ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 10.2 kimenő-bejövő adatcsomagok #2129072
    ELaci
    Felhasználó
      uzsolt wrote:
      Na, pont erre gondoltam 😉

      (de ha routert használsz, akkor nézed a megfelelő ledjét, és amikor villog, akkor van forgalom, ha nem villog, akkor nincs ;D )

      Hurrá!
      Esetleg Hajrá!

      Hozzászólás: suse 10.2 kimenő-bejövő adatcsomagok #2129067
      ELaci
      Felhasználó
        Tony Magic wrote:
        Suse 10.2 alatt szeretném látni, hogy mikor megy ki jel, vagy mikor jön be jel az interneten. Milyen program képes ezt megmutatni?

        A „jel” az nem az igazi fogalom, jobban hangzik ha jelcsoportról (csomagról) beszélünk.
        A KDE superkaramba futtatója alá lett kifejlesztve a „knetstats” tálcára épülő csomag, ami jelzi a hálózati forgalmat.
        A telepítéshez ezek a feltételek kellenek:
        – KDE szükséges verzió
        – Superkaramba csomag
        – knetstats

        Ezek után kapsz a tálcán egy 1×1 cm-es helyet, ahol megjelenik a hálózati forgalom kijelzése numerikus vagy analóg formában.

        Hozzászólás: suse 10.2 kimenő-bejövő adatcsomagok #2129068
        ELaci
        Felhasználó
          Tony Magic wrote:
          Suse 10.2 alatt szeretném látni, hogy mikor megy ki jel, vagy mikor jön be jel az interneten. Milyen program képes ezt megmutatni?

          A „jel” az nem az igazi fogalom, jobban hangzik ha jelcsoportról (csomagról) beszélünk.
          A KDE superkaramba futtatója alá lett kifejlesztve a „knetstats” tálcára épülő csomag, ami jelzi a hálózati forgalmat.
          A telepítéshez ezek a feltételek kellenek:
          – KDE szükséges verzió
          – Superkaramba csomag
          – knetstats

          Ezek után kapsz a tálcán egy 1×1 cm-es helyet, ahol megjelenik a hálózati forgalom kijelzése numerikus vagy analóg formában.

          Hozzászólás: Mythtv #2089477
          ELaci
          Felhasználó

            Ez a mythtv tiszta hülyeség. Én is próbálkoztam vele annó néhány évvel ezelőtt, de ha jól emlékszem a mysql adatbázis csupáncsak azt a célt szolgálta volna hogy az internetről letöltött műsorokat tárolja. Viszont enélkül meg nem igazán tud működni. Sokan belebuktak. (én is) Aki mindenáron használni akarja, annak egy kis mysql tudást kell magába szivattyúznia.
            Aki meg csak videót akar rögzíteni TV kártyáról, annak egyértelműen a mencoder javallott, csak a videó forrást kell megfelelően megadni mint paramétert.

            Hozzászólás: Iso fájl készítése hibába torkollik #2129029
            ELaci
            Felhasználó

              Fel van-é mountolva a /media/cdrom1 ?
              Ugyanis egy üres könyvtárról nehéz ISO-t csinálni.

              Hozzászólás: Iso fájl készítése hibába torkollik #2129030
              ELaci
              Felhasználó

                Fel van-é mountolva a /media/cdrom1 ?
                Ugyanis egy üres könyvtárról nehéz ISO-t csinálni.

                Hozzászólás: avi,mpg-3gp convert #1907209
                ELaci
                Felhasználó
                  valek wrote:
                  Háát…
                  Va

                  Fejlemény:
                  Legnagyobb csodálkozásomra a kino export funkciójával megcsináltam a 3gp filet. A kino is az ffmpeg -et használja.
                  Ilyen export formátumot állítottam be rajta:  MPEG-4 3GPP Mobile (FFMPEG)
                  95MB-os raw avi dv -ből lett egy 76kB-os 3gp.
                  Viszont a kino -ba nem lehet akármiféle videófilet betölteni, nagyon szereti a DV formátumot.
                  A 3gp minősége elég hitvány lett, és olyan mobilom sincs hogy kipróbálhassam, egyáltalán jó lett-e. Az mplayer le tudja játszani.
                  (most aztán jólmegkutyúltam) 🙂

                  Szerk.:
                  Még annyit tennék hozzá hogy az én ffmpeg-emben van 3gp kódek, de nincs amr.
                  ffmpeg verziója: SVN-r8876

                  Szerintem olyan ffmpeg verziót kellene telepíteni/frissíteni amiben benne van a 3gp, mert létezik ilyen, mint ahogy nálam is ilyen. Ezek után menni fog a konverzió, akár kino nélkül is.

                  Hozzászólás: avi,mpg-3gp convert #1907206
                  ELaci
                  Felhasználó
                    valek wrote:
                    Hm. Nos igen. A 3gp és az amr (amr_nb) nincsen köztük. Végem van. 🙂
                    Talán valami ilyesmik kellenek. http://hup.hu/node/24046
                    Hú.
                    Va

                    Próbáltam én is, nálam sincs benne az amr_nb az ffmpeg-ben.
                    Most valami okosságot kellene kitalálni.

                    Hozzászólás: Skype nem csatlakozik #2128451
                    ELaci
                    Felhasználó
                      ELaci wrote:
                      erdsiger wrote:
                      ELaci wrote:
                      Meggyógyult!
                      (Remélem)

                      Tényleg csak reméld 😀
                      http://heartbeat.skype.com/2007/08/where_we_are_at_1100_gmt.html

                      Most trájingoltam, még kotkodácsol.

                      Má’ megint nem jó.:(
                      (Nálam)
                      Uncsi már egy kicsit.

                      Hozzászólás: Skype nem csatlakozik #2128452
                      ELaci
                      Felhasználó
                        ELaci wrote:
                        erdsiger wrote:
                        ELaci wrote:
                        Meggyógyult!
                        (Remélem)

                        Tényleg csak reméld 😀
                        http://heartbeat.skype.com/2007/08/where_we_are_at_1100_gmt.html

                        Most trájingoltam, még kotkodácsol.

                        Má’ megint nem jó.:(
                        (Nálam)
                        Uncsi már egy kicsit.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 2,773