ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • ELaci
    Felhasználó

      De gondolom ezek az osztályok nem diszjunktak. Én legalábbis kettőbe is be tudnám pakolni magamat (1. és 3.)

      Szerintem a normális emberek az 1-3 -ba tartoznak, akik meg kicsit becsvágyóbbak,  azok az 1-4 -be.
      De aki tud pofásabb megosztást, az rajta!
      Feltétel: az aranyozott feltörhetetlen szarkofág legyen az utolsó!

      EL

      Hozzászólás: Egy gép több DNS bejegyzéssel #2135379
      ELaci
      Felhasználó
        colt wrote:
        Olvasgattam a dolgok után, é nem igazán tudtam eldönteni hogy mit lehet egyáltalán megpróbálni. Amúgy sajnos tényleg az van hogy fel kell állítani egy szervert, de a tulaj nem tudja megmondani hogy ahl a hosting van, milyen dns feltételek adottak. Mondjuk sztem nekem nem is kell majd dns-t feltenni hiszen az a szolgáltatónak van, és ő fogja regisztrálni a különböző neveket, csak bekrdeztem, hátha ti tudtok valamit amit én nem…

        Azért az kellemetlen kellene hogy legyen (számodra, fínoman fogalmazva) hogy a megrendelő felé ennyire tudatlan vagy.
        Közöljem veled magánban a bankszámlaszámomat hogy az emiatt felmerülő nyereségedet a számlámra átutald?

        ELaci

        Hozzászólás: Egy gép több DNS bejegyzéssel #2135380
        ELaci
        Felhasználó
          colt wrote:
          Olvasgattam a dolgok után, é nem igazán tudtam eldönteni hogy mit lehet egyáltalán megpróbálni. Amúgy sajnos tényleg az van hogy fel kell állítani egy szervert, de a tulaj nem tudja megmondani hogy ahl a hosting van, milyen dns feltételek adottak. Mondjuk sztem nekem nem is kell majd dns-t feltenni hiszen az a szolgáltatónak van, és ő fogja regisztrálni a különböző neveket, csak bekrdeztem, hátha ti tudtok valamit amit én nem…

          Azért az kellemetlen kellene hogy legyen (számodra, fínoman fogalmazva) hogy a megrendelő felé ennyire tudatlan vagy.
          Közöljem veled magánban a bankszámlaszámomat hogy az emiatt felmerülő nyereségedet a számlámra átutald?

          ELaci

          ELaci
          Felhasználó

            Én a 3. -ban vagyok, de vannak még néhány millióan, gondolom.

            EL

            ELaci
            Felhasználó

              Én a 3. -ban vagyok, de vannak még néhány millióan, gondolom.

              EL

              ELaci
              Felhasználó

                A népesség osztályozása következik általam:
                1. Tojnak az egész politikára, és megvannak a maguk kuckójában
                2. Minimál életszínvonal
                3. Akarnak valamit, hátha sikerül.
                4. Jó lenne egy villa.
                5. Jó lenne egy belülről aranyozott kripta, esetleg egy feltörhetetlen.

                🙂

                ELaci
                Felhasználó

                  A népesség osztályozása következik általam:
                  1. Tojnak az egész politikára, és megvannak a maguk kuckójában
                  2. Minimál életszínvonal
                  3. Akarnak valamit, hátha sikerül.
                  4. Jó lenne egy villa.
                  5. Jó lenne egy belülről aranyozott kripta, esetleg egy feltörhetetlen.

                  🙂

                  Hozzászólás: Egy gép több DNS bejegyzéssel #2135375
                  ELaci
                  Felhasználó
                    colt wrote:
                    Sany megoldását kipróbálom, köszi! Dyndns-es dolgok nem játszanak, cégnek lesz (igaz kicsinek, de nem akarok dyndns-es címet).

                    Köszi!

                    Ha a „Dyndns-es dolgok nem játszanak” akkor meg ugyan mi a szöszöt próbálsz még ki ezen kívül?
                    Egyébként a problémafelvetés is zavaros:
                    + „egy gép több nével legyen elérhető az internet felől. semmit nem tudok arról hogy az adott hálózaton milyen DNSszerver van”
                    + „elég a gépnek több nevet adnom, ami majd szépen regisztrálódik a DNS-be?”

                    Az internet nem egy nagy turkálmány, ottan regisztrált nevek vannak, és nem lehet csak úgy igyó-bigyó nevekkel önhatalmúlag rohangálni.
                    Az önhatalmúlag adott nevek csak alhálózatokban működnek (intranet), és a szolgáltató (ISP) szokása hogy nevet adjon a gépednek.
                    Olyan, hogy általam megadott saját név, csak előfizetés által valósítható meg az interneten.

                    Hozzászólás: Egy gép több DNS bejegyzéssel #2135376
                    ELaci
                    Felhasználó
                      colt wrote:
                      Sany megoldását kipróbálom, köszi! Dyndns-es dolgok nem játszanak, cégnek lesz (igaz kicsinek, de nem akarok dyndns-es címet).

                      Köszi!

                      Ha a „Dyndns-es dolgok nem játszanak” akkor meg ugyan mi a szöszöt próbálsz még ki ezen kívül?
                      Egyébként a problémafelvetés is zavaros:
                      + „egy gép több nével legyen elérhető az internet felől. semmit nem tudok arról hogy az adott hálózaton milyen DNSszerver van”
                      + „elég a gépnek több nevet adnom, ami majd szépen regisztrálódik a DNS-be?”

                      Az internet nem egy nagy turkálmány, ottan regisztrált nevek vannak, és nem lehet csak úgy igyó-bigyó nevekkel önhatalmúlag rohangálni.
                      Az önhatalmúlag adott nevek csak alhálózatokban működnek (intranet), és a szolgáltató (ISP) szokása hogy nevet adjon a gépednek.
                      Olyan, hogy általam megadott saját név, csak előfizetés által valósítható meg az interneten.

                      Hozzászólás: Egy gép több DNS bejegyzéssel #2135369
                      ELaci
                      Felhasználó

                        Talán ezt próbáld (nem dinamikus):

                        /etc/hosts bejegyzés minta:

                        Code:
                        #
                        192.168.1.1 gepnev1 gepnev2 gepnevX
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 2,773