ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Scanner. Tisztítás? #2126367
    ELaci
    Felhasználó
      vizsla wrote:
      „Lehet hogy a buta emberek gazdagabbak?”
      (Bár itt a szervízről volt szó…)
      Ja, a következő esetekről van szó (mittudomén pl egy egyszerű olajcsere):

      a) csóró vagy
      1) vagy megtanulod
      2) vagy megtanulod

      b) zsíros vagy
      1) lesz@rod az olajcserét, nem piszkolod be a kezed
      2) nem tudod megcsinálni (és mivel van pénzed megengedheted ezt a luxust)
      3) megcsinálod, mert poén (mert a hasonszőrű haverjaid nem képesek rá…)

      A „c” eset hiányzik:
      c) önérzetes eset:
      1.) annyira nem tartom magam hülyének hogy ezt a vackot ne tudjam megjavítani
      2.) annyira nem tartom magam hülyének hogy ezt a vackot ne tudjam megjavítani

      Hozzászólás: Scanner. Tisztítás? #2126368
      ELaci
      Felhasználó
        vizsla wrote:
        „Lehet hogy a buta emberek gazdagabbak?”
        (Bár itt a szervízről volt szó…)
        Ja, a következő esetekről van szó (mittudomén pl egy egyszerű olajcsere):

        a) csóró vagy
        1) vagy megtanulod
        2) vagy megtanulod

        b) zsíros vagy
        1) lesz@rod az olajcserét, nem piszkolod be a kezed
        2) nem tudod megcsinálni (és mivel van pénzed megengedheted ezt a luxust)
        3) megcsinálod, mert poén (mert a hasonszőrű haverjaid nem képesek rá…)

        A „c” eset hiányzik:
        c) önérzetes eset:
        1.) annyira nem tartom magam hülyének hogy ezt a vackot ne tudjam megjavítani
        2.) annyira nem tartom magam hülyének hogy ezt a vackot ne tudjam megjavítani

        ELaci
        Felhasználó
          majorlacko wrote:
          „Szörnyű kínok között fog kiszenvedni az egész rendszer egy esetleges harddisk hiba miatt.”
          Nézd, igazad lehet, én nem tudom még ezidáig, hogy mit szúr szét ez a felállás. Biztosan találkozom vele a jövőben és nem szerettem volna semmi botrányosat ajánlani, ezt is csak mint alternatívát. Azt tudom róla, hogy rugalmas és azt is, hogy érdekes, de mélységeiben nem vagyok járatos. Mindenesetre jobb hallgatni a tapasztalatra, mint belevágni ismeretlenül mindenbe. Ezért fórum a fórum. 🙂

          A gond az egész partícionálásban az hogy senki nem tudja előre megmondani hogy mit akar.
          Én sem.
          Milyen okos ötletek várhatók el ilyen esetben bárkitől is?
          Semilyenek.

          ELaci
          Felhasználó
            majorlacko wrote:
            „Szörnyű kínok között fog kiszenvedni az egész rendszer egy esetleges harddisk hiba miatt.”
            Nézd, igazad lehet, én nem tudom még ezidáig, hogy mit szúr szét ez a felállás. Biztosan találkozom vele a jövőben és nem szerettem volna semmi botrányosat ajánlani, ezt is csak mint alternatívát. Azt tudom róla, hogy rugalmas és azt is, hogy érdekes, de mélységeiben nem vagyok járatos. Mindenesetre jobb hallgatni a tapasztalatra, mint belevágni ismeretlenül mindenbe. Ezért fórum a fórum. 🙂

            A gond az egész partícionálásban az hogy senki nem tudja előre megmondani hogy mit akar.
            Én sem.
            Milyen okos ötletek várhatók el ilyen esetben bárkitől is?
            Semilyenek.

            ELaci
            Felhasználó
              majorlacko wrote:
              Megoldja a partíciós gondjaidat.

              Ami arra az esetre igaz, ha érti is az illető hogy az lvm, az mi a búbánat.
              Ez csak egy remek lehetőség a sok kis partíció összevonására, majd esetleges darabolására.
              Egyetlen nagy baja van az lvm -nek: a hdd pusztúlás.
              Szörnyű kínok között fog kiszenvedni az egész rendszer egy esetleges harddisk hiba miatt.


              Érdekes módon az FC6 telepítésekor már rám lett volna erőltetve az LV, de én nem akartam ezt elfogadni, viszont az Fedora7 már meg sem kérdezte hogy akarok-e mást, úgyhogy a F7 már eleve logikai filerendszert használ, ha tetszik, ha nem.

              ELaci
              Felhasználó
                majorlacko wrote:
                Megoldja a partíciós gondjaidat.

                Ami arra az esetre igaz, ha érti is az illető hogy az lvm, az mi a búbánat.
                Ez csak egy remek lehetőség a sok kis partíció összevonására, majd esetleges darabolására.
                Egyetlen nagy baja van az lvm -nek: a hdd pusztúlás.
                Szörnyű kínok között fog kiszenvedni az egész rendszer egy esetleges harddisk hiba miatt.


                Érdekes módon az FC6 telepítésekor már rám lett volna erőltetve az LV, de én nem akartam ezt elfogadni, viszont az Fedora7 már meg sem kérdezte hogy akarok-e mást, úgyhogy a F7 már eleve logikai filerendszert használ, ha tetszik, ha nem.

                Hozzászólás: Scanner. Tisztítás? #2126363
                ELaci
                Felhasználó
                  majorlacko wrote:
                  „Sokat nem lehet veszteni, mert egyébként is menne a kukába.”
                  Pontosan. Egykis történet arról, hogy „A” szervíz milyen szakértő. Ismerősöm vacakoló desktopja esetében kijelentették, hogy nem javítható. Röhej. De nehogy azt hidd, hogy elhitte nekem, hogy mégsincs így. Belenyugodott és majd vesz egy másik gépet és ezt valszeg kukába dobja.

                  Lehet hogy a buta emberek gazdagabbak?
                  Szerintem nem, csak ilyen problémákkal  nagyvonalúan foglalkoznak.
                  Az is lehet hogy okosabbak, és emiatt csak leírja az adójából az új hardver árát.

                  Hozzászólás: Scanner. Tisztítás? #2126364
                  ELaci
                  Felhasználó
                    majorlacko wrote:
                    „Sokat nem lehet veszteni, mert egyébként is menne a kukába.”
                    Pontosan. Egykis történet arról, hogy „A” szervíz milyen szakértő. Ismerősöm vacakoló desktopja esetében kijelentették, hogy nem javítható. Röhej. De nehogy azt hidd, hogy elhitte nekem, hogy mégsincs így. Belenyugodott és majd vesz egy másik gépet és ezt valszeg kukába dobja.

                    Lehet hogy a buta emberek gazdagabbak?
                    Szerintem nem, csak ilyen problémákkal  nagyvonalúan foglalkoznak.
                    Az is lehet hogy okosabbak, és emiatt csak leírja az adójából az új hardver árát.

                    Hozzászólás: Rádiózás UHU alatt #2127659
                    ELaci
                    Felhasználó

                      Majd megnézem, hogy van-e!

                      A kernel modul kellene hogy létrehozza a dev -et.
                      Ha nincs dev, akkor nincs műsor.
                      Ha van modul és nincs dev, akkor akár kézzel is segíthetünk rajta, és létrehozzuk a dev -et, ami természetellenes ugyan, de akár még működhet is.

                      Hozzászólás: Rádiózás UHU alatt #2127660
                      ELaci
                      Felhasználó

                        Majd megnézem, hogy van-e!

                        A kernel modul kellene hogy létrehozza a dev -et.
                        Ha nincs dev, akkor nincs műsor.
                        Ha van modul és nincs dev, akkor akár kézzel is segíthetünk rajta, és létrehozzuk a dev -et, ami természetellenes ugyan, de akár még működhet is.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 2,773