Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Talán ezt próbáld (nem dinamikus):
/etc/hosts bejegyzés minta:
Code:#
192.168.1.1 gepnev1 gepnev2 gepnevXNo, akkor mégegyszer:
Az a gyanúm hogy a HírTV-t műsorának a jelszintje olyannyira megcsappant a környezetemben amiatt hogy valójában a szomszédos készülékek elszívják a jelet, hogy a minősége már elfogadhatatlan.
Én azt mondom hogy amiatt nagy nálam az interferencia, mert a hozzám jővő hasznos jelnek kicsi a jelerőssége ahhoz hogy elnyomja a zavaró interferencia jeleket.
Úgy is lehet fogalmazni hogy túl sokan nézik a HírTV-t, és emiatt nagyobb jelerősség kellene kiszolgálni ezeket a készülékeket.
ELaciNos? 🙂
No, akkor mégegyszer:
Az a gyanúm hogy a HírTV-t műsorának a jelszintje olyannyira megcsappant a környezetemben amiatt hogy valójában a szomszédos készülékek elszívják a jelet, hogy a minősége már elfogadhatatlan.
Én azt mondom hogy amiatt nagy nálam az interferencia, mert a hozzám jővő hasznos jelnek kicsi a jelerőssége ahhoz hogy elnyomja a zavaró interferencia jeleket.
Úgy is lehet fogalmazni hogy túl sokan nézik a HírTV-t, és emiatt nagyobb jelerősség kellene kiszolgálni ezeket a készülékeket.
ELaciNos? 🙂
Én csak ezt akarom bizonyítani:
Ha egy hangolt rezgőkör energiát vonhat ki bárhonnan, akkor csökken annak eredeti energiatartalma.
És nem csak a HVG-n van ez a hír:
http://www.google.hu/search?hl=hu&q=WiTricity&btnG=Google+keres%C3%A9s&meta=Én csak ezt akarom bizonyítani:
Ha egy hangolt rezgőkör energiát vonhat ki bárhonnan, akkor csökken annak eredeti energiatartalma.
És nem csak a HVG-n van ez a hír:
http://www.google.hu/search?hl=hu&q=WiTricity&btnG=Google+keres%C3%A9s&meta=http://hvg.hu/Tudomany/20070608_witricity_villanykorte_aram_drot_nelkul.aspx
Tehát, ha az az izzó nem vonna ki energát a primer körből,
– akkor meg mitől világítana
– és elvileg végtelen számú izzó is működhetne, aminek perpetum mobile a neve, sőt energiát is termelne a semmiből.Nos? 🙂
http://hvg.hu/Tudomany/20070608_witricity_villanykorte_aram_drot_nelkul.aspx
Tehát, ha az az izzó nem vonna ki energát a primer körből,
– akkor meg mitől világítana
– és elvileg végtelen számú izzó is működhetne, aminek perpetum mobile a neve, sőt energiát is termelne a semmiből.Nos? 🙂
medveapu wrote:Valahol (talán hup) olvastam, hogy nem kell elfogadni a végfelhasználói szerződést, és ezzel szoftver árának bizonyos százlékával olcsóbban lehet megvenni a gépet.
Ez egyfajta utópia, vagy van reális (jogi) háttere eme feltevésnek?És azt hogy nem fogadod el a szerződést, azt kinek fogod bemagyarázni amikor fizetni kell? A pénztárgép mellett álló Jucikának?
medveapu wrote:Valahol (talán hup) olvastam, hogy nem kell elfogadni a végfelhasználói szerződést, és ezzel szoftver árának bizonyos százlékával olcsóbban lehet megvenni a gépet.
Ez egyfajta utópia, vagy van reális (jogi) háttere eme feltevésnek?És azt hogy nem fogadod el a szerződést, azt kinek fogod bemagyarázni amikor fizetni kell? A pénztárgép mellett álló Jucikának?
Ja.
A múlt héten egyszercsak csörög a telefonom.
Két évvel ezelőtt leszámolt valamikori munkatársam keres:
Én: Mi ujság van Pisti?
Pisti: Nem indul a linux amit a szomszéd telepített fel a gépre, tudok-e segíteni?
Én: Milyen linux?
Pisti: Hogyhogy milyen, van többféle is?
Én: Kb. ezerféle van.
Pisti: Húha!
Én: Milyen verzió?
Pisti: Talán 10?
Én: Ja, akkor az suse lehet.
Pisti: Mi az hogy suse?
Én: Mindegy. De mi a bajod vele?
Pisti: Nem megy az internet.
Én: Az előbb még azt mondtad hogy a gép sem megy, és akkor mégis megy? Milyen interneted van?
Pisti: Modemem van, telefonon keresztül megy.
Én: Ha elhozod a gépet, akkor segítek ha tudok.
… Elhozta… …dugdosás… …boot… …régi modemem előkotorászása… …suse elindult.
Én: Milyen a modemed, ilyen mint ez?
Pisti: Ja, nem hanem olyan hogy mikor internetezek, akkor lehet telefonálni is közben.
Én: Micsoda?! Akkor az nem ilyen modem, hanem ISDN!
Pisti: ISDN?! Az mi?
Én: Akkor most én nem tudok mit csinálni mert nincs ISDN modemem.End of mese.
A poént meg lefelejtettem:
Az asztalon meg volt egy ilyen nevű ikon: „Internet Explorer” 🙂 -
SzerzőBejegyzés