Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vizsla wrote:„Lehet hogy a buta emberek gazdagabbak?”
(Bár itt a szervízről volt szó…)
Ja, a következő esetekről van szó (mittudomén pl egy egyszerű olajcsere):a) csóró vagy
1) vagy megtanulod
2) vagy megtanulodb) zsíros vagy
1) lesz@rod az olajcserét, nem piszkolod be a kezed
2) nem tudod megcsinálni (és mivel van pénzed megengedheted ezt a luxust)
3) megcsinálod, mert poén (mert a hasonszőrű haverjaid nem képesek rá…)A „c” eset hiányzik:
c) önérzetes eset:
1.) annyira nem tartom magam hülyének hogy ezt a vackot ne tudjam megjavítani
2.) annyira nem tartom magam hülyének hogy ezt a vackot ne tudjam megjavítanivizsla wrote:„Lehet hogy a buta emberek gazdagabbak?”
(Bár itt a szervízről volt szó…)
Ja, a következő esetekről van szó (mittudomén pl egy egyszerű olajcsere):a) csóró vagy
1) vagy megtanulod
2) vagy megtanulodb) zsíros vagy
1) lesz@rod az olajcserét, nem piszkolod be a kezed
2) nem tudod megcsinálni (és mivel van pénzed megengedheted ezt a luxust)
3) megcsinálod, mert poén (mert a hasonszőrű haverjaid nem képesek rá…)A „c” eset hiányzik:
c) önérzetes eset:
1.) annyira nem tartom magam hülyének hogy ezt a vackot ne tudjam megjavítani
2.) annyira nem tartom magam hülyének hogy ezt a vackot ne tudjam megjavítanimajorlacko wrote:„Szörnyű kínok között fog kiszenvedni az egész rendszer egy esetleges harddisk hiba miatt.”
Nézd, igazad lehet, én nem tudom még ezidáig, hogy mit szúr szét ez a felállás. Biztosan találkozom vele a jövőben és nem szerettem volna semmi botrányosat ajánlani, ezt is csak mint alternatívát. Azt tudom róla, hogy rugalmas és azt is, hogy érdekes, de mélységeiben nem vagyok járatos. Mindenesetre jobb hallgatni a tapasztalatra, mint belevágni ismeretlenül mindenbe. Ezért fórum a fórum. 🙂A gond az egész partícionálásban az hogy senki nem tudja előre megmondani hogy mit akar.
Én sem.
Milyen okos ötletek várhatók el ilyen esetben bárkitől is?
Semilyenek.majorlacko wrote:„Szörnyű kínok között fog kiszenvedni az egész rendszer egy esetleges harddisk hiba miatt.”
Nézd, igazad lehet, én nem tudom még ezidáig, hogy mit szúr szét ez a felállás. Biztosan találkozom vele a jövőben és nem szerettem volna semmi botrányosat ajánlani, ezt is csak mint alternatívát. Azt tudom róla, hogy rugalmas és azt is, hogy érdekes, de mélységeiben nem vagyok járatos. Mindenesetre jobb hallgatni a tapasztalatra, mint belevágni ismeretlenül mindenbe. Ezért fórum a fórum. 🙂A gond az egész partícionálásban az hogy senki nem tudja előre megmondani hogy mit akar.
Én sem.
Milyen okos ötletek várhatók el ilyen esetben bárkitől is?
Semilyenek.majorlacko wrote:Megoldja a partíciós gondjaidat.Ami arra az esetre igaz, ha érti is az illető hogy az lvm, az mi a búbánat.
Ez csak egy remek lehetőség a sok kis partíció összevonására, majd esetleges darabolására.
Egyetlen nagy baja van az lvm -nek: a hdd pusztúlás.
Szörnyű kínok között fog kiszenvedni az egész rendszer egy esetleges harddisk hiba miatt.…
Érdekes módon az FC6 telepítésekor már rám lett volna erőltetve az LV, de én nem akartam ezt elfogadni, viszont az Fedora7 már meg sem kérdezte hogy akarok-e mást, úgyhogy a F7 már eleve logikai filerendszert használ, ha tetszik, ha nem.majorlacko wrote:Megoldja a partíciós gondjaidat.Ami arra az esetre igaz, ha érti is az illető hogy az lvm, az mi a búbánat.
Ez csak egy remek lehetőség a sok kis partíció összevonására, majd esetleges darabolására.
Egyetlen nagy baja van az lvm -nek: a hdd pusztúlás.
Szörnyű kínok között fog kiszenvedni az egész rendszer egy esetleges harddisk hiba miatt.…
Érdekes módon az FC6 telepítésekor már rám lett volna erőltetve az LV, de én nem akartam ezt elfogadni, viszont az Fedora7 már meg sem kérdezte hogy akarok-e mást, úgyhogy a F7 már eleve logikai filerendszert használ, ha tetszik, ha nem.majorlacko wrote:„Sokat nem lehet veszteni, mert egyébként is menne a kukába.”
Pontosan. Egykis történet arról, hogy „A” szervíz milyen szakértő. Ismerősöm vacakoló desktopja esetében kijelentették, hogy nem javítható. Röhej. De nehogy azt hidd, hogy elhitte nekem, hogy mégsincs így. Belenyugodott és majd vesz egy másik gépet és ezt valszeg kukába dobja.Lehet hogy a buta emberek gazdagabbak?
Szerintem nem, csak ilyen problémákkal nagyvonalúan foglalkoznak.
Az is lehet hogy okosabbak, és emiatt csak leírja az adójából az új hardver árát.majorlacko wrote:„Sokat nem lehet veszteni, mert egyébként is menne a kukába.”
Pontosan. Egykis történet arról, hogy „A” szervíz milyen szakértő. Ismerősöm vacakoló desktopja esetében kijelentették, hogy nem javítható. Röhej. De nehogy azt hidd, hogy elhitte nekem, hogy mégsincs így. Belenyugodott és majd vesz egy másik gépet és ezt valszeg kukába dobja.Lehet hogy a buta emberek gazdagabbak?
Szerintem nem, csak ilyen problémákkal nagyvonalúan foglalkoznak.
Az is lehet hogy okosabbak, és emiatt csak leírja az adójából az új hardver árát.Majd megnézem, hogy van-e!
A kernel modul kellene hogy létrehozza a dev -et.
Ha nincs dev, akkor nincs műsor.
Ha van modul és nincs dev, akkor akár kézzel is segíthetünk rajta, és létrehozzuk a dev -et, ami természetellenes ugyan, de akár még működhet is.Majd megnézem, hogy van-e!
A kernel modul kellene hogy létrehozza a dev -et.
Ha nincs dev, akkor nincs műsor.
Ha van modul és nincs dev, akkor akár kézzel is segíthetünk rajta, és létrehozzuk a dev -et, ami természetellenes ugyan, de akár még működhet is. -
SzerzőBejegyzés