Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
csaba wrote:A legradikálisabb megoldás, hogy felmondod a kábeltv előfizetésed, és benevezel egy DigiTV vagy UPC előfizetésre.

Még vagy 1.5 évem van addig.
uzsolt wrote:ELaci wrote:Ennek ellenére én azt mondom hogy a zavaró jel kiszűrése megoldható,
Csak az a zavaró jel már a kábelen bekerül a házba, mivel aszondod, hogy a tv-n is olyan. Innetől kezdve a zavaró jelet a kábel másik végén kell keresni (szerintem) 😉Keresni bárhol lehet, de ott célszerű szűrni ahol érdemes, azaz a bemenetnél, mert ha nem a bemenetnél szűrjük, akkor megint összeszedhet a kábel valami zajt a bemenetig.
Egy olyan húdeokosember kell ennek a leküzdéséhez.
Ja….
Ferritmag is van a koaxon. Az sem ér semmit.uzsolt wrote:ELaci wrote:Ennek ellenére én azt mondom hogy a zavaró jel kiszűrése megoldható,
Csak az a zavaró jel már a kábelen bekerül a házba, mivel aszondod, hogy a tv-n is olyan. Innetől kezdve a zavaró jelet a kábel másik végén kell keresni (szerintem) 😉Keresni bárhol lehet, de ott célszerű szűrni ahol érdemes, azaz a bemenetnél, mert ha nem a bemenetnél szűrjük, akkor megint összeszedhet a kábel valami zajt a bemenetig.
Egy olyan húdeokosember kell ennek a leküzdéséhez.
Ja….
Ferritmag is van a koaxon. Az sem ér semmit.lacyc3 wrote:Nos, 30 perce a gép TV Kártya nevű alkatrésze úgy döntött nem tűri a felette lévő IDE-RAID eszközt, ezért leblokkolta az alaplap elindulását. Korom fekete a monitor. Kibuheráltam mindent, majd – immár gondolva a TV kártya helyére – vissza raktam mindent, a TV kártyát különös tekintettel elraktam jó messzire mindentől és jéé elindul az alaplap és a raid-et is látja, mind ez semmi, a TV kártya képe immár élvezhető kategóriába tartozik, gondolom a legelső ötlet – zajolás – volt a megoldás, vagy csak meg kellett csikizni a csatlakozókat 🙂Szóval köszönöm a megoldásokat és ötleteket, igaz hogy boldog legyek most előjött egy másik probléma, de nem ide kapcsolódik 🙂
(A képeket nem fogadta a fórum mert túl nagyok..)
Kép01
Kép02Asse rossz! 🙂
Mindenesetre monnyon le!lacyc3 wrote:Nos, 30 perce a gép TV Kártya nevű alkatrésze úgy döntött nem tűri a felette lévő IDE-RAID eszközt, ezért leblokkolta az alaplap elindulását. Korom fekete a monitor. Kibuheráltam mindent, majd – immár gondolva a TV kártya helyére – vissza raktam mindent, a TV kártyát különös tekintettel elraktam jó messzire mindentől és jéé elindul az alaplap és a raid-et is látja, mind ez semmi, a TV kártya képe immár élvezhető kategóriába tartozik, gondolom a legelső ötlet – zajolás – volt a megoldás, vagy csak meg kellett csikizni a csatlakozókat 🙂Szóval köszönöm a megoldásokat és ötleteket, igaz hogy boldog legyek most előjött egy másik probléma, de nem ide kapcsolódik 🙂
(A képeket nem fogadta a fórum mert túl nagyok..)
Kép01
Kép02Asse rossz! 🙂
Mindenesetre monnyon le!csaba wrote:Nyilván az oroszok zavarják, esetleg lehet egy NDK-ba telepített és bekapcsolva felejtett SZER-zavaró állomás is bűnös a dologban ….




Vagy csak egyszerűen egy szar kábelTV erősítő…Mindkét variációt át kellene gondolni, és komolyan kivizsgálni

Kábeltévés előfizetésem van, ami kb. 40 csatorna.
Semilyen más csatornán nem jelentkezik ez a csíkozódás csakis a HírTV csatornáján.
Ennek ellenére én azt mondom hogy a zavaró jel kiszűrése megoldható, de nem tudom hogy mi módon, ugyanis a következő dolgokkal próbáltam:
1. TV kártyába dugott koax kábel árnyékolás átvágása utáni 2nF kondenzátorral való áthidalása a földhurok kiszűrése miatt – nem működik
2. TV és PC földpotenciál közösítés – nem működik
3. 230 V két pólus két db 2nF közösített rövidzár – nem működöttA kisérletek idején időnként jó eredményeket kaptam, a teljes javulás azonban soha nem következett be.
csaba wrote:Nyilván az oroszok zavarják, esetleg lehet egy NDK-ba telepített és bekapcsolva felejtett SZER-zavaró állomás is bűnös a dologban ….




Vagy csak egyszerűen egy szar kábelTV erősítő…Mindkét variációt át kellene gondolni, és komolyan kivizsgálni

Kábeltévés előfizetésem van, ami kb. 40 csatorna.
Semilyen más csatornán nem jelentkezik ez a csíkozódás csakis a HírTV csatornáján.
Ennek ellenére én azt mondom hogy a zavaró jel kiszűrése megoldható, de nem tudom hogy mi módon, ugyanis a következő dolgokkal próbáltam:
1. TV kártyába dugott koax kábel árnyékolás átvágása utáni 2nF kondenzátorral való áthidalása a földhurok kiszűrése miatt – nem működik
2. TV és PC földpotenciál közösítés – nem működik
3. 230 V két pólus két db 2nF közösített rövidzár – nem működöttA kisérletek idején időnként jó eredményeket kaptam, a teljes javulás azonban soha nem következett be.
TV-n is ilyen?
90% -ban ilyen.
Időnként nem, de a határvonal nagyon elkülöníthető.
Azaz, vannak idöszakok amikor semilyen zavarás nincs, ami ritkaság.
Ez az egész olyan mintha valaki egész nap zavarást csinálna, csak időnként megunja és kikapcsolja.
Te pl. mire gondolnál ilyen esetben?TV-n is ilyen?
90% -ban ilyen.
Időnként nem, de a határvonal nagyon elkülöníthető.
Azaz, vannak idöszakok amikor semilyen zavarás nincs, ami ritkaság.
Ez az egész olyan mintha valaki egész nap zavarást csinálna, csak időnként megunja és kikapcsolja.
Te pl. mire gondolnál ilyen esetben?A zavart nem hiszem véletlennek.
Szerintem sem.
ATV most: http://clean.extra.hu/070907194601.png
HírTV most: http://clean.extra.hu/070907194447.png -
SzerzőBejegyzés


