Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ezek szerint egy normális boltban vetted a masinádat, és nem egy multinál.
Az én C64-em meg még a Mariahilferstrasse nevű cégtől származott, béke poraira. 🙂ELaci
Amikor én vettem a gépemet 2 évvel ezelőtt, akkor szerencsére megkérdezték hogy tegyenek-e rá win-t. Mondtam nekik hogy nem kell, majd én teszek rá.
– De, akkor nem lehet kipróbálni ha nincs rajta windóz!
– Dehogynem lehet!
– De ők nem engedik ám meg hogy ott a boltban telepítgessek windózt.
. Nem fogok telepítgetni, és mégis lesz rajta.
– ?Vittem egy UHU Live CD-t a bolta, és lett oprendszer a gépen.
Sokan vannak ám akiknek bemagyarázzák a fenti esetet. Szerencsétlen mit tud csinálni? Rábeszélik, mert azt sem tudja hogy mi az windóz, azt hiszi az a géphez tartozik.
Amikor én vettem a gépemet 2 évvel ezelőtt, akkor szerencsére megkérdezték hogy tegyenek-e rá win-t. Mondtam nekik hogy nem kell, majd én teszek rá.
– De, akkor nem lehet kipróbálni ha nincs rajta windóz!
– Dehogynem lehet!
– De ők nem engedik ám meg hogy ott a boltban telepítgessek windózt.
. Nem fogok telepítgetni, és mégis lesz rajta.
– ?Vittem egy UHU Live CD-t a bolta, és lett oprendszer a gépen.
Sokan vannak ám akiknek bemagyarázzák a fenti esetet. Szerencsétlen mit tud csinálni? Rábeszélik, mert azt sem tudja hogy mi az windóz, azt hiszi az a géphez tartozik.
Azért azt jó lenne mindenkinek az eszébe vésnie hogy egy telefonvonalon – amit eredendően 5KHz beszéd sávszélességre alkottak – nem lehet normális digitális adatátvitelt megvalósítani. (Lásd.: Sokol rádió) A 4Mbit -en felüli minimális kiépítés a koax kábel, a jelenlegi maximális pedig az üvegszálas kábel.
Tehát az ADSL típusú szolgáltatás általában megáll max. 4Mbit -nél, úgy ahogy az analóg modem is megállt 56 kbps -nél. Ezen felül már a csoda vagy csak egy átverés típusú megoldás lehet.Azért azt jó lenne mindenkinek az eszébe vésnie hogy egy telefonvonalon – amit eredendően 5KHz beszéd sávszélességre alkottak – nem lehet normális digitális adatátvitelt megvalósítani. (Lásd.: Sokol rádió) A 4Mbit -en felüli minimális kiépítés a koax kábel, a jelenlegi maximális pedig az üvegszálas kábel.
Tehát az ADSL típusú szolgáltatás általában megáll max. 4Mbit -nél, úgy ahogy az analóg modem is megállt 56 kbps -nél. Ezen felül már a csoda vagy csak egy átverés típusú megoldás lehet.vizsla wrote:ELaci wrote:Csupáncsak annyi a bajom az smplayer -el hogy egy átlagember nem tudja telepíteni.
Ettől kezdve számomra nulla eredmény.Ha csomagban van tudja…
Én pl. FC6-ra az FC7 -es csomagot tettem fel, ez azonban huszadrangú kérdés a topic szempontjából, mert ez csupáncsak az új kinézetről szólt volna.
A kinézet sem szimpatikus számomra, de nyilván vannak olyanok is akiknek tetszik. Ennek ellenére én kíváncsian várom hogy mi sül ki belőle.ELaci
vizsla wrote:ELaci wrote:Csupáncsak annyi a bajom az smplayer -el hogy egy átlagember nem tudja telepíteni.
Ettől kezdve számomra nulla eredmény.Ha csomagban van tudja…
Én pl. FC6-ra az FC7 -es csomagot tettem fel, ez azonban huszadrangú kérdés a topic szempontjából, mert ez csupáncsak az új kinézetről szólt volna.
A kinézet sem szimpatikus számomra, de nyilván vannak olyanok is akiknek tetszik. Ennek ellenére én kíváncsian várom hogy mi sül ki belőle.ELaci
Monkey wrote:Opciók között mplayer paraméterekhez: -ao oss.Így már van hang. Bocs az előbbi hosszú kommentért. Egy moderátor talán megszabadítja tőle a topikot, ha akarja.
Módosítsd a hozzászólást. 🙂
Monkey wrote:Opciók között mplayer paraméterekhez: -ao oss.Így már van hang. Bocs az előbbi hosszú kommentért. Egy moderátor talán megszabadítja tőle a topikot, ha akarja.
Módosítsd a hozzászólást. 🙂
Van itt egy fontos hibaüzenet, ami miatt nem működik a hang:
Debug: MplayerProcess::parseLine: ‘Could not open/initialize audio device -> no sound.’
Nem találja az audio device-t. -
SzerzőBejegyzés