Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
csablak wrote:Az adott programokat meghívod, és a program saját beállításaiban beállítod, hogy ne induljon automatikusan.
Ja.
Ezek olyan programok, amik be szoktak épülni a system tray -be.
Ezt a beépülést (automatikus indulást) kell tiltani.
Viszont az engem is érdekelne hogy hová van eldugva ez a beállítás, de valószínűsítem ezt: ~/.kde/share/config/*rcEz okozza: cannot find your hostname
Ez okozza: cannot find your hostname
Nem tudom megérteni hogy egyesek miért sz@r@kodnak valami jóégtudja miféle kernelekkel, és utána meg jajgatnak hogy mé’ nem jó.
No mindegy, akinek van jó sok ráérő ideje az tegye, de ez csak időpocsék.
Egyébként meg amíg nincs kernel driver (modul) akkor a device hiánya miatt hamvába holt ötlet az egész alsa.Nem tudom megérteni hogy egyesek miért sz@r@kodnak valami jóégtudja miféle kernelekkel, és utána meg jajgatnak hogy mé’ nem jó.
No mindegy, akinek van jó sok ráérő ideje az tegye, de ez csak időpocsék.
Egyébként meg amíg nincs kernel driver (modul) akkor a device hiánya miatt hamvába holt ötlet az egész alsa.vizsla wrote:„Viszont csak francia nyelvi fájl van benne, emiatt meg csak angolul tud.”
Mér, ha kínai lenne benne, akkor magyarul is tudna? :))))Én meg akár még zongorázni is tudhatok, hiszen eddig még soha nem próbáltam.
vizsla wrote:„Viszont csak francia nyelvi fájl van benne, emiatt meg csak angolul tud.”
Mér, ha kínai lenne benne, akkor magyarul is tudna? :))))Én meg akár még zongorázni is tudhatok, hiszen eddig még soha nem próbáltam.
De! Találtam egy archlinuxra készült .tar.gz csomagot, amit csak be kell másolni és tökéletesen fut.
Nálam is jó (FC6) 🙂
Így legalább már tudom hogy milyen videókat is csinálok.
Viszont csak francia nyelvi fájl van benne, emiatt meg csak angolul tud. 🙂A mediainfo is megy nálam, de ez mintha több mindent írna ki.
Igen, kiírja a létrehozó programok neveit is.Végül is mindkettő jó valamire.
De! Találtam egy archlinuxra készült .tar.gz csomagot, amit csak be kell másolni és tökéletesen fut.
Nálam is jó (FC6) 🙂
Így legalább már tudom hogy milyen videókat is csinálok.
Viszont csak francia nyelvi fájl van benne, emiatt meg csak angolul tud. 🙂A mediainfo is megy nálam, de ez mintha több mindent írna ki.
Igen, kiírja a létrehozó programok neveit is.Végül is mindkettő jó valamire.
vizsla wrote:„Aztán eg egri illetőságű ember megtanulva ezen bor készítésének fortélyait, Egerben is készített ilyen nedüt.”
Ez megint nem igaz, mert az egri „bikavér” (bárhogyan is hívták), nagyon nagyon régen, ősrégen megvan… és erről viszont – a bikavér elnevezéssel ellentétben – van írásos emlék. 🙂Szerintem a szőlőtermelést Magyarországon a törökök terjesztették el, tehát 1552 -től lehet eredeztetve pl. Egerben.
A mohamedánok ugyan nem ihattak bort meg alkoholt, de a szőlő termelése egyáltalán nincs összefüggésben azzal hogy bort is készíthettek belőle.
Tehát a bikavér az egy magyar találmány és a színét figyelembevéve találtak neki egy jópofa nevet. -
SzerzőBejegyzés