ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,051-1,060 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • ELaci
    Felhasználó

      Ja.
      A múlt héten egyszercsak csörög a telefonom.
      Két évvel ezelőtt leszámolt valamikori munkatársam keres:
      Én: Mi ujság van Pisti?
      Pisti: Nem indul a linux amit a szomszéd telepített fel a gépre, tudok-e segíteni?
      Én: Milyen linux?
      Pisti: Hogyhogy milyen, van többféle is?
      Én: Kb. ezerféle van.
      Pisti: Húha!
      Én: Milyen verzió?
      Pisti: Talán 10?
      Én: Ja, akkor az suse lehet.
      Pisti: Mi az hogy suse?
      Én: Mindegy. De mi a bajod vele?
      Pisti: Nem megy az internet.
      Én: Az előbb még azt mondtad hogy a gép sem megy, és akkor mégis megy? Milyen interneted van?
      Pisti: Modemem van, telefonon keresztül megy.
      Én: Ha elhozod a gépet, akkor segítek ha tudok.
      … Elhozta… …dugdosás… …boot… …régi modemem előkotorászása… …suse elindult.
      Én: Milyen a modemed, ilyen mint ez?
      Pisti: Ja, nem hanem olyan hogy mikor internetezek, akkor lehet telefonálni is közben.
      Én: Micsoda?! Akkor az nem ilyen modem, hanem ISDN!
      Pisti: ISDN?! Az mi?
      Én: Akkor most én nem tudok mit csinálni mert nincs ISDN modemem.

      End of mese.

      A poént meg lefelejtettem:
      Az asztalon meg volt egy ilyen nevű ikon: „Internet Explorer” 🙂

      Hozzászólás: Csíkos TV #2130590
      ELaci
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        Ha egy jól illesztett kábelrendszerre „fogyasztóként” rákötött TV-k közül bármelyiket bármelyik csatornára hangolod, semmi zavart nem okozhatnak. Jelszintcsökkenést sem.

        Szar kábelen szar tévék bármire képesek.
        (Lakótelepi lakásunkba bejövő kábelt bolti antennaelosztóval osztottam szét három TV között. Ha a konyhában bekapcsoltam a Junosztyot, az zavarta a szobai TV-t. Bizonyos csatornák zavartak bizonyos másikat. A vivőfrekijük különbsége számított.)

        Akkor elmagyarázom a valóságot, azt a valóságot amiről én tudok:
        Egy bármilyen adatátvitei közegen érkező jel energiával bír. Ez az energia alkalmas arra hogy átadja a jelét, jelen esetben egy rezgőkörnek, úgymint egy TV vevőkészülék áramkörének. Ez a rezgőkör egy adott frekvenciára hangolt transzformátornak fogható fel, ami energiát vesz át a primer oldalról a szekunder oldalra, tehát energiszívattyúként működik. Ez az energia szükséges ahhoz hogy a szekunder oldalon bármilyen hasznos jel erősítésével megjelenjen az adatátvitel eredménye.
        Tehát:
        Ha egy hangolt rezgőkör energiát vonhat ki bárhonnan, akkor csökken annak eredeti  energiatartalma.
        Szerintem ez csak egyszerű fizika, és nem a komenyisták tálálták ki.

        ELaci

        Hozzászólás: Csíkos TV #2130591
        ELaci
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          Ha egy jól illesztett kábelrendszerre „fogyasztóként” rákötött TV-k közül bármelyiket bármelyik csatornára hangolod, semmi zavart nem okozhatnak. Jelszintcsökkenést sem.

          Szar kábelen szar tévék bármire képesek.
          (Lakótelepi lakásunkba bejövő kábelt bolti antennaelosztóval osztottam szét három TV között. Ha a konyhában bekapcsoltam a Junosztyot, az zavarta a szobai TV-t. Bizonyos csatornák zavartak bizonyos másikat. A vivőfrekijük különbsége számított.)

          Akkor elmagyarázom a valóságot, azt a valóságot amiről én tudok:
          Egy bármilyen adatátvitei közegen érkező jel energiával bír. Ez az energia alkalmas arra hogy átadja a jelét, jelen esetben egy rezgőkörnek, úgymint egy TV vevőkészülék áramkörének. Ez a rezgőkör egy adott frekvenciára hangolt transzformátornak fogható fel, ami energiát vesz át a primer oldalról a szekunder oldalra, tehát energiszívattyúként működik. Ez az energia szükséges ahhoz hogy a szekunder oldalon bármilyen hasznos jel erősítésével megjelenjen az adatátvitel eredménye.
          Tehát:
          Ha egy hangolt rezgőkör energiát vonhat ki bárhonnan, akkor csökken annak eredeti  energiatartalma.
          Szerintem ez csak egyszerű fizika, és nem a komenyisták tálálták ki.

          ELaci

          Hozzászólás: Csíkos TV #2130586
          ELaci
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            ELaci wrote:
            A feltételezésemnek van valamilyen valóságalapja?

            ELaci

            Műszakilag tök hülyeség, politikailag a helyén van.

            Ezt akartad hallani?

            Nem.

            Hozzászólás: Csíkos TV #2130587
            ELaci
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              ELaci wrote:
              A feltételezésemnek van valamilyen valóságalapja?

              ELaci

              Műszakilag tök hülyeség, politikailag a helyén van.

              Ezt akartad hallani?

              Nem.

              Hozzászólás: tuningolás #2134673
              ELaci
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Menny te a jó büdös…

                Ja.

                Hozzászólás: tuningolás #2134674
                ELaci
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Menny te a jó büdös…

                  Ja.

                  Hozzászólás: Csíkos TV #2130582
                  ELaci
                  Felhasználó
                    ELaci wrote:
                    Jelenleg még csak elméleti szinten,  de rájöttem a csíkozódás legfőbb okaira:
                    Nagyon egyszerű. A kábeltévés szolgáltató olyan, vagy közel olyan frekvencián sugároz mint egy földi műsorszóró adó, így a két adás egymást zavarja. A földi műsorszórásra hangolt vevőkészülékek erről mit sem tudnak, mert ezek antennával rendelkeznek, de a kábeltévés vevők bármilyen szabadon lógó drótjai összeszedhetik ezt a kellemetlen zajt.
                    Jelen esetben (nálam) ez a kritikus frekvencia a 140.25 MHz (SE6) ami tipikusan a földi műsorszóró adók sávjába esik.
                    Ha ez így van, akkor ez a szolgáltató hibája, mert akarva vagy akaratlanul, nem vette figyelembe a földrajzilag elhelyezett földi műsorszóró adók frekvenciáját amik interferencia minőségromlást okoznak.

                    Sőt!
                    Az a gyanúm hogy a HírTV-t műsorának a jelszintje olyannyira megcsappant a környezetemben amiatt hogy valójában a szomszédos készülékek elszívják a jelet, hogy a minősége már elfogadhatatlan.
                    Én azt mondom hogy amiatt nagy nálam az interferencia, mert a hozzám jővő hasznos jelnek kicsi a jelerőssége ahhoz hogy elnyomja a zavaró interferencia jeleket.
                    Úgy is lehet fogalmazni hogy túl sokan nézik a HírTV-t, és emiatt nagyobb jelerősség kellene kiszolgálni ezeket a készülékeket.
                    A feltételezésemnek van valamilyen valóságalapja?

                    ELaci

                    Hozzászólás: Csíkos TV #2130583
                    ELaci
                    Felhasználó
                      ELaci wrote:
                      Jelenleg még csak elméleti szinten,  de rájöttem a csíkozódás legfőbb okaira:
                      Nagyon egyszerű. A kábeltévés szolgáltató olyan, vagy közel olyan frekvencián sugároz mint egy földi műsorszóró adó, így a két adás egymást zavarja. A földi műsorszórásra hangolt vevőkészülékek erről mit sem tudnak, mert ezek antennával rendelkeznek, de a kábeltévés vevők bármilyen szabadon lógó drótjai összeszedhetik ezt a kellemetlen zajt.
                      Jelen esetben (nálam) ez a kritikus frekvencia a 140.25 MHz (SE6) ami tipikusan a földi műsorszóró adók sávjába esik.
                      Ha ez így van, akkor ez a szolgáltató hibája, mert akarva vagy akaratlanul, nem vette figyelembe a földrajzilag elhelyezett földi műsorszóró adók frekvenciáját amik interferencia minőségromlást okoznak.

                      Sőt!
                      Az a gyanúm hogy a HírTV-t műsorának a jelszintje olyannyira megcsappant a környezetemben amiatt hogy valójában a szomszédos készülékek elszívják a jelet, hogy a minősége már elfogadhatatlan.
                      Én azt mondom hogy amiatt nagy nálam az interferencia, mert a hozzám jővő hasznos jelnek kicsi a jelerőssége ahhoz hogy elnyomja a zavaró interferencia jeleket.
                      Úgy is lehet fogalmazni hogy túl sokan nézik a HírTV-t, és emiatt nagyobb jelerősség kellene kiszolgálni ezeket a készülékeket.
                      A feltételezésemnek van valamilyen valóságalapja?

                      ELaci

                      ELaci
                      Felhasználó

                        Ezek szerint egy normális boltban vetted a masinádat, és nem egy multinál.
                        Az én C64-em meg még a Mariahilferstrasse nevű cégtől származott, béke poraira. 🙂

                        ELaci

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,051-1,060 / 2,773