ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,121-1,130 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131464
    ELaci
    Felhasználó
      Soltan wrote:
      Ezta fönti parancsot a devede nevű progi kreálta.
      Onnan másoltam le. De van amit a doksiban nem találtam meg ezt: -vf expand=560:314:0:37
      Az 560:314 az a forrás képaránya ugye  de az a 0:37 az mi arra még nem jöttem rá pedig ez lényeges lehet abban, h nem nyúlik meg a kép sztem.

      Pedig benne van itt: http://www.linuxforum.hu/tervezet/man/mplayer.1.html
      0:37 az eredeti kép pozíciója a nagyított képen (alapértelmezett: center)
      Egyébként a „-vf” az inkább csak videó filter.

      Sztereó film: mplayer -vf expand=-640::: film.avi
      🙂

      Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131465
      ELaci
      Felhasználó
        Soltan wrote:
        Ezta fönti parancsot a devede nevű progi kreálta.
        Onnan másoltam le. De van amit a doksiban nem találtam meg ezt: -vf expand=560:314:0:37
        Az 560:314 az a forrás képaránya ugye  de az a 0:37 az mi arra még nem jöttem rá pedig ez lényeges lehet abban, h nem nyúlik meg a kép sztem.

        Pedig benne van itt: http://www.linuxforum.hu/tervezet/man/mplayer.1.html
        0:37 az eredeti kép pozíciója a nagyított képen (alapértelmezett: center)
        Egyébként a „-vf” az inkább csak videó filter.

        Sztereó film: mplayer -vf expand=-640::: film.avi
        🙂

        ELaci
        Felhasználó

          Nekem ilyen modemem van, telefon is van hozzákapcsolva: http://www.scientificatlanta.com/customers/Source/7008322.pdf
          Használaton kívül mindig kikapcsolom, mert így olcsóbb. kb. 250 Ft a havi áramdíja ha állandóan be lenne kapcsolva. Azt még sehol nem olvastam hogy egy elektronikus eszköz élettartama hosszabb lenne ha nem kapcsolják ki. Nyáron kifejezetten javasolt az áramtalanítás, pontosan a villámvédelem miatt.
          Állítólag ha egy lakásban minden ilyen standby kütyüt bekapcsolva hagyunk, akkor az kitesz 1 havi áramszámlát, tehát 12 havi áramszámla helyett 13 havit fizetünk.

          Ennek a modemnek az elindulása nálam 1-2 percet vesz igénybe, addig nem célszerű elíndítani a gépet, mert nem fog működni a hálózat. Az IP címet meg nem a modem kéri, hanem a gépem van beállítva DHCP -re. Nyilván addig amíg a modem nem bootolt be, a gépem nem képes IP címet kérni. Ilyen esetben is van esély arra hogy működik a háló, mert az előző boot időben kapott IP címet kisérli meg használni.

          Hozzászólás: kdetv hang gond #2133537
          ELaci
          Felhasználó

            A tvtime használ 2 db rc filet: stationlist.xml, tvtime.xml.
            Ez a két file két helyen is megtalálható: /etc/tvtime dir-ben és a ~/.tvtime dir-ben.
            A tvtime.xml -ben van egy bejegyzés amiben van egy ilyen sor:

            Ez az opció menti az utóljára használt audio módot.

            Lényeges hogy a tvtime.xml a user számára írható engedéllyel bírjon, mert egyébként nem tárol el semilyen megváltoztatott beállítást.

            Hozzászólás: kdetv hang gond #2133538
            ELaci
            Felhasználó

              A tvtime használ 2 db rc filet: stationlist.xml, tvtime.xml.
              Ez a két file két helyen is megtalálható: /etc/tvtime dir-ben és a ~/.tvtime dir-ben.
              A tvtime.xml -ben van egy bejegyzés amiben van egy ilyen sor:

              Ez az opció menti az utóljára használt audio módot.

              Lényeges hogy a tvtime.xml a user számára írható engedéllyel bírjon, mert egyébként nem tárol el semilyen megváltoztatott beállítást.

              Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131460
              ELaci
              Felhasználó

                Ha a következő képp encodolom az avit mpeg2-re akkor nem nyúlik meg a kép:

                A „-lavcopts aspect=16/9” beépül a videóba és a lejátszó ezt veszi figyelembe, így a frame méret (720×576) képarány nem játszik szerepet.

                Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131461
                ELaci
                Felhasználó

                  Ha a következő képp encodolom az avit mpeg2-re akkor nem nyúlik meg a kép:

                  A „-lavcopts aspect=16/9” beépül a videóba és a lejátszó ezt veszi figyelembe, így a frame méret (720×576) képarány nem játszik szerepet.

                  Hozzászólás: kdetv hang gond #2133533
                  ELaci
                  Felhasználó

                    Ugyanilyen TV kártyám van és én a TVTime -ot, meg az mplayer-t használom (FC6). A többivel kevesebb sikerem volt, talán még az xawtv működött, de nem tetszett.
                    A TVPhone98 Bt878 chipet tartalmaz, monó TV hang és sztereó FM rádió van benne.

                    A kernelben ezek a modulok vannak bttv -vel: (lsmod|grep bttv)
                    bttv   178101  1 bt878
                    video_buf     28997  1 bttv
                    ir_common     32197  1 bttv
                    compat_ioctl32 5569  1 bttv
                    i2c_algo_bit 12873  1 bttv
                    btcx_risc 9161  1 bttv
                    tveeprom 18513  1 bttv
                    i2c_core 25537  6 i2c_ec,tuner,tvaudio,bttv,i2c_algo_bit,tveeprom
                    videodev 27073  1 bttv
                    v4l2_common   26305  3 tuner,bttv,videodev

                    Hozzászólás: kdetv hang gond #2133534
                    ELaci
                    Felhasználó

                      Ugyanilyen TV kártyám van és én a TVTime -ot, meg az mplayer-t használom (FC6). A többivel kevesebb sikerem volt, talán még az xawtv működött, de nem tetszett.
                      A TVPhone98 Bt878 chipet tartalmaz, monó TV hang és sztereó FM rádió van benne.

                      A kernelben ezek a modulok vannak bttv -vel: (lsmod|grep bttv)
                      bttv   178101  1 bt878
                      video_buf     28997  1 bttv
                      ir_common     32197  1 bttv
                      compat_ioctl32 5569  1 bttv
                      i2c_algo_bit 12873  1 bttv
                      btcx_risc 9161  1 bttv
                      tveeprom 18513  1 bttv
                      i2c_core 25537  6 i2c_ec,tuner,tvaudio,bttv,i2c_algo_bit,tveeprom
                      videodev 27073  1 bttv
                      v4l2_common   26305  3 tuner,bttv,videodev

                      Hozzászólás: tune2fs: A 22-es csapdája! #2133551
                      ELaci
                      Felhasználó

                        Még valami:
                        A tune2fs http://www.linuxforum.hu/tervezet/man/tune2fs.8.html ext2/ext3 fs -hez való és boot időben futtatható, mivel R/W -vel mountolt fs -nél tilos használni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,121-1,130 / 2,773