Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
rembutgood wrote:Fölraktam a Debiánt. A rendszer indításakor ez az utolsó sor:
/bin/sh: can’t acces tty; job control turned off
(initramfs)
????????????????És esetleg az utolsó előtti? Mert lehet hogy az utolsó üzenet már nem ok, hanem okozat.
ELaci wrote:Falra festettem az ördögöt tegnap hogy nincs is szükség a skype-ra.
Most meg feltétlen szükségem lenne rá, de nem tudok belépni.
Nálatok is ez van?
Nagyon bakog ez a szkájp mostanában.:(Még mindig nem jó! Rohadjon meg!
ELaci wrote:Falra festettem az ördögöt tegnap hogy nincs is szükség a skype-ra.
Most meg feltétlen szükségem lenne rá, de nem tudok belépni.
Nálatok is ez van?
Nagyon bakog ez a szkájp mostanában.:(Még mindig nem jó! Rohadjon meg!
dutyimadar wrote:sziasztok, van egy kis gondom. A Debian „etch” telepítésnél kézzel szeretném beállítani a particionálást, mert nem tetszik az egyes partíciókra a telepítő által kiosztott lemezterület. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kellene megadni az egyes partíciók jellemzőit, mint pl. elsődleges/logikai és hogy hova kell helyezni a lemezen?Így nézne ki elméletileg:
els/log
/boot ~ 50.0MB ? ext3
/ ~ 20GB ? ext3
/home ~ 19GB ? ext3
/swap ~1GB ? swapA megoldásod jónak minősíthető.
Az elsődleges partíciókat kell előnyben részesíteni mindaddig amíg lehet.
Szerintem próbáld meg, mivel a teljes hdd-n Linux lesz, sokat nem veszíthesz a próbával.dutyimadar wrote:sziasztok, van egy kis gondom. A Debian „etch” telepítésnél kézzel szeretném beállítani a particionálást, mert nem tetszik az egyes partíciókra a telepítő által kiosztott lemezterület. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kellene megadni az egyes partíciók jellemzőit, mint pl. elsődleges/logikai és hogy hova kell helyezni a lemezen?Így nézne ki elméletileg:
els/log
/boot ~ 50.0MB ? ext3
/ ~ 20GB ? ext3
/home ~ 19GB ? ext3
/swap ~1GB ? swapA megoldásod jónak minősíthető.
Az elsődleges partíciókat kell előnyben részesíteni mindaddig amíg lehet.
Szerintem próbáld meg, mivel a teljes hdd-n Linux lesz, sokat nem veszíthesz a próbával.valek wrote:Igen, néztem, csak ahogy kisilabizáltam semmi angol tudásommal, ehhez a Kommander nevű progi kell, ami nincs UHU 2.0-hoz, fordításhoz meg béndzsó vagyok, de még ezt is lehet, hogy megpróbálom. Egyébként ez nem az ffmpeg használja, csak karakteres felületen lehet beállítani? Szerintem ugyanúgy hibát jelezne. Vagy rosszul gondolom?
VaUtánanéztem a dolognak és a következők vannak:
– a 3gpconverter az ffmpeg -et használja
– a 3gpconverter futtatásához a kmdr-executor kell, ami a KDE kdialog -ot használja
– kmdr-executor a kdewebdev csomagban van, sok mással együtt.Viszont:
Ha az ffmpeg -et használja, akkor nálad az eredeti ötlet jónak minősíthető, csak ki kell piszkálni a 3gpcore.kmdr xml file-ból -ami a 3gpconverter csomagban található- az ffmpeg -re vonatkozó beállításokat és egy shell scriptbe beépítve futtatni.Nyilván nem lesz GUI, de legalább működik.
Szerk.:
Megnéztem azt a bizonyos xml filet és a következő üzenetek vannak beépítve:
– It uses ffmpeg as a backend compilled with AMR-codec support
– No amr_nb codec support,please recompile ffmpeg
– No h263 codec support,please recompile ffmpeg
– No mpeg4 codec support,please recompile ffmpeg
– No 3gp codec support,please recompile ffmpegTehát az ffmpeg -be bele kell hogy fordítva legyenek ezek a codecek: amr (amr_nb), h263, mpeg4, 3gp
Ezek után lehet hogy az általam vázolt megoldásra sincs semmi szükség, csupán csak az ffmpeg fent felsorolt codec kezelhetőségét kell megoldani.
majorlacko wrote:vasy05 wrote:http://videa.hu/main.php?page=play&v=Jq8QxV5HIXsS4K4GIzé, énnekem kéne egyijjen ablakos izgallom, mer’ má uncsi, hogy semmi hibbantüzike nem gyalujja le azagyamot. Rákkeresk má vhun a varezesekné. 🙂
Az előbb indítottam el a windózomat, mert a céghez kellett belépnem vpn-el, ami ugye már megint nem működött. A kb. 10 perces időszak alatt a win 5-10 mp.-enként produkált mindenféle hibaüzenetet, a végén meg bekaptam valami vackot is ami közölte velem hogy van még 40 másodpercem mert a gép újraindul. Na, mondom: Végre.
Átmenekültem Lin-be. 🙂Ezt nézted már? http://sourceforge.net/projects/convert3gp/
-
SzerzőBejegyzés
????????????????