Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ez most mi a lósz@r akar lenni?
FAT32 -től nem kell semmit sem várni hogy normális jogosultságokkal másoljon, ezért valamitől függővé kell tenni a beállítást, pl. user umask.
FAT32 -től nem kell semmit sem várni hogy normális jogosultságokkal másoljon, ezért valamitől függővé kell tenni a beállítást, pl. user umask.
Elvileg alkalmas FM vételre ez a típusú kártya?
…
Úgy tűnik igen:
http://www.telemat.hu/index.php?page=tleir&tid=PI-PCTV110iVan-e /dev/radio* eszközöd?
…
A lényeg a logból:
Driver Status: saa7134 is not active
Driver Activation Cmd: „modprobe saa7134”
Config Status: cfg=yes, avail=yes, need=no, active=unknownElvileg alkalmas FM vételre ez a típusú kártya?
…
Úgy tűnik igen:
http://www.telemat.hu/index.php?page=tleir&tid=PI-PCTV110iVan-e /dev/radio* eszközöd?
…
A lényeg a logból:
Driver Status: saa7134 is not active
Driver Activation Cmd: „modprobe saa7134”
Config Status: cfg=yes, avail=yes, need=no, active=unknownLehet hogy megtaláltam: ~/.kde/share/config/kdeglobals
Lehet hogy megtaláltam: ~/.kde/share/config/kdeglobals
vasy05 wrote:A KDE mindíg úgy töltődik be, ahogy azt te ott hagytad. Tehát az amarok-ba is be voltál lépve, meg a skypéba is. Így hát 2 lehetőség van, mindíg vagy bezársz mindent, ha kikapcsolod a gépet, vagy újraindítasz , vagy a KDE vezérlőpultba beállítod neki. :))))))))))A rendszerleállítás előtti bezárás is okos ötlet, de kell hogy nyoma maradjon annak is hogy mi volt elindítva előtte. Tehát kell hogy legyen egy default beállítás a KDE-ben, ami jelzi hogy a szokásos tennivalók után miket kell még indítani boot időben, tehát milyen programok futottak a shutdown kiadásának pillanatában.
Nyilván ez egy kulcsszó ami a ~/.kde dirben található, és ennek kiderítése nehéz, mert sikeres boot után nyilván törlődni fog.vasy05 wrote:A KDE mindíg úgy töltődik be, ahogy azt te ott hagytad. Tehát az amarok-ba is be voltál lépve, meg a skypéba is. Így hát 2 lehetőség van, mindíg vagy bezársz mindent, ha kikapcsolod a gépet, vagy újraindítasz , vagy a KDE vezérlőpultba beállítod neki. :))))))))))A rendszerleállítás előtti bezárás is okos ötlet, de kell hogy nyoma maradjon annak is hogy mi volt elindítva előtte. Tehát kell hogy legyen egy default beállítás a KDE-ben, ami jelzi hogy a szokásos tennivalók után miket kell még indítani boot időben, tehát milyen programok futottak a shutdown kiadásának pillanatában.
Nyilván ez egy kulcsszó ami a ~/.kde dirben található, és ennek kiderítése nehéz, mert sikeres boot után nyilván törlődni fog.csablak wrote:Az adott programokat meghívod, és a program saját beállításaiban beállítod, hogy ne induljon automatikusan.Ja.
Ezek olyan programok, amik be szoktak épülni a system tray -be.
Ezt a beépülést (automatikus indulást) kell tiltani.
Viszont az engem is érdekelne hogy hová van eldugva ez a beállítás, de valószínűsítem ezt: ~/.kde/share/config/*rc -
SzerzőBejegyzés