ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Csíkos TV #2130562
    ELaci
    Felhasználó

      Jelenleg még csak elméleti szinten,  de rájöttem a csíkozódás legfőbb okaira:
      Nagyon egyszerű. A kábeltévés szolgáltató olyan, vagy közel olyan frekvencián sugároz mint egy földi műsorszóró adó, így a két adás egymást zavarja. A földi műsorszórásra hangolt vevőkészülékek erről mit sem tudnak, mert ezek antennával rendelkeznek, de a kábeltévés vevők bármilyen szabadon lógó drótjai összeszedhetik ezt a kellemetlen zajt.
      Jelen esetben (nálam) ez a kritikus frekvencia a 140.25 MHz (SE6) ami tipikusan a földi műsorszóró adók sávjába esik.
      Ha ez így van, akkor ez a szolgáltató hibája, mert akarva vagy akaratlanul, nem vette figyelembe a földrajzilag elhelyezett földi műsorszóró adók frekvenciáját amik interferencia minőségromlást okoznak.

      Hozzászólás: Csíkos TV #2130563
      ELaci
      Felhasználó

        Jelenleg még csak elméleti szinten,  de rájöttem a csíkozódás legfőbb okaira:
        Nagyon egyszerű. A kábeltévés szolgáltató olyan, vagy közel olyan frekvencián sugároz mint egy földi műsorszóró adó, így a két adás egymást zavarja. A földi műsorszórásra hangolt vevőkészülékek erről mit sem tudnak, mert ezek antennával rendelkeznek, de a kábeltévés vevők bármilyen szabadon lógó drótjai összeszedhetik ezt a kellemetlen zajt.
        Jelen esetben (nálam) ez a kritikus frekvencia a 140.25 MHz (SE6) ami tipikusan a földi műsorszóró adók sávjába esik.
        Ha ez így van, akkor ez a szolgáltató hibája, mert akarva vagy akaratlanul, nem vette figyelembe a földrajzilag elhelyezett földi műsorszóró adók frekvenciáját amik interferencia minőségromlást okoznak.

        Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131436
        ELaci
        Felhasználó

          Annó én is sokat küzdöttem a mencoder realtime kódolási hang-kép elcsúszás hülyeségével, de rájöttem hogy nem fontos egyes dolgokat megoldani rögtön valós időben, mert a gépem pl. akármilyen oknál fogva alkalmatlan erre.

          Így:
          – hangtömörítés
          – túl nagy vbitrate
          – minőségjavítás a köbön

          Aki már végképp nem boldogul a túl nagy proc terhelés miatti frame dobálással, annak lejjebb kell venni az igényeiből, vagy a realtime helyett a második lépésben történő méretcsökkentő tömörítést kell használnia.

          Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131437
          ELaci
          Felhasználó

            Annó én is sokat küzdöttem a mencoder realtime kódolási hang-kép elcsúszás hülyeségével, de rájöttem hogy nem fontos egyes dolgokat megoldani rögtön valós időben, mert a gépem pl. akármilyen oknál fogva alkalmatlan erre.

            Így:
            – hangtömörítés
            – túl nagy vbitrate
            – minőségjavítás a köbön

            Aki már végképp nem boldogul a túl nagy proc terhelés miatti frame dobálással, annak lejjebb kell venni az igényeiből, vagy a realtime helyett a második lépésben történő méretcsökkentő tömörítést kell használnia.

            Hozzászólás: firestarter #2088160
            ELaci
            Felhasználó
              sjrextor wrote:
              Üdv!
              Nekem olyan kérdéseim lennének, hogy miként tudom a bejövőkapcsolatokat kontrollálni, elsősorban forrás gép (IP alapján) és portalapján ( a grafikus felületen) ?
              Másik amit még szeretnék megtudni, hogy a már érvényben lévő szabályokat hol tudom megnézni? Grafikusan vagy akár file-ba írja ?
              kösz & üdv:
              Sven

              A firestarter lehetőségei csak töredékét adják annak, teszik lehetővé, amit az iptables valójában tud. A profi tűzfal beállításokhoz profi tudás kell, viszont amire neked szükséged van azt a firestarter is tudja: listázza azokat a címeket ahonnan a kérés érkezik.
              Az aktulális beállítás, amiről már szóltak előttem: iptables -L

              Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131414
              ELaci
              Felhasználó

                Tehát a kérdésem a következő: mencoderrel van-e ilyen dvd kompatibilis tömörítési lehetőség?

                Nyilván van, de a mencoder nem arról híres hogy megmondja a DVD szabvány paramétereit. Valójában arról van szó hogy néhány paraméter kötelező, ami nem lehet véletlen, mert a videofileok iszonyatos sokféle variációját egy DVD lejátszóba képtelenség beépíteni.
                Utána kell nézned hogy a default DVD szabvány mit ír elő. Nekem is csak sejtéseim vannak: konténer típus, képméret, video és audio formátum, stb…
                Ezen túl még azzal is számolni kell hogy a DVD szabvány országonként is változhat.

                Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131415
                ELaci
                Felhasználó

                  Tehát a kérdésem a következő: mencoderrel van-e ilyen dvd kompatibilis tömörítési lehetőség?

                  Nyilván van, de a mencoder nem arról híres hogy megmondja a DVD szabvány paramétereit. Valójában arról van szó hogy néhány paraméter kötelező, ami nem lehet véletlen, mert a videofileok iszonyatos sokféle variációját egy DVD lejátszóba képtelenség beépíteni.
                  Utána kell nézned hogy a default DVD szabvány mit ír elő. Nekem is csak sejtéseim vannak: konténer típus, képméret, video és audio formátum, stb…
                  Ezen túl még azzal is számolni kell hogy a DVD szabvány országonként is változhat.

                  Hozzászólás: Csíkos TV #2130550
                  ELaci
                  Felhasználó

                    Nagyon eltértünk már az eredeti témától.
                    De…
                    Ez a kábeltv is kampec lett ám nálam is amikor vastag fekete zivatarfelhők takarták el az eget. Mindenféle admin hibaüzeneteket láthatott csak a tisztelt nézősereg a TV-jén.
                    Nekem meg már fogalmam nincs hogy mire volna érdemes előfizetni. Néha már azt gondolom hogy semmire. Az ember csak idegesíti magát a sok zagyvasággal ami a neten van.
                    Hiányzik ez nekem?
                    Inkább majd veszek egy horgászbotot és lesni fogom majd a vizet, minthogy itt szarakodjak.
                    Hát nem?

                    Hozzászólás: Csíkos TV #2130551
                    ELaci
                    Felhasználó

                      Nagyon eltértünk már az eredeti témától.
                      De…
                      Ez a kábeltv is kampec lett ám nálam is amikor vastag fekete zivatarfelhők takarták el az eget. Mindenféle admin hibaüzeneteket láthatott csak a tisztelt nézősereg a TV-jén.
                      Nekem meg már fogalmam nincs hogy mire volna érdemes előfizetni. Néha már azt gondolom hogy semmire. Az ember csak idegesíti magát a sok zagyvasággal ami a neten van.
                      Hiányzik ez nekem?
                      Inkább majd veszek egy horgászbotot és lesni fogom majd a vizet, minthogy itt szarakodjak.
                      Hát nem?

                      Hozzászólás: Csíkos TV #2130544
                      ELaci
                      Felhasználó
                        csaba wrote:
                        A legradikálisabb megoldás, hogy felmondod a kábeltv előfizetésed, és benevezel egy DigiTV vagy UPC előfizetésre.

                        cheesy.gif

                        Még vagy 1.5 évem van addig.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 2,773