Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Soltan wrote:Ezta fönti parancsot a devede nevű progi kreálta.
Onnan másoltam le. De van amit a doksiban nem találtam meg ezt: -vf expand=560:314:0:37
Az 560:314 az a forrás képaránya ugye de az a 0:37 az mi arra még nem jöttem rá pedig ez lényeges lehet abban, h nem nyúlik meg a kép sztem.Pedig benne van itt: http://www.linuxforum.hu/tervezet/man/mplayer.1.html
0:37 az eredeti kép pozíciója a nagyított képen (alapértelmezett: center)
Egyébként a „-vf” az inkább csak videó filter.Sztereó film: mplayer -vf expand=-640::: film.avi
🙂Soltan wrote:Ezta fönti parancsot a devede nevű progi kreálta.
Onnan másoltam le. De van amit a doksiban nem találtam meg ezt: -vf expand=560:314:0:37
Az 560:314 az a forrás képaránya ugye de az a 0:37 az mi arra még nem jöttem rá pedig ez lényeges lehet abban, h nem nyúlik meg a kép sztem.Pedig benne van itt: http://www.linuxforum.hu/tervezet/man/mplayer.1.html
0:37 az eredeti kép pozíciója a nagyított képen (alapértelmezett: center)
Egyébként a „-vf” az inkább csak videó filter.Sztereó film: mplayer -vf expand=-640::: film.avi
🙂Nekem ilyen modemem van, telefon is van hozzákapcsolva: http://www.scientificatlanta.com/customers/Source/7008322.pdf
Használaton kívül mindig kikapcsolom, mert így olcsóbb. kb. 250 Ft a havi áramdíja ha állandóan be lenne kapcsolva. Azt még sehol nem olvastam hogy egy elektronikus eszköz élettartama hosszabb lenne ha nem kapcsolják ki. Nyáron kifejezetten javasolt az áramtalanítás, pontosan a villámvédelem miatt.
Állítólag ha egy lakásban minden ilyen standby kütyüt bekapcsolva hagyunk, akkor az kitesz 1 havi áramszámlát, tehát 12 havi áramszámla helyett 13 havit fizetünk.Ennek a modemnek az elindulása nálam 1-2 percet vesz igénybe, addig nem célszerű elíndítani a gépet, mert nem fog működni a hálózat. Az IP címet meg nem a modem kéri, hanem a gépem van beállítva DHCP -re. Nyilván addig amíg a modem nem bootolt be, a gépem nem képes IP címet kérni. Ilyen esetben is van esély arra hogy működik a háló, mert az előző boot időben kapott IP címet kisérli meg használni.
A tvtime használ 2 db rc filet: stationlist.xml, tvtime.xml.
Ez a két file két helyen is megtalálható: /etc/tvtime dir-ben és a ~/.tvtime dir-ben.
A tvtime.xml -ben van egy bejegyzés amiben van egy ilyen sor:Ez az opció menti az utóljára használt audio módot.
Lényeges hogy a tvtime.xml a user számára írható engedéllyel bírjon, mert egyébként nem tárol el semilyen megváltoztatott beállítást.
A tvtime használ 2 db rc filet: stationlist.xml, tvtime.xml.
Ez a két file két helyen is megtalálható: /etc/tvtime dir-ben és a ~/.tvtime dir-ben.
A tvtime.xml -ben van egy bejegyzés amiben van egy ilyen sor:Ez az opció menti az utóljára használt audio módot.
Lényeges hogy a tvtime.xml a user számára írható engedéllyel bírjon, mert egyébként nem tárol el semilyen megváltoztatott beállítást.
Ha a következő képp encodolom az avit mpeg2-re akkor nem nyúlik meg a kép:
A „-lavcopts aspect=16/9” beépül a videóba és a lejátszó ezt veszi figyelembe, így a frame méret (720×576) képarány nem játszik szerepet.
Ha a következő képp encodolom az avit mpeg2-re akkor nem nyúlik meg a kép:
A „-lavcopts aspect=16/9” beépül a videóba és a lejátszó ezt veszi figyelembe, így a frame méret (720×576) képarány nem játszik szerepet.
Ugyanilyen TV kártyám van és én a TVTime -ot, meg az mplayer-t használom (FC6). A többivel kevesebb sikerem volt, talán még az xawtv működött, de nem tetszett.
A TVPhone98 Bt878 chipet tartalmaz, monó TV hang és sztereó FM rádió van benne.A kernelben ezek a modulok vannak bttv -vel: (lsmod|grep bttv)
bttv 178101 1 bt878
video_buf 28997 1 bttv
ir_common 32197 1 bttv
compat_ioctl32 5569 1 bttv
i2c_algo_bit 12873 1 bttv
btcx_risc 9161 1 bttv
tveeprom 18513 1 bttv
i2c_core 25537 6 i2c_ec,tuner,tvaudio,bttv,i2c_algo_bit,tveeprom
videodev 27073 1 bttv
v4l2_common 26305 3 tuner,bttv,videodevUgyanilyen TV kártyám van és én a TVTime -ot, meg az mplayer-t használom (FC6). A többivel kevesebb sikerem volt, talán még az xawtv működött, de nem tetszett.
A TVPhone98 Bt878 chipet tartalmaz, monó TV hang és sztereó FM rádió van benne.A kernelben ezek a modulok vannak bttv -vel: (lsmod|grep bttv)
bttv 178101 1 bt878
video_buf 28997 1 bttv
ir_common 32197 1 bttv
compat_ioctl32 5569 1 bttv
i2c_algo_bit 12873 1 bttv
btcx_risc 9161 1 bttv
tveeprom 18513 1 bttv
i2c_core 25537 6 i2c_ec,tuner,tvaudio,bttv,i2c_algo_bit,tveeprom
videodev 27073 1 bttv
v4l2_common 26305 3 tuner,bttv,videodevMég valami:
A tune2fs http://www.linuxforum.hu/tervezet/man/tune2fs.8.html ext2/ext3 fs -hez való és boot időben futtatható, mivel R/W -vel mountolt fs -nél tilos használni. -
SzerzőBejegyzés