ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,151-1,160 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Csíkos TV #2130545
    ELaci
    Felhasználó
      csaba wrote:
      A legradikálisabb megoldás, hogy felmondod a kábeltv előfizetésed, és benevezel egy DigiTV vagy UPC előfizetésre.

      cheesy.gif

      Még vagy 1.5 évem van addig.

      Hozzászólás: Csíkos TV #2130540
      ELaci
      Felhasználó
        uzsolt wrote:
        ELaci wrote:
        Ennek ellenére én azt mondom hogy a zavaró jel kiszűrése megoldható,
        Csak az a zavaró jel már a kábelen bekerül a házba, mivel aszondod, hogy a tv-n is olyan. Innetől kezdve a zavaró jelet a kábel másik végén kell keresni (szerintem) 😉

        Keresni bárhol lehet, de ott célszerű szűrni ahol érdemes, azaz a bemenetnél, mert ha nem a bemenetnél szűrjük, akkor megint összeszedhet a kábel valami  zajt a bemenetig.
        Egy olyan húdeokosember kell ennek a leküzdéséhez.
        Ja….
        Ferritmag is van a koaxon. Az sem ér semmit.

        Hozzászólás: Csíkos TV #2130541
        ELaci
        Felhasználó
          uzsolt wrote:
          ELaci wrote:
          Ennek ellenére én azt mondom hogy a zavaró jel kiszűrése megoldható,
          Csak az a zavaró jel már a kábelen bekerül a házba, mivel aszondod, hogy a tv-n is olyan. Innetől kezdve a zavaró jelet a kábel másik végén kell keresni (szerintem) 😉

          Keresni bárhol lehet, de ott célszerű szűrni ahol érdemes, azaz a bemenetnél, mert ha nem a bemenetnél szűrjük, akkor megint összeszedhet a kábel valami  zajt a bemenetig.
          Egy olyan húdeokosember kell ennek a leküzdéséhez.
          Ja….
          Ferritmag is van a koaxon. Az sem ér semmit.

          Hozzászólás: Csíkos TV #2130536
          ELaci
          Felhasználó
            lacyc3 wrote:
            Nos, 30 perce a gép TV Kártya nevű alkatrésze úgy döntött nem tűri a felette lévő IDE-RAID eszközt, ezért leblokkolta az alaplap elindulását. Korom fekete a monitor. Kibuheráltam mindent, majd – immár gondolva a TV kártya helyére – vissza raktam mindent, a TV kártyát különös tekintettel elraktam jó messzire mindentől és jéé elindul az alaplap és a raid-et is látja, mind ez semmi, a TV kártya képe immár élvezhető kategóriába tartozik, gondolom a legelső ötlet – zajolás – volt a megoldás, vagy csak meg kellett csikizni a csatlakozókat 🙂

            Szóval köszönöm a megoldásokat és ötleteket, igaz hogy boldog legyek most előjött egy másik probléma, de nem ide kapcsolódik 🙂

            (A képeket nem fogadta a fórum mert túl nagyok..)
            Kép01
            Kép02

            Asse rossz! 🙂
            Mindenesetre monnyon le!

            Hozzászólás: Csíkos TV #2130537
            ELaci
            Felhasználó
              lacyc3 wrote:
              Nos, 30 perce a gép TV Kártya nevű alkatrésze úgy döntött nem tűri a felette lévő IDE-RAID eszközt, ezért leblokkolta az alaplap elindulását. Korom fekete a monitor. Kibuheráltam mindent, majd – immár gondolva a TV kártya helyére – vissza raktam mindent, a TV kártyát különös tekintettel elraktam jó messzire mindentől és jéé elindul az alaplap és a raid-et is látja, mind ez semmi, a TV kártya képe immár élvezhető kategóriába tartozik, gondolom a legelső ötlet – zajolás – volt a megoldás, vagy csak meg kellett csikizni a csatlakozókat 🙂

              Szóval köszönöm a megoldásokat és ötleteket, igaz hogy boldog legyek most előjött egy másik probléma, de nem ide kapcsolódik 🙂

              (A képeket nem fogadta a fórum mert túl nagyok..)
              Kép01
              Kép02

              Asse rossz! 🙂
              Mindenesetre monnyon le!

              Hozzászólás: Csíkos TV #2130534
              ELaci
              Felhasználó
                csaba wrote:
                Nyilván az oroszok zavarják, esetleg lehet egy NDK-ba telepített és bekapcsolva felejtett SZER-zavaró állomás is bűnös a dologban …. grin.gifgrin.gifgrin.gifgrin.gifgrin.gif
                Vagy csak egyszerűen egy szar kábelTV erősítő…

                Mindkét variációt át kellene gondolni, és komolyan kivizsgálni wink.gif

                Kábeltévés előfizetésem van, ami kb. 40 csatorna.
                Semilyen más csatornán nem jelentkezik ez a csíkozódás csakis a HírTV csatornáján.
                Ennek ellenére én azt mondom hogy a zavaró jel kiszűrése megoldható, de nem tudom hogy mi módon, ugyanis a következő dolgokkal próbáltam:
                1. TV kártyába dugott koax kábel árnyékolás átvágása utáni 2nF kondenzátorral való áthidalása a földhurok kiszűrése  miatt – nem működik
                2. TV és PC földpotenciál közösítés – nem működik
                3. 230 V két pólus két db 2nF közösített rövidzár – nem működött

                A kisérletek idején időnként jó eredményeket kaptam, a teljes javulás azonban soha nem következett be.

                Hozzászólás: Csíkos TV #2130535
                ELaci
                Felhasználó
                  csaba wrote:
                  Nyilván az oroszok zavarják, esetleg lehet egy NDK-ba telepített és bekapcsolva felejtett SZER-zavaró állomás is bűnös a dologban …. grin.gifgrin.gifgrin.gifgrin.gifgrin.gif
                  Vagy csak egyszerűen egy szar kábelTV erősítő…

                  Mindkét variációt át kellene gondolni, és komolyan kivizsgálni wink.gif

                  Kábeltévés előfizetésem van, ami kb. 40 csatorna.
                  Semilyen más csatornán nem jelentkezik ez a csíkozódás csakis a HírTV csatornáján.
                  Ennek ellenére én azt mondom hogy a zavaró jel kiszűrése megoldható, de nem tudom hogy mi módon, ugyanis a következő dolgokkal próbáltam:
                  1. TV kártyába dugott koax kábel árnyékolás átvágása utáni 2nF kondenzátorral való áthidalása a földhurok kiszűrése  miatt – nem működik
                  2. TV és PC földpotenciál közösítés – nem működik
                  3. 230 V két pólus két db 2nF közösített rövidzár – nem működött

                  A kisérletek idején időnként jó eredményeket kaptam, a teljes javulás azonban soha nem következett be.

                  Hozzászólás: Csíkos TV #2130524
                  ELaci
                  Felhasználó

                    TV-n is ilyen?

                    90% -ban ilyen.
                    Időnként nem,  de a határvonal nagyon elkülöníthető.
                    Azaz, vannak idöszakok amikor semilyen zavarás nincs, ami ritkaság.
                    Ez az egész olyan mintha valaki egész nap zavarást csinálna, csak időnként megunja és kikapcsolja.
                    Te pl. mire gondolnál ilyen esetben?

                    Hozzászólás: Csíkos TV #2130525
                    ELaci
                    Felhasználó

                      TV-n is ilyen?

                      90% -ban ilyen.
                      Időnként nem,  de a határvonal nagyon elkülöníthető.
                      Azaz, vannak idöszakok amikor semilyen zavarás nincs, ami ritkaság.
                      Ez az egész olyan mintha valaki egész nap zavarást csinálna, csak időnként megunja és kikapcsolja.
                      Te pl. mire gondolnál ilyen esetben?

                      Hozzászólás: Csíkos TV #2130520
                      ELaci
                      Felhasználó

                        A zavart nem hiszem véletlennek.

                        Szerintem sem.
                        ATV most: http://clean.extra.hu/070907194601.png
                        HírTV most: http://clean.extra.hu/070907194447.png

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,151-1,160 / 2,773