ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,311-1,320 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1951100
    ELaci
    Felhasználó

      Ez most mi a lósz@r akar lenni?

      Hozzászólás: Jogosultságok alapértelmezése #2127625
      ELaci
      Felhasználó

        FAT32 -től nem kell semmit sem várni hogy normális jogosultságokkal másoljon, ezért valamitől függővé kell tenni a beállítást, pl. user umask.

        Hozzászólás: Jogosultságok alapértelmezése #2127626
        ELaci
        Felhasználó

          FAT32 -től nem kell semmit sem várni hogy normális jogosultságokkal másoljon, ezért valamitől függővé kell tenni a beállítást, pl. user umask.

          Hozzászólás: Rádiózás UHU alatt #2127655
          ELaci
          Felhasználó

            Elvileg alkalmas FM vételre ez a típusú kártya?

            Úgy tűnik igen:
            http://www.telemat.hu/index.php?page=tleir&tid=PI-PCTV110i

            Van-e /dev/radio* eszközöd?


            A lényeg a logból:
            Driver Status: saa7134 is not active
            Driver Activation Cmd: „modprobe saa7134”
            Config Status: cfg=yes, avail=yes, need=no, active=unknown

            Hozzászólás: Rádiózás UHU alatt #2127656
            ELaci
            Felhasználó

              Elvileg alkalmas FM vételre ez a típusú kártya?

              Úgy tűnik igen:
              http://www.telemat.hu/index.php?page=tleir&tid=PI-PCTV110i

              Van-e /dev/radio* eszközöd?


              A lényeg a logból:
              Driver Status: saa7134 is not active
              Driver Activation Cmd: „modprobe saa7134”
              Config Status: cfg=yes, avail=yes, need=no, active=unknown

              Hozzászólás: automatikus indítás #2127639
              ELaci
              Felhasználó

                Lehet hogy megtaláltam: ~/.kde/share/config/kdeglobals

                Hozzászólás: automatikus indítás #2127640
                ELaci
                Felhasználó

                  Lehet hogy megtaláltam: ~/.kde/share/config/kdeglobals

                  Hozzászólás: automatikus indítás #2127637
                  ELaci
                  Felhasználó
                    vasy05 wrote:
                    A KDE mindíg úgy töltődik be, ahogy azt te ott hagytad. Tehát az amarok-ba is be voltál lépve, meg a skypéba is. Így hát 2 lehetőség van, mindíg vagy bezársz mindent, ha kikapcsolod a gépet, vagy újraindítasz , vagy a KDE vezérlőpultba beállítod neki. :))))))))))

                    A rendszerleállítás előtti bezárás is okos ötlet, de kell hogy nyoma maradjon annak is hogy mi volt elindítva előtte. Tehát kell hogy legyen egy default beállítás a KDE-ben, ami jelzi hogy a szokásos tennivalók után miket kell még indítani boot időben, tehát milyen programok futottak a shutdown kiadásának pillanatában.
                    Nyilván ez egy kulcsszó ami a ~/.kde dirben található, és ennek kiderítése nehéz, mert sikeres boot után nyilván törlődni fog.

                    Hozzászólás: automatikus indítás #2127638
                    ELaci
                    Felhasználó
                      vasy05 wrote:
                      A KDE mindíg úgy töltődik be, ahogy azt te ott hagytad. Tehát az amarok-ba is be voltál lépve, meg a skypéba is. Így hát 2 lehetőség van, mindíg vagy bezársz mindent, ha kikapcsolod a gépet, vagy újraindítasz , vagy a KDE vezérlőpultba beállítod neki. :))))))))))

                      A rendszerleállítás előtti bezárás is okos ötlet, de kell hogy nyoma maradjon annak is hogy mi volt elindítva előtte. Tehát kell hogy legyen egy default beállítás a KDE-ben, ami jelzi hogy a szokásos tennivalók után miket kell még indítani boot időben, tehát milyen programok futottak a shutdown kiadásának pillanatában.
                      Nyilván ez egy kulcsszó ami a ~/.kde dirben található, és ennek kiderítése nehéz, mert sikeres boot után nyilván törlődni fog.

                      Hozzászólás: automatikus indítás #2127633
                      ELaci
                      Felhasználó
                        csablak wrote:
                        Az adott programokat meghívod, és a program saját beállításaiban beállítod, hogy ne induljon automatikusan.

                        Ja.
                        Ezek olyan programok, amik be szoktak épülni a system tray -be.
                        Ezt a beépülést (automatikus indulást) kell tiltani.
                        Viszont az engem is érdekelne hogy hová van eldugva ez a beállítás, de valószínűsítem ezt: ~/.kde/share/config/*rc

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,311-1,320 / 2,773