Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Még valami:
A tune2fs http://www.linuxforum.hu/tervezet/man/tune2fs.8.html ext2/ext3 fs -hez való és boot időben futtatható, mivel R/W -vel mountolt fs -nél tilos használni.http://www.shorewall.net/
http://www.shorewall.net/Shorewall_and_Routing.html
http://www.shorewall.net/MultiISP.htmlElolvasva ezt a MultiISP dolgot, elég nyögvenyelősnek tűnik. 🙂
http://www.shorewall.net/
http://www.shorewall.net/Shorewall_and_Routing.html
http://www.shorewall.net/MultiISP.htmlElolvasva ezt a MultiISP dolgot, elég nyögvenyelősnek tűnik. 🙂
rednek wrote:Sajnos egy nem ilyen egyszerű:)
Ugyanis ez egy suliszerver, amin lehet gyakorolni a Linuxot, de elég sokan letöltésre használják, és ezeket az embereket akarom kiszűrni (az Ip szűrés azért nem jó, mert a DHCP szerver dinamikusan osztja ki a címeket a koliban)Akkor feltételezem hogy ez egy helyi hálózat, tehát nincs olyan kliens gép ami átjárón keresztül kapcsolódik a szerverhez. Ebben az esetben az „arp” használható, annak ellenére hogy az IP cím dinamikus. Ugyanis az IP cím és a MAC address egy adott pillanatban a szerver cache -ben össze van rendelve.
Az IP cím a „who” -val megtudható, ennek alapján a MAC address pedig „arp” -val.
Átjáró esetén a cache -ben a kliens IP -je helyett az átjáró IP-je és MAC address -e van.Próbáld ezt: arp ip.cím
Jópofa ez is.
Milyen verziók vannak még?uzsolt wrote:Nem akarom mondani, de ilyesmit már emlegettem:uzsolt wrote:Csak az a zavaró jel már a kábelen bekerül a házba, mivel aszondod, hogy a tv-n is olyan. Innetől kezdve a zavaró jelet a kábel másik végén kell keresni (szerintem) 😉Hát jól van. Mivel keressem? Nagyítóval?
Ez az egész egy nagy katyvasz.
A ház tele van drótokkal, meg kütyükkel, meg bizgentyűkkel.
Ja… Hol van a drót másik vége?uzsolt wrote:Nem akarom mondani, de ilyesmit már emlegettem:uzsolt wrote:Csak az a zavaró jel már a kábelen bekerül a házba, mivel aszondod, hogy a tv-n is olyan. Innetől kezdve a zavaró jelet a kábel másik végén kell keresni (szerintem) 😉Hát jól van. Mivel keressem? Nagyítóval?
Ez az egész egy nagy katyvasz.
A ház tele van drótokkal, meg kütyükkel, meg bizgentyűkkel.
Ja… Hol van a drót másik vége?A fizetőképes kereslet hiányzik a digitális technológiára.
Egyes önmagukat okosnak minősítő miniszter szerint meg túl nagy a bérkiáramlás.
Most akkor meg mi a picsa van? Én vagyok a hülye vagy nem én?A fizetőképes kereslet hiányzik a digitális technológiára.
Egyes önmagukat okosnak minősítő miniszter szerint meg túl nagy a bérkiáramlás.
Most akkor meg mi a picsa van? Én vagyok a hülye vagy nem én? -
SzerzőBejegyzés