Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
linuxforum wrote:Mármint arra gondolsz, hogy a LANG=ISO-8859-2 után kellene a ; ?
Meglepő, de nem! Ez biztos valamiből nagyon következik, mert már több helyen láttam. Pl.: egy gentoo telepítési man:Code:USE=”-X -gnome” emerge mc( http://www.linuxmanpages.com/man1/emerge.1.php)
A „LANG=ISO-8859-2” utasításként van végrehajtva, amiben gondolom megegyezhetünk.
A „LANG=” utasitásnak nem lehet paraméterként adni az, „idn –quiet ‘$humanDomainName” sztringet, mert annak semmi értelme.
Az idn -t egy külön utasításként kell értelmezni és emiatt hiányzik (ezek szerint csak számomra) a pontosvessző.EL
Szerk.:
Még valami eszembe jutott, amiben és sem vagyok biztos:
A perl -ből indított rendszerszintű parancssori futtatás feltétlenül igényli a pontosvesszőt?
Nem tudom én sem.EL
linuxforum wrote:Hát akkor okulásul álljék itt egy megoldás, még ha nem is a legszebb.
Az iso-8859-2-es karakterkészleten futó perl program, mely elidítja az idn paranncsot, az indítás előtt még külön definiálja, hogy iso-8859-2.Code:#!/usr/bin/perl
my $humanDomainName=$ARGV[0];
my $realDomainName=`LANG=ISO-8859-2 idn –quiet ‘$humanDomainName’`;
print „$realDomainNamen”;Így már jó. Érteni nem értem, miért, de így megy.
Sejtésem:
Szerintem még így sem jó, csak ez: „LANG=ISO-8859-2”
Ez a szöveg „idn –quiet ‘$humanDomainName” meg csak szemétként viselkedik, mert hiányzik egy pontosvessző.Ha a sejtésem igaz, akkor csak egy LANG változó értékadás kell.
EL
linuxforum wrote:Hát akkor okulásul álljék itt egy megoldás, még ha nem is a legszebb.
Az iso-8859-2-es karakterkészleten futó perl program, mely elidítja az idn paranncsot, az indítás előtt még külön definiálja, hogy iso-8859-2.Code:#!/usr/bin/perl
my $humanDomainName=$ARGV[0];
my $realDomainName=`LANG=ISO-8859-2 idn –quiet ‘$humanDomainName’`;
print „$realDomainNamen”;Így már jó. Érteni nem értem, miért, de így megy.
Sejtésem:
Szerintem még így sem jó, csak ez: „LANG=ISO-8859-2”
Ez a szöveg „idn –quiet ‘$humanDomainName” meg csak szemétként viselkedik, mert hiányzik egy pontosvessző.Ha a sejtésem igaz, akkor csak egy LANG változó értékadás kell.
EL
milfer wrote:Szeretem a *.3 SuSE-kat. Használtam a 6.3-at, és egy rövid ideig a 8.3-at.
Kipróbálnám ezt is. De nincs valami normális telepítő média ehhez. Olyan 1 esetleg 2 CD-s változat. Én nem akarok 4,1 GB-ot letölteni.Ollan izgi lettem ettől.
A der/die/das sorozatból pl. a nőnemű is letölhető?
Kifejezetten erre volnék kiváncsi!
🙂milfer wrote:Szeretem a *.3 SuSE-kat. Használtam a 6.3-at, és egy rövid ideig a 8.3-at.
Kipróbálnám ezt is. De nincs valami normális telepítő média ehhez. Olyan 1 esetleg 2 CD-s változat. Én nem akarok 4,1 GB-ot letölteni.Ollan izgi lettem ettől.
A der/die/das sorozatból pl. a nőnemű is letölhető?
Kifejezetten erre volnék kiváncsi!
🙂kisbetu wrote:colt wrote:Valahol el kell kezdeni… már bocs. Elvileg más is kérdez itt a melójához. Bocs.Csak szólj, és megyünk betont keverni a villád alapozásához.
Vagy ezzel elkéstünk?ElQró lesz az akinek már kampec.
kisbetu wrote:colt wrote:Valahol el kell kezdeni… már bocs. Elvileg más is kérdez itt a melójához. Bocs.Csak szólj, és megyünk betont keverni a villád alapozásához.
Vagy ezzel elkéstünk?ElQró lesz az akinek már kampec.
colt wrote:Valahol el kell kezdeni… már bocs. Elvileg más is kérdez itt a melójához. Bocs.Semmi probléma.
Csak kicsit okosabban a jövőben.colt wrote:Valahol el kell kezdeni… már bocs. Elvileg más is kérdez itt a melójához. Bocs.Semmi probléma.
Csak kicsit okosabban a jövőben.De gondolom ezek az osztályok nem diszjunktak. Én legalábbis kettőbe is be tudnám pakolni magamat (1. és 3.)
Szerintem a normális emberek az 1-3 -ba tartoznak, akik meg kicsit becsvágyóbbak, azok az 1-4 -be.
De aki tud pofásabb megosztást, az rajta!
Feltétel: az aranyozott feltörhetetlen szarkofág legyen az utolsó!EL
-
SzerzőBejegyzés