Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Időnként az az érzésem hogy a linux már annyira jó, hogy valójában nem is a problémákkal kell megküzdenünk, hanem a fórum célja immár az érdekességek megtárgyalása és kivesézése.
Furcsa módon ezt egy jó iránynak tartom. Azért jó irány -mert mint ahogy én is érzem- nem igazán szorulok segítségre, mert a rendszerem szemmel láthatóan, évről-évre egyre okosabb.
Ez nem biztos hogy igaz, lehet hogy csak öregszem, és kevesebb az igényem.ELaci
Időnként az az érzésem hogy a linux már annyira jó, hogy valójában nem is a problémákkal kell megküzdenünk, hanem a fórum célja immár az érdekességek megtárgyalása és kivesézése.
Furcsa módon ezt egy jó iránynak tartom. Azért jó irány -mert mint ahogy én is érzem- nem igazán szorulok segítségre, mert a rendszerem szemmel láthatóan, évről-évre egyre okosabb.
Ez nem biztos hogy igaz, lehet hogy csak öregszem, és kevesebb az igényem.ELaci
bacsi2 wrote:A jelszintel játszadoztam, semmi eredménye nem lett.
A második lehetőség valószínűbb, nagyon régi kártya.
Azt hiszem, akkor vennem kell egy újat.Köszi a segítséget!
Azt állították a nagyokos régi bölcsek hogy az elektronikai termékek elvileg nem öregszenek, mert nincs bennük olyan anyag amikre ez jellemző lenne. Ez igaz is a félvezetőkre, de az azokat körülvevő mindenféle vegyületek, meg műanyagok nagyon is öregszenek.
Remélem hogy az új kártya nem fog torzítani.
bacsi2 wrote:A jelszintel játszadoztam, semmi eredménye nem lett.
A második lehetőség valószínűbb, nagyon régi kártya.
Azt hiszem, akkor vennem kell egy újat.Köszi a segítséget!
Azt állították a nagyokos régi bölcsek hogy az elektronikai termékek elvileg nem öregszenek, mert nincs bennük olyan anyag amikre ez jellemző lenne. Ez igaz is a félvezetőkre, de az azokat körülvevő mindenféle vegyületek, meg műanyagok nagyon is öregszenek.
Remélem hogy az új kártya nem fog torzítani.
Petyko wrote:Az nem tudom, hogy micsoda de emlékszem rá, hogy régen azt mondta szám.tech. tanárom, hogy jogot kell adni a java-nak + szim linket kell róla létrehozni…A PATH a bináris (futtatható) állományok eléréseinek útvonalát tartalmazza.
Írd ezt be konzolba: echo $PATH
…ekkor kiírja hogy mi a tartalma.root -al, illetve user -al való belépés esetén a PATH tartalma eltérhet.
Ez annál is inkább valószínű mert az azureus hibaüzenete ez valószínűsíti:„Java exec not found in PATH, starting auto-search…”
„unable to locate java exec in /usr/java/ hierarchy”A PATH -ban nem található a java, és további keresést indít,
de a /usr/java… útvonalon sem található.Egyébként a link létrehozása is jó megoldás lehet,
vagy szerkeszteni kell az azureus start scriptet megadni neki a java bináris helyét,
vagy stb…Petyko wrote:Az nem tudom, hogy micsoda de emlékszem rá, hogy régen azt mondta szám.tech. tanárom, hogy jogot kell adni a java-nak + szim linket kell róla létrehozni…A PATH a bináris (futtatható) állományok eléréseinek útvonalát tartalmazza.
Írd ezt be konzolba: echo $PATH
…ekkor kiírja hogy mi a tartalma.root -al, illetve user -al való belépés esetén a PATH tartalma eltérhet.
Ez annál is inkább valószínű mert az azureus hibaüzenete ez valószínűsíti:„Java exec not found in PATH, starting auto-search…”
„unable to locate java exec in /usr/java/ hierarchy”A PATH -ban nem található a java, és további keresést indít,
de a /usr/java… útvonalon sem található.Egyébként a link létrehozása is jó megoldás lehet,
vagy szerkeszteni kell az azureus start scriptet megadni neki a java bináris helyét,
vagy stb…Azt hiszem hogy a Javanak szüksége van valamilyen jogokra amit csak rootként birtokolok és ezért tudom kizárólag rendszergazdaként indítani…
Nem biztos, lehet hogy csak a root PATH és a user PATH env.var különbözik.
Azt hiszem hogy a Javanak szüksége van valamilyen jogokra amit csak rootként birtokolok és ezért tudom kizárólag rendszergazdaként indítani…
Nem biztos, lehet hogy csak a root PATH és a user PATH env.var különbözik.
Most megy a LF, úgy látszik használt neki a DNS váltás.
Két lehetőségre gyanakszom:
1. túlvezérelt az eszköz – csökkenteni kell a bemeneti jelszintet
2. elöregedtek az alkatrészek, itt elsősorban az el.kondenzátorokra gondolok -
SzerzőBejegyzés