Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Jelenleg még csak elméleti szinten, de rájöttem a csíkozódás legfőbb okaira:
Nagyon egyszerű. A kábeltévés szolgáltató olyan, vagy közel olyan frekvencián sugároz mint egy földi műsorszóró adó, így a két adás egymást zavarja. A földi műsorszórásra hangolt vevőkészülékek erről mit sem tudnak, mert ezek antennával rendelkeznek, de a kábeltévés vevők bármilyen szabadon lógó drótjai összeszedhetik ezt a kellemetlen zajt.
Jelen esetben (nálam) ez a kritikus frekvencia a 140.25 MHz (SE6) ami tipikusan a földi műsorszóró adók sávjába esik.
Ha ez így van, akkor ez a szolgáltató hibája, mert akarva vagy akaratlanul, nem vette figyelembe a földrajzilag elhelyezett földi műsorszóró adók frekvenciáját amik interferencia minőségromlást okoznak.Jelenleg még csak elméleti szinten, de rájöttem a csíkozódás legfőbb okaira:
Nagyon egyszerű. A kábeltévés szolgáltató olyan, vagy közel olyan frekvencián sugároz mint egy földi műsorszóró adó, így a két adás egymást zavarja. A földi műsorszórásra hangolt vevőkészülékek erről mit sem tudnak, mert ezek antennával rendelkeznek, de a kábeltévés vevők bármilyen szabadon lógó drótjai összeszedhetik ezt a kellemetlen zajt.
Jelen esetben (nálam) ez a kritikus frekvencia a 140.25 MHz (SE6) ami tipikusan a földi műsorszóró adók sávjába esik.
Ha ez így van, akkor ez a szolgáltató hibája, mert akarva vagy akaratlanul, nem vette figyelembe a földrajzilag elhelyezett földi műsorszóró adók frekvenciáját amik interferencia minőségromlást okoznak.Annó én is sokat küzdöttem a mencoder realtime kódolási hang-kép elcsúszás hülyeségével, de rájöttem hogy nem fontos egyes dolgokat megoldani rögtön valós időben, mert a gépem pl. akármilyen oknál fogva alkalmatlan erre.
Így:
– hangtömörítés
– túl nagy vbitrate
– minőségjavítás a köbönAki már végképp nem boldogul a túl nagy proc terhelés miatti frame dobálással, annak lejjebb kell venni az igényeiből, vagy a realtime helyett a második lépésben történő méretcsökkentő tömörítést kell használnia.
Annó én is sokat küzdöttem a mencoder realtime kódolási hang-kép elcsúszás hülyeségével, de rájöttem hogy nem fontos egyes dolgokat megoldani rögtön valós időben, mert a gépem pl. akármilyen oknál fogva alkalmatlan erre.
Így:
– hangtömörítés
– túl nagy vbitrate
– minőségjavítás a köbönAki már végképp nem boldogul a túl nagy proc terhelés miatti frame dobálással, annak lejjebb kell venni az igényeiből, vagy a realtime helyett a második lépésben történő méretcsökkentő tömörítést kell használnia.
sjrextor wrote:Üdv!
Nekem olyan kérdéseim lennének, hogy miként tudom a bejövőkapcsolatokat kontrollálni, elsősorban forrás gép (IP alapján) és portalapján ( a grafikus felületen) ?
Másik amit még szeretnék megtudni, hogy a már érvényben lévő szabályokat hol tudom megnézni? Grafikusan vagy akár file-ba írja ?
kösz & üdv:
SvenA firestarter lehetőségei csak töredékét adják annak, teszik lehetővé, amit az iptables valójában tud. A profi tűzfal beállításokhoz profi tudás kell, viszont amire neked szükséged van azt a firestarter is tudja: listázza azokat a címeket ahonnan a kérés érkezik.
Az aktulális beállítás, amiről már szóltak előttem: iptables -LTehát a kérdésem a következő: mencoderrel van-e ilyen dvd kompatibilis tömörítési lehetőség?
Nyilván van, de a mencoder nem arról híres hogy megmondja a DVD szabvány paramétereit. Valójában arról van szó hogy néhány paraméter kötelező, ami nem lehet véletlen, mert a videofileok iszonyatos sokféle variációját egy DVD lejátszóba képtelenség beépíteni.
Utána kell nézned hogy a default DVD szabvány mit ír elő. Nekem is csak sejtéseim vannak: konténer típus, képméret, video és audio formátum, stb…
Ezen túl még azzal is számolni kell hogy a DVD szabvány országonként is változhat.Tehát a kérdésem a következő: mencoderrel van-e ilyen dvd kompatibilis tömörítési lehetőség?
Nyilván van, de a mencoder nem arról híres hogy megmondja a DVD szabvány paramétereit. Valójában arról van szó hogy néhány paraméter kötelező, ami nem lehet véletlen, mert a videofileok iszonyatos sokféle variációját egy DVD lejátszóba képtelenség beépíteni.
Utána kell nézned hogy a default DVD szabvány mit ír elő. Nekem is csak sejtéseim vannak: konténer típus, képméret, video és audio formátum, stb…
Ezen túl még azzal is számolni kell hogy a DVD szabvány országonként is változhat.Nagyon eltértünk már az eredeti témától.
De…
Ez a kábeltv is kampec lett ám nálam is amikor vastag fekete zivatarfelhők takarták el az eget. Mindenféle admin hibaüzeneteket láthatott csak a tisztelt nézősereg a TV-jén.
Nekem meg már fogalmam nincs hogy mire volna érdemes előfizetni. Néha már azt gondolom hogy semmire. Az ember csak idegesíti magát a sok zagyvasággal ami a neten van.
Hiányzik ez nekem?
Inkább majd veszek egy horgászbotot és lesni fogom majd a vizet, minthogy itt szarakodjak.
Hát nem?Nagyon eltértünk már az eredeti témától.
De…
Ez a kábeltv is kampec lett ám nálam is amikor vastag fekete zivatarfelhők takarták el az eget. Mindenféle admin hibaüzeneteket láthatott csak a tisztelt nézősereg a TV-jén.
Nekem meg már fogalmam nincs hogy mire volna érdemes előfizetni. Néha már azt gondolom hogy semmire. Az ember csak idegesíti magát a sok zagyvasággal ami a neten van.
Hiányzik ez nekem?
Inkább majd veszek egy horgászbotot és lesni fogom majd a vizet, minthogy itt szarakodjak.
Hát nem?csaba wrote:A legradikálisabb megoldás, hogy felmondod a kábeltv előfizetésed, és benevezel egy DigiTV vagy UPC előfizetésre.
Még vagy 1.5 évem van addig.
-
SzerzőBejegyzés
