Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Azt kellene kiderítened hogy valójában milyen a film maga, és a lejátszáskor mi módosul a video player belepiszkálása miatt. Az hogy te úgy látod hogy az nem jó, az még nem jelenti azt hogy a videó fizikailag is olyan. 🙂
A kódolást a lejátszással össze kell hangolni.malo wrote:ELaci!Egyetértek, de azt kérdezem, hogy mi a helyzet egy
padlás-antennával (innen veszem az URH rádiót) és egy falon lévő egyedi
tányér-antennával (innen kapom a digi-tv jelét).
Azon emlékezetes
zivatar idején ezen antennák kábeljain volt egy-egy készülék
Áramtalanitott készülék) és azoknak nem lett bajuk, bár az avertv tuner
is rajta volt a tányér-antennán.
maloA saját antenna nem annyira veszélyes mint a kábel, de ennek ellenére onnan is jöhet olyan jel ami kárt okozhat. A legnagyobb veszély a 230 V-os hálózat felől jöhet.
Elképzelhető az hogy a tvtuner a hálózati kártyán keresztül pusztult meg. Utólag kideríteni már nehéz.Sok PC pusztulást megértem már a munkahelyemen, amelyek nagy része tápegység hibával kezdődőtt, és több esetben csak a floppy drive maradt épségben. Volt olyan hogy még az egér is megpusztult, vagy a billentyűzet. A monitorok mindig túlélték.
malo: „amikor nagy zivatar várható, akkor helyes stratégia a teljes áramtalanítás.”
Pontosan így van.
Amikor otthon voltam a zivatar kezdetekor, akkor az összes készüléket kihuzigáltam a konnektorból, sőt koax antennakábelt is a PC-ből és a TV-ből.
Minden olyan kábelt ki kell húzni, ami bármilyen külső szolgáltatótól jön. Márcsak azért is mert azon a kábelen nemcsak az én készülékem van, hanem néhány száz másik is, és bármelyik meghibásodása az én készülékemet is tönkreteheti.malo: „Érdekes, hogy az e-15 konnektorként használható maradt, csak az áramhullám elleni védőképessége szűnt meg.”
A túlfszültség elleni védelmet a legtöbb esetben egy védöföldre kötött szikraköz használatával oldják meg. Ez a megoldás viszonylag jó, de csak egyszer használható, és cserélni kell ha már egyszer is működött. Ez a szikraköz egy nyomtatott áramköri elem, és forrasztással cserélhető rövid üvegcső két lábbal.bacsi2: „Kipróbáltam httrack-al és harvestman-el is, egyikkel sem működik a letöltésük. „
Szerintem azért van mert a letöltéshez kell valamiféle browser belépés, talán cookie.
Próbáld meg ezt is, hátha: w3m
w3m – a text based Web browser and pagerbacsi2: „Kipróbáltam httrack-al és harvestman-el is, egyikkel sem működik a letöltésük. „
Szerintem azért van mert a letöltéshez kell valamiféle browser belépés, talán cookie.
Próbáld meg ezt is, hátha: w3m
w3m – a text based Web browser and pagercolt wrote:Ahogy tapasztaltam, a hangmód váltás a lényeg neki. átírtam az alapértelmezett hangmódot, és ugyanaz (ha váltok, akkor stereoban is megjön a hang, igaz sistereg, de megjön). Induláskor meg annak az 1 adónak amivel indul, van hangja. A tvtime.xml meg írható mindenkinek… és ugyanez…Két keresztkérdésem van még: 🙂
1. A TVTime azzal a csatornával indul el amiben kikapcsoláskor hagytad?
2. Mi a ~/tvtime/tvtime.xml utolsó módosításának dátuma?colt wrote:Ahogy tapasztaltam, a hangmód váltás a lényeg neki. átírtam az alapértelmezett hangmódot, és ugyanaz (ha váltok, akkor stereoban is megjön a hang, igaz sistereg, de megjön). Induláskor meg annak az 1 adónak amivel indul, van hangja. A tvtime.xml meg írható mindenkinek… és ugyanez…Két keresztkérdésem van még: 🙂
1. A TVTime azzal a csatornával indul el amiben kikapcsoláskor hagytad?
2. Mi a ~/tvtime/tvtime.xml utolsó módosításának dátuma?malo: „Honnan tudom, hogy a modemem elindult és már bekapcsolhatom a PC-t? „
Amikor az ONLINE LED (negyedik) folyamatosan világít, akkor indíthatod a PC-t.A LINK LED (ötödik) folyamatos fénye jelzi hogy a modem és a hálózati kártya fizikailag össze van kapcsolódva, áram alatt van és működőképes.
Ugyanezen LED villogó fénye jelzi hogy a modem és a hálózati kártya között adatátvitel zajlik.Ezek szerint van egy grub prompt-od, a kínai szöveg meg a kiadható utasítások felsorolása és/vagy az aktuális beállítás. (feltételezés)
Keress itt a fórumon a következő szövegre: „grub+prompt”Ezek szerint van egy grub prompt-od, a kínai szöveg meg a kiadható utasítások felsorolása és/vagy az aktuális beállítás. (feltételezés)
Keress itt a fórumon a következő szövegre: „grub+prompt” -
SzerzőBejegyzés