Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ja.
A múlt héten egyszercsak csörög a telefonom.
Két évvel ezelőtt leszámolt valamikori munkatársam keres:
Én: Mi ujság van Pisti?
Pisti: Nem indul a linux amit a szomszéd telepített fel a gépre, tudok-e segíteni?
Én: Milyen linux?
Pisti: Hogyhogy milyen, van többféle is?
Én: Kb. ezerféle van.
Pisti: Húha!
Én: Milyen verzió?
Pisti: Talán 10?
Én: Ja, akkor az suse lehet.
Pisti: Mi az hogy suse?
Én: Mindegy. De mi a bajod vele?
Pisti: Nem megy az internet.
Én: Az előbb még azt mondtad hogy a gép sem megy, és akkor mégis megy? Milyen interneted van?
Pisti: Modemem van, telefonon keresztül megy.
Én: Ha elhozod a gépet, akkor segítek ha tudok.
… Elhozta… …dugdosás… …boot… …régi modemem előkotorászása… …suse elindult.
Én: Milyen a modemed, ilyen mint ez?
Pisti: Ja, nem hanem olyan hogy mikor internetezek, akkor lehet telefonálni is közben.
Én: Micsoda?! Akkor az nem ilyen modem, hanem ISDN!
Pisti: ISDN?! Az mi?
Én: Akkor most én nem tudok mit csinálni mert nincs ISDN modemem.End of mese.
A poént meg lefelejtettem:
Az asztalon meg volt egy ilyen nevű ikon: „Internet Explorer” 🙂kisbetu wrote:Ha egy jól illesztett kábelrendszerre „fogyasztóként” rákötött TV-k közül bármelyiket bármelyik csatornára hangolod, semmi zavart nem okozhatnak. Jelszintcsökkenést sem.Szar kábelen szar tévék bármire képesek.
(Lakótelepi lakásunkba bejövő kábelt bolti antennaelosztóval osztottam szét három TV között. Ha a konyhában bekapcsoltam a Junosztyot, az zavarta a szobai TV-t. Bizonyos csatornák zavartak bizonyos másikat. A vivőfrekijük különbsége számított.)Akkor elmagyarázom a valóságot, azt a valóságot amiről én tudok:
Egy bármilyen adatátvitei közegen érkező jel energiával bír. Ez az energia alkalmas arra hogy átadja a jelét, jelen esetben egy rezgőkörnek, úgymint egy TV vevőkészülék áramkörének. Ez a rezgőkör egy adott frekvenciára hangolt transzformátornak fogható fel, ami energiát vesz át a primer oldalról a szekunder oldalra, tehát energiszívattyúként működik. Ez az energia szükséges ahhoz hogy a szekunder oldalon bármilyen hasznos jel erősítésével megjelenjen az adatátvitel eredménye.
Tehát:
Ha egy hangolt rezgőkör energiát vonhat ki bárhonnan, akkor csökken annak eredeti energiatartalma.
Szerintem ez csak egyszerű fizika, és nem a komenyisták tálálták ki.ELaci
kisbetu wrote:Ha egy jól illesztett kábelrendszerre „fogyasztóként” rákötött TV-k közül bármelyiket bármelyik csatornára hangolod, semmi zavart nem okozhatnak. Jelszintcsökkenést sem.Szar kábelen szar tévék bármire képesek.
(Lakótelepi lakásunkba bejövő kábelt bolti antennaelosztóval osztottam szét három TV között. Ha a konyhában bekapcsoltam a Junosztyot, az zavarta a szobai TV-t. Bizonyos csatornák zavartak bizonyos másikat. A vivőfrekijük különbsége számított.)Akkor elmagyarázom a valóságot, azt a valóságot amiről én tudok:
Egy bármilyen adatátvitei közegen érkező jel energiával bír. Ez az energia alkalmas arra hogy átadja a jelét, jelen esetben egy rezgőkörnek, úgymint egy TV vevőkészülék áramkörének. Ez a rezgőkör egy adott frekvenciára hangolt transzformátornak fogható fel, ami energiát vesz át a primer oldalról a szekunder oldalra, tehát energiszívattyúként működik. Ez az energia szükséges ahhoz hogy a szekunder oldalon bármilyen hasznos jel erősítésével megjelenjen az adatátvitel eredménye.
Tehát:
Ha egy hangolt rezgőkör energiát vonhat ki bárhonnan, akkor csökken annak eredeti energiatartalma.
Szerintem ez csak egyszerű fizika, és nem a komenyisták tálálták ki.ELaci
kisbetu wrote:ELaci wrote:A feltételezésemnek van valamilyen valóságalapja?ELaci
Műszakilag tök hülyeség, politikailag a helyén van.
Ezt akartad hallani?
Nem.
kisbetu wrote:ELaci wrote:A feltételezésemnek van valamilyen valóságalapja?ELaci
Műszakilag tök hülyeség, politikailag a helyén van.
Ezt akartad hallani?
Nem.
kisbetu wrote:Menny te a jó büdös…Ja.
kisbetu wrote:Menny te a jó büdös…Ja.
ELaci wrote:Jelenleg még csak elméleti szinten, de rájöttem a csíkozódás legfőbb okaira:
Nagyon egyszerű. A kábeltévés szolgáltató olyan, vagy közel olyan frekvencián sugároz mint egy földi műsorszóró adó, így a két adás egymást zavarja. A földi műsorszórásra hangolt vevőkészülékek erről mit sem tudnak, mert ezek antennával rendelkeznek, de a kábeltévés vevők bármilyen szabadon lógó drótjai összeszedhetik ezt a kellemetlen zajt.
Jelen esetben (nálam) ez a kritikus frekvencia a 140.25 MHz (SE6) ami tipikusan a földi műsorszóró adók sávjába esik.
Ha ez így van, akkor ez a szolgáltató hibája, mert akarva vagy akaratlanul, nem vette figyelembe a földrajzilag elhelyezett földi műsorszóró adók frekvenciáját amik interferencia minőségromlást okoznak.Sőt!
Az a gyanúm hogy a HírTV-t műsorának a jelszintje olyannyira megcsappant a környezetemben amiatt hogy valójában a szomszédos készülékek elszívják a jelet, hogy a minősége már elfogadhatatlan.
Én azt mondom hogy amiatt nagy nálam az interferencia, mert a hozzám jővő hasznos jelnek kicsi a jelerőssége ahhoz hogy elnyomja a zavaró interferencia jeleket.
Úgy is lehet fogalmazni hogy túl sokan nézik a HírTV-t, és emiatt nagyobb jelerősség kellene kiszolgálni ezeket a készülékeket.
A feltételezésemnek van valamilyen valóságalapja?ELaci
ELaci wrote:Jelenleg még csak elméleti szinten, de rájöttem a csíkozódás legfőbb okaira:
Nagyon egyszerű. A kábeltévés szolgáltató olyan, vagy közel olyan frekvencián sugároz mint egy földi műsorszóró adó, így a két adás egymást zavarja. A földi műsorszórásra hangolt vevőkészülékek erről mit sem tudnak, mert ezek antennával rendelkeznek, de a kábeltévés vevők bármilyen szabadon lógó drótjai összeszedhetik ezt a kellemetlen zajt.
Jelen esetben (nálam) ez a kritikus frekvencia a 140.25 MHz (SE6) ami tipikusan a földi műsorszóró adók sávjába esik.
Ha ez így van, akkor ez a szolgáltató hibája, mert akarva vagy akaratlanul, nem vette figyelembe a földrajzilag elhelyezett földi műsorszóró adók frekvenciáját amik interferencia minőségromlást okoznak.Sőt!
Az a gyanúm hogy a HírTV-t műsorának a jelszintje olyannyira megcsappant a környezetemben amiatt hogy valójában a szomszédos készülékek elszívják a jelet, hogy a minősége már elfogadhatatlan.
Én azt mondom hogy amiatt nagy nálam az interferencia, mert a hozzám jővő hasznos jelnek kicsi a jelerőssége ahhoz hogy elnyomja a zavaró interferencia jeleket.
Úgy is lehet fogalmazni hogy túl sokan nézik a HírTV-t, és emiatt nagyobb jelerősség kellene kiszolgálni ezeket a készülékeket.
A feltételezésemnek van valamilyen valóságalapja?ELaci
Ezek szerint egy normális boltban vetted a masinádat, és nem egy multinál.
Az én C64-em meg még a Mariahilferstrasse nevű cégtől származott, béke poraira. 🙂ELaci
-
SzerzőBejegyzés