkor csak egy LANG változó értékadás kell.

          EL

          Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135089
          ELaci
          Felhasználó
            milfer wrote:
            Szeretem a *.3 SuSE-kat. Használtam a 6.3-at, és egy rövid ideig a 8.3-at.
            Kipróbálnám ezt is. De nincs valami normális telepítő média ehhez. Olyan 1 esetleg 2 CD-s változat. Én nem akarok 4,1 GB-ot letölteni.

            Ollan izgi lettem ettől.
            A der/die/das sorozatból pl. a nőnemű is letölhető?
            Kifejezetten erre volnék kiváncsi!
            🙂

            Hozzászólás: Megjelent az openSuSE 10.3 Final / Stable #2135090
            ELaci
            Felhasználó
              milfer wrote:
              Szeretem a *.3 SuSE-kat. Használtam a 6.3-at, és egy rövid ideig a 8.3-at.
              Kipróbálnám ezt is. De nincs valami normális telepítő média ehhez. Olyan 1 esetleg 2 CD-s változat. Én nem akarok 4,1 GB-ot letölteni.

              Ollan izgi lettem ettől.
              A der/die/das sorozatból pl. a nőnemű is letölhető?
              Kifejezetten erre volnék kiváncsi!
              🙂

              Hozzászólás: Egy gép több DNS bejegyzéssel #2135387
              ELaci
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                colt wrote:
                Valahol el kell kezdeni… már bocs. Elvileg más is kérdez itt a melójához. Bocs.

                Csak szólj, és megyünk betont keverni a villád alapozásához.
                Vagy ezzel elkéstünk?

                ElQró lesz az akinek már kampec.

                Hozzászólás: Egy gép több DNS bejegyzéssel #2135388
                ELaci
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  colt wrote:
                  Valahol el kell kezdeni… már bocs. Elvileg más is kérdez itt a melójához. Bocs.

                  Csak szólj, és megyünk betont keverni a villád alapozásához.
                  Vagy ezzel elkéstünk?

                  ElQró lesz az akinek már kampec.

                  Hozzászólás: Egy gép több DNS bejegyzéssel #2135385
                  ELaci
                  Felhasználó
                    colt wrote:
                    Valahol el kell kezdeni… már bocs. Elvileg más is kérdez itt a melójához. Bocs.

                    Semmi probléma.
                    Csak kicsit okosabban a jövőben.

                    Hozzászólás: Egy gép több DNS bejegyzéssel #2135386
                    ELaci
                    Felhasználó
                      colt wrote:
                      Valahol el kell kezdeni… már bocs. Elvileg más is kérdez itt a melójához. Bocs.

                      Semmi probléma.
                      Csak kicsit okosabban a jövőben.

                      ELaci
                      Felhasználó

                        De gondolom ezek az osztályok nem diszjunktak. Én legalábbis kettőbe is be tudnám pakolni magamat (1. és 3.)

                        Szerintem a normális emberek az 1-3 -ba tartoznak, akik meg kicsit becsvágyóbbak,  azok az 1-4 -be.
                        De aki tud pofásabb megosztást, az rajta!
                        Feltétel: az aranyozott feltörhetetlen szarkofág legyen az utolsó!

                        EL

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,021-1,030 / 2,773