Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
uzsolt wrote:Na, pont erre gondoltam 😉
(de ha routert használsz, akkor nézed a megfelelő ledjét, és amikor villog, akkor van forgalom, ha nem villog, akkor nincs ;D )
Hurrá!
Esetleg Hajrá!Tony Magic wrote:Suse 10.2 alatt szeretném látni, hogy mikor megy ki jel, vagy mikor jön be jel az interneten. Milyen program képes ezt megmutatni?A „jel” az nem az igazi fogalom, jobban hangzik ha jelcsoportról (csomagról) beszélünk.
A KDE superkaramba futtatója alá lett kifejlesztve a „knetstats” tálcára épülő csomag, ami jelzi a hálózati forgalmat.
A telepítéshez ezek a feltételek kellenek:
– KDE szükséges verzió
– Superkaramba csomag
– knetstatsEzek után kapsz a tálcán egy 1×1 cm-es helyet, ahol megjelenik a hálózati forgalom kijelzése numerikus vagy analóg formában.
Tony Magic wrote:Suse 10.2 alatt szeretném látni, hogy mikor megy ki jel, vagy mikor jön be jel az interneten. Milyen program képes ezt megmutatni?A „jel” az nem az igazi fogalom, jobban hangzik ha jelcsoportról (csomagról) beszélünk.
A KDE superkaramba futtatója alá lett kifejlesztve a „knetstats” tálcára épülő csomag, ami jelzi a hálózati forgalmat.
A telepítéshez ezek a feltételek kellenek:
– KDE szükséges verzió
– Superkaramba csomag
– knetstatsEzek után kapsz a tálcán egy 1×1 cm-es helyet, ahol megjelenik a hálózati forgalom kijelzése numerikus vagy analóg formában.
Ez a mythtv tiszta hülyeség. Én is próbálkoztam vele annó néhány évvel ezelőtt, de ha jól emlékszem a mysql adatbázis csupáncsak azt a célt szolgálta volna hogy az internetről letöltött műsorokat tárolja. Viszont enélkül meg nem igazán tud működni. Sokan belebuktak. (én is) Aki mindenáron használni akarja, annak egy kis mysql tudást kell magába szivattyúznia.
Aki meg csak videót akar rögzíteni TV kártyáról, annak egyértelműen a mencoder javallott, csak a videó forrást kell megfelelően megadni mint paramétert.Fel van-é mountolva a /media/cdrom1 ?
Ugyanis egy üres könyvtárról nehéz ISO-t csinálni.Fel van-é mountolva a /media/cdrom1 ?
Ugyanis egy üres könyvtárról nehéz ISO-t csinálni.valek wrote:Háát…
VaFejlemény:
Legnagyobb csodálkozásomra a kino export funkciójával megcsináltam a 3gp filet. A kino is az ffmpeg -et használja.
Ilyen export formátumot állítottam be rajta: MPEG-4 3GPP Mobile (FFMPEG)
95MB-os raw avi dv -ből lett egy 76kB-os 3gp.
Viszont a kino -ba nem lehet akármiféle videófilet betölteni, nagyon szereti a DV formátumot.
A 3gp minősége elég hitvány lett, és olyan mobilom sincs hogy kipróbálhassam, egyáltalán jó lett-e. Az mplayer le tudja játszani.
(most aztán jólmegkutyúltam) 🙂Szerk.:
Még annyit tennék hozzá hogy az én ffmpeg-emben van 3gp kódek, de nincs amr.
ffmpeg verziója: SVN-r8876Szerintem olyan ffmpeg verziót kellene telepíteni/frissíteni amiben benne van a 3gp, mert létezik ilyen, mint ahogy nálam is ilyen. Ezek után menni fog a konverzió, akár kino nélkül is.
valek wrote:Hm. Nos igen. A 3gp és az amr (amr_nb) nincsen köztük. Végem van. 🙂
Talán valami ilyesmik kellenek. http://hup.hu/node/24046
Hú.
VaPróbáltam én is, nálam sincs benne az amr_nb az ffmpeg-ben.
Most valami okosságot kellene kitalálni.ELaci wrote:erdsiger wrote:ELaci wrote:Meggyógyult!
(Remélem)Tényleg csak reméld 😀
http://heartbeat.skype.com/2007/08/where_we_are_at_1100_gmt.htmlMost trájingoltam, még kotkodácsol.
Má’ megint nem jó.:(
(Nálam)
Uncsi már egy kicsit.ELaci wrote:erdsiger wrote:ELaci wrote:Meggyógyult!
(Remélem)Tényleg csak reméld 😀
http://heartbeat.skype.com/2007/08/where_we_are_at_1100_gmt.htmlMost trájingoltam, még kotkodácsol.
Má’ megint nem jó.:(
(Nálam)
Uncsi már egy kicsit. -
SzerzőBejegyzés