ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131469
    ELaci
    Felhasználó

      Azt kellene kiderítened hogy valójában milyen a film maga, és a lejátszáskor mi módosul a video player belepiszkálása miatt. Az hogy te úgy látod hogy az nem jó, az még nem jelenti azt hogy a videó fizikailag is olyan. 🙂
      A kódolást a lejátszással össze kell hangolni.

      ELaci
      Felhasználó
        malo wrote:
        ELaci!

        Egyetértek, de azt kérdezem, hogy mi a helyzet egy
        padlás-antennával (innen veszem az URH rádiót) és egy falon lévő egyedi
        tányér-antennával (innen kapom a digi-tv jelét).
        Azon emlékezetes
        zivatar idején ezen antennák kábeljain volt egy-egy készülék
        Áramtalanitott készülék) és azoknak nem lett bajuk, bár az avertv tuner
        is rajta volt a tányér-antennán.
        malo

        A saját antenna nem annyira veszélyes mint a kábel, de ennek ellenére onnan is jöhet olyan jel ami kárt okozhat. A legnagyobb veszély a 230 V-os hálózat felől jöhet.
        Elképzelhető az hogy a tvtuner a hálózati kártyán keresztül pusztult meg. Utólag kideríteni már nehéz.

        Sok PC pusztulást megértem már a munkahelyemen, amelyek nagy része tápegység hibával kezdődőtt, és több esetben csak  a floppy drive maradt épségben. Volt olyan hogy még az egér is megpusztult, vagy a billentyűzet. A monitorok mindig túlélték.

        ELaci
        Felhasználó

          malo: „amikor nagy zivatar várható, akkor helyes stratégia a teljes áramtalanítás.”
          Pontosan így van.
          Amikor otthon voltam a zivatar kezdetekor, akkor az összes készüléket kihuzigáltam a konnektorból, sőt koax antennakábelt is a PC-ből és a TV-ből.
          Minden olyan kábelt ki kell húzni, ami bármilyen külső szolgáltatótól jön. Márcsak azért is mert azon a kábelen nemcsak az én készülékem van, hanem néhány száz másik is, és bármelyik meghibásodása az én készülékemet is tönkreteheti.

          malo: „Érdekes, hogy az e-15 konnektorként használható maradt, csak az áramhullám elleni védőképessége szűnt meg.”
          A túlfszültség elleni védelmet a legtöbb esetben egy védöföldre kötött szikraköz használatával oldják meg. Ez a megoldás viszonylag jó, de csak egyszer használható, és cserélni kell ha már egyszer is működött. Ez a szikraköz egy nyomtatott áramköri elem, és forrasztással cserélhető rövid üvegcső két lábbal.

          Hozzászólás: Direct linked images #2133053
          ELaci
          Felhasználó

            bacsi2: „Kipróbáltam httrack-al és harvestman-el is, egyikkel sem működik a letöltésük. „
            Szerintem azért van mert a letöltéshez kell valamiféle browser belépés, talán cookie.
            Próbáld meg ezt is, hátha: w3m
            w3m – a text based Web browser and pager

            Hozzászólás: Direct linked images #2133054
            ELaci
            Felhasználó

              bacsi2: „Kipróbáltam httrack-al és harvestman-el is, egyikkel sem működik a letöltésük. „
              Szerintem azért van mert a letöltéshez kell valamiféle browser belépés, talán cookie.
              Próbáld meg ezt is, hátha: w3m
              w3m – a text based Web browser and pager

              Hozzászólás: kdetv hang gond #2133541
              ELaci
              Felhasználó
                colt wrote:
                Ahogy tapasztaltam, a hangmód váltás a lényeg neki. átírtam az alapértelmezett hangmódot, és ugyanaz (ha váltok, akkor stereoban is megjön a hang, igaz sistereg, de megjön). Induláskor meg annak az 1 adónak amivel indul, van hangja. A tvtime.xml meg írható mindenkinek… és ugyanez…

                Két keresztkérdésem van még: 🙂
                1. A TVTime azzal a csatornával indul el amiben kikapcsoláskor hagytad?
                2. Mi a ~/tvtime/tvtime.xml utolsó módosításának dátuma?

                Hozzászólás: kdetv hang gond #2133542
                ELaci
                Felhasználó
                  colt wrote:
                  Ahogy tapasztaltam, a hangmód váltás a lényeg neki. átírtam az alapértelmezett hangmódot, és ugyanaz (ha váltok, akkor stereoban is megjön a hang, igaz sistereg, de megjön). Induláskor meg annak az 1 adónak amivel indul, van hangja. A tvtime.xml meg írható mindenkinek… és ugyanez…

                  Két keresztkérdésem van még: 🙂
                  1. A TVTime azzal a csatornával indul el amiben kikapcsoláskor hagytad?
                  2. Mi a ~/tvtime/tvtime.xml utolsó módosításának dátuma?

                  ELaci
                  Felhasználó

                    malo: „Honnan tudom, hogy a modemem elindult és már bekapcsolhatom a PC-t? „
                    Amikor az ONLINE LED (negyedik) folyamatosan világít, akkor indíthatod a PC-t.

                    A LINK LED (ötödik) folyamatos fénye jelzi hogy a modem és a hálózati kártya fizikailag össze van kapcsolódva, áram alatt van és működőképes.
                    Ugyanezen LED villogó fénye jelzi hogy a modem és a hálózati kártya között adatátvitel zajlik.

                    Hozzászólás: ipcop+grub #2133719
                    ELaci
                    Felhasználó

                      Ezek szerint van egy grub prompt-od, a kínai szöveg meg a kiadható utasítások felsorolása és/vagy az aktuális beállítás. (feltételezés)
                      Keress itt a fórumon a következő szövegre: „grub+prompt”

                      Hozzászólás: ipcop+grub #2133720
                      ELaci
                      Felhasználó

                        Ezek szerint van egy grub prompt-od, a kínai szöveg meg a kiadható utasítások felsorolása és/vagy az aktuális beállítás. (feltételezés)
                        Keress itt a fórumon a következő szövegre: „grub+prompt”

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 2,773