ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: tune2fs: A 22-es csapdája! #2133552
    ELaci
    Felhasználó

      Még valami:
      A tune2fs http://www.linuxforum.hu/tervezet/man/tune2fs.8.html ext2/ext3 fs -hez való és boot időben futtatható, mivel R/W -vel mountolt fs -nél tilos használni.

      Hozzászólás: Sávszélesség összevonás #2133419
      ELaci
      Felhasználó
        Hozzászólás: Sávszélesség összevonás #2133420
        ELaci
        Felhasználó
          Hozzászólás: UHU1.2-hálókari MAC címe #2036582
          ELaci
          Felhasználó
            rednek wrote:
            Sajnos egy nem ilyen egyszerű:)
            Ugyanis ez egy suliszerver, amin lehet gyakorolni a Linuxot, de elég sokan letöltésre használják, és ezeket az embereket akarom kiszűrni (az Ip szűrés azért nem jó, mert a DHCP szerver dinamikusan osztja ki a címeket a koliban)

            Akkor feltételezem hogy ez egy helyi hálózat, tehát nincs olyan kliens gép ami átjárón keresztül kapcsolódik a szerverhez. Ebben az esetben az „arp” használható, annak ellenére hogy az IP cím dinamikus. Ugyanis az IP cím és a MAC address egy adott pillanatban a szerver cache -ben össze van rendelve.
            Az IP cím a „who” -val megtudható, ennek alapján a MAC address pedig „arp” -val.
            Átjáró esetén a cache -ben a kliens IP -je helyett az átjáró IP-je és MAC address -e van.

            Hozzászólás: UHU1.2-hálókari MAC címe #2036578
            ELaci
            Felhasználó

              Próbáld ezt: arp ip.cím

              Hozzászólás: Érdekes a fõoldal #2039737
              ELaci
              Felhasználó

                Jópofa ez is.
                Milyen verziók vannak még?

                Hozzászólás: Csíkos TV #2130570
                ELaci
                Felhasználó
                  uzsolt wrote:
                  Nem akarom mondani, de ilyesmit már emlegettem:

                  uzsolt wrote:
                  Csak az a zavaró jel már a kábelen bekerül a házba, mivel aszondod, hogy a tv-n is olyan. Innetől kezdve a zavaró jelet a kábel másik végén kell keresni (szerintem) 😉

                  Hát jól van. Mivel keressem? Nagyítóval?
                  Ez az egész egy nagy katyvasz.
                  A ház tele van  drótokkal, meg kütyükkel, meg bizgentyűkkel.
                  Ja… Hol van a drót másik vége?

                  Hozzászólás: Csíkos TV #2130571
                  ELaci
                  Felhasználó
                    uzsolt wrote:
                    Nem akarom mondani, de ilyesmit már emlegettem:

                    uzsolt wrote:
                    Csak az a zavaró jel már a kábelen bekerül a házba, mivel aszondod, hogy a tv-n is olyan. Innetől kezdve a zavaró jelet a kábel másik végén kell keresni (szerintem) 😉

                    Hát jól van. Mivel keressem? Nagyítóval?
                    Ez az egész egy nagy katyvasz.
                    A ház tele van  drótokkal, meg kütyükkel, meg bizgentyűkkel.
                    Ja… Hol van a drót másik vége?

                    Hozzászólás: Csíkos TV #2130566
                    ELaci
                    Felhasználó

                      A fizetőképes kereslet hiányzik a digitális technológiára.
                      Egyes önmagukat okosnak minősítő miniszter szerint meg túl nagy a bérkiáramlás.
                      Most akkor meg mi a picsa van? Én vagyok a hülye vagy nem én?

                      Hozzászólás: Csíkos TV #2130567
                      ELaci
                      Felhasználó

                        A fizetőképes kereslet hiányzik a digitális technológiára.
                        Egyes önmagukat okosnak minősítő miniszter szerint meg túl nagy a bérkiáramlás.
                        Most akkor meg mi a picsa van? Én vagyok a hülye vagy nem én?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 2,773