Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
teo77 wrote:uzsolt wrote:Csak egy kérdés: miért pendrive-ról futtatod? Van valami különösebb magyarázata?
Firefox könyvtár: nem biztos, hogy pont az lesz az, ill.lesz olyan. Keress egy plugins könyvtárat, és oda.
Mert nyilvános helyen netezem, és nem akarom nyomokat hagyni magam után, ezenkívül nem kell becsukogatnom a homepage-eket, amikbe be vagyok jelentkezve, és még sorolhatnám az előnyeit.
Megoldható a fenti problémám?Az a nyilvános hely milyen oprendszert használ?
teo77 wrote:uzsolt wrote:Csak egy kérdés: miért pendrive-ról futtatod? Van valami különösebb magyarázata?Firefox könyvtár: nem biztos, hogy pont az lesz az, ill.lesz olyan. Keress egy plugins könyvtárat, és oda.
Mert nyilvános helyen netezem, és nem akarom nyomokat hagyni magam után, ezenkívül nem kell becsukogatnom a homepage-eket, amikbe be vagyok jelentkezve, és még sorolhatnám az előnyeit.
Megoldható a fenti problémám?Az a nyilvános hely milyen oprendszert használ?
majorlacko wrote:Nálunk nem szeretnek javítgatni. Babrás munka az nem nyerő. Kénytelen leszel magad szétszedni ezt a „nem javítható” cuccot. Szerintem is valami kosz a beolvasón, ami akármi is lehet.Valahogy így vannak ezzel a szervízek is: Drága eszközt szeretnek javítani, mert azon van nyereség. Ki akar manapság egy Sokol rádiót javítani? Elszöszöl vele órákat, esetleg napokat és semmi nyereség, mert az egész sem ér egy doboz cigarettánál többet.
Az egyetlen megoldás ilyen esetekre ha szabadidőben egy kis műszaki érzékkel felvértezve szétkapjuk a cuccost, – és megkeressük jelen esetben azt a fránya beolvasót – és megpróbáljuk a penészt levakarni róla.
Sokat nem lehet veszteni, mert egyébként is menne a kukába.majorlacko wrote:Nálunk nem szeretnek javítgatni. Babrás munka az nem nyerő. Kénytelen leszel magad szétszedni ezt a „nem javítható” cuccot. Szerintem is valami kosz a beolvasón, ami akármi is lehet.Valahogy így vannak ezzel a szervízek is: Drága eszközt szeretnek javítani, mert azon van nyereség. Ki akar manapság egy Sokol rádiót javítani? Elszöszöl vele órákat, esetleg napokat és semmi nyereség, mert az egész sem ér egy doboz cigarettánál többet.
Az egyetlen megoldás ilyen esetekre ha szabadidőben egy kis műszaki érzékkel felvértezve szétkapjuk a cuccost, – és megkeressük jelen esetben azt a fránya beolvasót – és megpróbáljuk a penészt levakarni róla.
Sokat nem lehet veszteni, mert egyébként is menne a kukába.ShiZy wrote:Nemsokkal lentebb csatoltam egy file-t, amiben benne van ez is. Rögtön a legelején. Én nem láttam benne semmi szokatlant, de annyira nem is értek hozzá…A top által kiírtakról csak annyi a megjegyeznivalóm hogy valami swap memóriát használ. Nálam ilyen esetben már le szokott dermedni a gép. Nem fagy le, csak használhatatlanul lassú. Ennek az okát nem tudom én sem.
…
Viszont valószínűsítem hogy egy rosszul megírt program van (volt) a háttérben, mert mostanában nem fordul elő ez az eset nálam, amióta újabb lin verziót használok.…
És az Xgl nálad csúnya dolgokat művel a memóriáddal, úgyszólván felzabálja.ShiZy wrote:Nemsokkal lentebb csatoltam egy file-t, amiben benne van ez is. Rögtön a legelején. Én nem láttam benne semmi szokatlant, de annyira nem is értek hozzá…A top által kiírtakról csak annyi a megjegyeznivalóm hogy valami swap memóriát használ. Nálam ilyen esetben már le szokott dermedni a gép. Nem fagy le, csak használhatatlanul lassú. Ennek az okát nem tudom én sem.
…
Viszont valószínűsítem hogy egy rosszul megírt program van (volt) a háttérben, mert mostanában nem fordul elő ez az eset nálam, amióta újabb lin verziót használok.…
És az Xgl nálad csúnya dolgokat művel a memóriáddal, úgyszólván felzabálja.tothaa wrote:Mutattam a csíkos képet; vissza is írtak, s ezt mondta a szerelő:Ez azt jelenti, hogy a szkenner meghalt. Nem javítják.
Egyszer csak fogta magát és kampec? Azért az nem annyira ilyen egyszerű. Valami penészedés lehet az oka, de nem a lámpán, hanem az érzékelőn, ami beolvassa a képet.
Fogalmam nincs hogy csinálhatja, de biztos hogy van neki ilyenje.tothaa wrote:Mutattam a csíkos képet; vissza is írtak, s ezt mondta a szerelő:Ez azt jelenti, hogy a szkenner meghalt. Nem javítják.
Egyszer csak fogta magát és kampec? Azért az nem annyira ilyen egyszerű. Valami penészedés lehet az oka, de nem a lámpán, hanem az érzékelőn, ami beolvassa a képet.
Fogalmam nincs hogy csinálhatja, de biztos hogy van neki ilyenje.A „top” nevű prg-vel egyértelműen kideríthető hogy mi az ami terheli a gépet.
A „top” nevű prg-vel egyértelműen kideríthető hogy mi az ami terheli a gépet.
-
SzerzőBejegyzés