ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123517
    ELaci
    Felhasználó
      nanobit wrote:
      Nincs a célok közt a darabolás és szerintem nem is fog bekövetkezni. Ez az oldal leginkább olyan kezdőknek van, akik nem tudnak hol elindulni. Itt szépen elindulnak és egy idő után úgyis komolyabb oldalakra mennek, pl ide…

      És a kezdők vajon tudni fogják ezt?

      Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123518
      ELaci
      Felhasználó
        nanobit wrote:
        Nincs a célok közt a darabolás és szerintem nem is fog bekövetkezni. Ez az oldal leginkább olyan kezdőknek van, akik nem tudnak hol elindulni. Itt szépen elindulnak és egy idő után úgyis komolyabb oldalakra mennek, pl ide…

        És a kezdők vajon tudni fogják ezt?

        Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123513
        ELaci
        Felhasználó
          nanobit wrote:
          Sziasztok. Régóta nem írtam ide. Az utóbbi időben kicsit megváltozott az oldal. Meg el is költözött. Nézzetek fel, ha van kedvetek, már van Chat is.

          új cím: sklweb.extra.hu

          Az a javaslatom hogy a háttér ne legyen vakítóan fehér, mert például engem kifejezetten zavar.
          Egyébként az oldal minősége jó, csakhát itt is ugyanaz a probléma merül fel mint minden más új Linuxos oldalnál: Szükség van arra hogy a Linux tábort szétdaraboljuk?

          Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123514
          ELaci
          Felhasználó
            nanobit wrote:
            Sziasztok. Régóta nem írtam ide. Az utóbbi időben kicsit megváltozott az oldal. Meg el is költözött. Nézzetek fel, ha van kedvetek, már van Chat is.

            új cím: sklweb.extra.hu

            Az a javaslatom hogy a háttér ne legyen vakítóan fehér, mert például engem kifejezetten zavar.
            Egyébként az oldal minősége jó, csakhát itt is ugyanaz a probléma merül fel mint minden más új Linuxos oldalnál: Szükség van arra hogy a Linux tábort szétdaraboljuk?

            Hozzászólás: Feliratok DVD – ről #2129163
            ELaci
            Felhasználó
              Fej wrote:
              DVD ket rippeltem, és szeretném a feliratokat is kinyerni. Segítségre és tanácsokra lenne szükségem. Próbáltam a subtitleripperrel, egy darabig el is juttottam de közepe tájától falakba ütköztem. Esetleg más használható progit tud valaki ajánlani, egyéb tanács….

              Kösz

              Esetleg ha van mplayered:
                -dumpsub (csak MPlayer) (BÉTA KÓD)
                  VOB  stream-ekből a felirat stream kimentése.  Lásd még a -dump*sub és -vobsub-
                  out* opciókat is.

              Hozzászólás: Feliratok DVD – ről #2129164
              ELaci
              Felhasználó
                Fej wrote:
                DVD ket rippeltem, és szeretném a feliratokat is kinyerni. Segítségre és tanácsokra lenne szükségem. Próbáltam a subtitleripperrel, egy darabig el is juttottam de közepe tájától falakba ütköztem. Esetleg más használható progit tud valaki ajánlani, egyéb tanács….

                Kösz

                Esetleg ha van mplayered:
                  -dumpsub (csak MPlayer) (BÉTA KÓD)
                    VOB  stream-ekből a felirat stream kimentése.  Lásd még a -dump*sub és -vobsub-
                    out* opciókat is.

                Hozzászólás: Mythtv #2089480
                ELaci
                Felhasználó
                  Soltan wrote:
                  Köszönöm a válaszokat. A mythtv-ről lemondtam, és most az mplayer manualját bújom amit voltak szívesek magyarul mellékelni.

                  Az „input=1,2,3,4” környékén érdemes keresgélni.

                  Hozzászólás: Átjáró probléma #2128929
                  ELaci
                  Felhasználó

                    A Probléma hogy a leleményesebb felhasználók rájönnek hogy ha átjárot átálítják 10.0.0.254 re akkor ugyan ugy tudnak netezni korlátozás nélkül.

                    Kicsit zavaros amit írtál, de szerintem egy proxy szerver kell hogy megold ezt a problémát.

                    Hozzászólás: Átjáró probléma #2128930
                    ELaci
                    Felhasználó

                      A Probléma hogy a leleményesebb felhasználók rájönnek hogy ha átjárot átálítják 10.0.0.254 re akkor ugyan ugy tudnak netezni korlátozás nélkül.

                      Kicsit zavaros amit írtál, de szerintem egy proxy szerver kell hogy megold ezt a problémát.

                      Hozzászólás: suse 10.2 kimenő-bejövő adatcsomagok #2129071
                      ELaci
                      Felhasználó
                        uzsolt wrote:
                        Na, pont erre gondoltam 😉

                        (de ha routert használsz, akkor nézed a megfelelő ledjét, és amikor villog, akkor van forgalom, ha nem villog, akkor nincs ;D )

                        Hurrá!
                        Esetleg Hajrá!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 2,773