ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Google Earth és Intel 915 #2127723
    ELaci
    Felhasználó
      erdsiger wrote:
      ELaci wrote:
      Ha az emlékeim nem csalnak akkor a fent nevezett program a telepítése elején megkérdezi hogy ilyen-olyan videokártyád van-e?

      Ilyenre én nem emlékszem… Szerintem az most jönne, legalábbis a hibaüzenet alapján erre következtetek.

      Keresztkérdés: milyen videókártyád van?

      Hozzászólás: Google Earth és Intel 915 #2127724
      ELaci
      Felhasználó
        erdsiger wrote:
        ELaci wrote:
        Ha az emlékeim nem csalnak akkor a fent nevezett program a telepítése elején megkérdezi hogy ilyen-olyan videokártyád van-e?

        Ilyenre én nem emlékszem… Szerintem az most jönne, legalábbis a hibaüzenet alapján erre következtetek.

        Keresztkérdés: milyen videókártyád van?

        Hozzászólás: Google Earth és Intel 915 #2127717
        ELaci
        Felhasználó
          erdsiger wrote:
          Sziasztok!

          A Google Earth-öt próbálom elindítani, de egy hibaüzenetet kapok: „Google Earth is unable to identify your graphics card. This is most likely because the driver for your graphics card hasn’t been installed. (…)”

          Ezután a program elindul, a menü működik, de ahol a képet kellene megjelenítenie, ott nem történik semmi (amikor például bezárok egy párbeszédablakot, akkor az bezáródik, de a képe ottmarad). A driver elvileg fel van telepíve:
          http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=248689#p248689

          Driver konfigurációs hiba? Vagy valami más?

          Első nekifutás:
          Ha az emlékeim nem csalnak akkor a fent nevezett program a telepítése elején megkérdezi hogy ilyen-olyan videokártyád van-e?
          A felbontás és a grafikus kártya memóriája érdekli őt elsősorban.
          Vajon megfelel a szoftverigényeknek a videókártyád?

          Hozzászólás: Google Earth és Intel 915 #2127718
          ELaci
          Felhasználó
            erdsiger wrote:
            Sziasztok!

            A Google Earth-öt próbálom elindítani, de egy hibaüzenetet kapok: „Google Earth is unable to identify your graphics card. This is most likely because the driver for your graphics card hasn’t been installed. (…)”

            Ezután a program elindul, a menü működik, de ahol a képet kellene megjelenítenie, ott nem történik semmi (amikor például bezárok egy párbeszédablakot, akkor az bezáródik, de a képe ottmarad). A driver elvileg fel van telepíve:
            http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=248689#p248689

            Driver konfigurációs hiba? Vagy valami más?

            Első nekifutás:
            Ha az emlékeim nem csalnak akkor a fent nevezett program a telepítése elején megkérdezi hogy ilyen-olyan videokártyád van-e?
            A felbontás és a grafikus kártya memóriája érdekli őt elsősorban.
            Vajon megfelel a szoftverigényeknek a videókártyád?

            Hozzászólás: Scanner. Tisztítás? #2126373
            ELaci
            Felhasználó
              tothaa wrote:
              Én mindig munkaköri leírás szerint dolgozom, ha nincs, akkor csinálok egyet, ha van és hibás, akkor írok egy árnyék-munkaköri leírást… – szóval kénytelen leszek készíteni a szkenneremhez is egy „hogyan tisztísd az érzékelőt-leírás”-t 1.gif  – mivel nincs ilyen manual és ti se mondtatok receptet rá.

              A szójátékot félretéve;  most beszkenneltem csíkosra a képeket, amiket Wikipédiára akarok feltenni – ha sikerülne mégjobban tönkretenni, mert mostanában új szkennerem úgysem lesz. – aztán nekiállok most minnyá szétkapni, hogy lenyaljam a prizmákat, tükröket és azokat az érzékelőket. Ha már úgysem akarják megjavítani, akkor úgyis mindegy lesz, ha teljesen tönkreteszem. 20.gif 

              Ez a munkaköri leírás stílus nekem is jót tenne, mert másnapra már mindent elfelejtek.
              Egy probléma van csak: miért is kötöttem csomót a zsebkendőmre? 🙂

              Hozzászólás: Scanner. Tisztítás? #2126374
              ELaci
              Felhasználó
                tothaa wrote:
                Én mindig munkaköri leírás szerint dolgozom, ha nincs, akkor csinálok egyet, ha van és hibás, akkor írok egy árnyék-munkaköri leírást… – szóval kénytelen leszek készíteni a szkenneremhez is egy „hogyan tisztísd az érzékelőt-leírás”-t 1.gif  – mivel nincs ilyen manual és ti se mondtatok receptet rá.

                A szójátékot félretéve;  most beszkenneltem csíkosra a képeket, amiket Wikipédiára akarok feltenni – ha sikerülne mégjobban tönkretenni, mert mostanában új szkennerem úgysem lesz. – aztán nekiállok most minnyá szétkapni, hogy lenyaljam a prizmákat, tükröket és azokat az érzékelőket. Ha már úgysem akarják megjavítani, akkor úgyis mindegy lesz, ha teljesen tönkreteszem. 20.gif 

                Ez a munkaköri leírás stílus nekem is jót tenne, mert másnapra már mindent elfelejtek.
                Egy probléma van csak: miért is kötöttem csomót a zsebkendőmre? 🙂

                ELaci
                Felhasználó

                  Szerintem ez a hiba hardverfüggő, és csak akkor lesz meggyógyítva ha a kernelfejlesztők ezen hardver sajátosságokat beépítik majd a következő verzióba.
                  (lehet hogy csak feleslegesen jártatom a szám)

                  ELaci
                  Felhasználó

                    Szerintem ez a hiba hardverfüggő, és csak akkor lesz meggyógyítva ha a kernelfejlesztők ezen hardver sajátosságokat beépítik majd a következő verzióba.
                    (lehet hogy csak feleslegesen jártatom a szám)

                    Hozzászólás: Scanner. Tisztítás? #2126369
                    ELaci
                    Felhasználó
                      ELaci wrote:
                      vizsla wrote:
                      „Lehet hogy a buta emberek gazdagabbak?”
                      (Bár itt a szervízről volt szó…)
                      Ja, a következő esetekről van szó (mittudomén pl egy egyszerű olajcsere):

                      a) csóró vagy
                      1) vagy megtanulod
                      2) vagy megtanulod

                      b) zsíros vagy
                      1) lesz@rod az olajcserét, nem piszkolod be a kezed
                      2) nem tudod megcsinálni (és mivel van pénzed megengedheted ezt a luxust)
                      3) megcsinálod, mert poén (mert a hasonszőrű haverjaid nem képesek rá…)

                      A „c” eset hiányzik:
                      c) önérzetes eset:
                      1.) annyira nem tartom magam hülyének hogy ezt a vackot ne tudjam megjavítani
                      2.) annyira nem tartom magam hülyének hogy ezt a vackot ne tudjam megjavítani

                      Erről jut eszembe:
                      Én pl. sok embernek tudnék segíteni gyakorlati tapasztalataimmal hogy pl. hogyan kell laminált padlót lerakni, vagy miképpen lehet esztergagépet csinálni.
                      Ezermester vagyok ugyanis, szívesen segítenék bárkinek!

                      Hozzászólás: Scanner. Tisztítás? #2126370
                      ELaci
                      Felhasználó
                        ELaci wrote:
                        vizsla wrote:
                        „Lehet hogy a buta emberek gazdagabbak?”
                        (Bár itt a szervízről volt szó…)
                        Ja, a következő esetekről van szó (mittudomén pl egy egyszerű olajcsere):

                        a) csóró vagy
                        1) vagy megtanulod
                        2) vagy megtanulod

                        b) zsíros vagy
                        1) lesz@rod az olajcserét, nem piszkolod be a kezed
                        2) nem tudod megcsinálni (és mivel van pénzed megengedheted ezt a luxust)
                        3) megcsinálod, mert poén (mert a hasonszőrű haverjaid nem képesek rá…)

                        A „c” eset hiányzik:
                        c) önérzetes eset:
                        1.) annyira nem tartom magam hülyének hogy ezt a vackot ne tudjam megjavítani
                        2.) annyira nem tartom magam hülyének hogy ezt a vackot ne tudjam megjavítani

                        Erről jut eszembe:
                        Én pl. sok embernek tudnék segíteni gyakorlati tapasztalataimmal hogy pl. hogyan kell laminált padlót lerakni, vagy miképpen lehet esztergagépet csinálni.
                        Ezermester vagyok ugyanis, szívesen segítenék bárkinek!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 2,773