ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,471-1,480 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • ELaci
    Felhasználó

      Tiszta hülyeség.
      Én mindig meg szoktam kérdezni az illetőt hogy mennyi pénzed van?
      Ha sok pénze van akkor vegye meg a drága eszközt, ha meg kevés pénze van akkor olcsót vegyen.
      Vagy ez túl bonyolult?

      Hozzászólás: Környezetbarátabb lesz a Linux #2119453
      ELaci
      Felhasználó

        Állítólag most meg fergeteges zivatar nyomul előre nyugat felől, úgyhogy húzzátok be fületek-farkatok.
        A kánikulának meg egyelőre kampec.

        Hozzászólás: Környezetbarátabb lesz a Linux #2119450
        ELaci
        Felhasználó

          Emlékszem azokra az időkre, amikor mindennapos volt az áramszünet, hétfőn nem volt még FF tévéműsor sem

          Sőt, én még arra is emlékszem hogy pénteken sem volt TV adás.
          Viszont arra már én sem emlékszem amikor egyik napon sem volt, pedig az nagyon hosszú időn keresztül így volt. 🙂
          Az FF-ről jut eszembe: Vajon mi a fene lehet az a FireFox tévéműsor? És egy idő után leesett: fekete-fehér. Újmagyarul: Black&White

          Hozzászólás: Környezetbarátabb lesz a Linux #2119445
          ELaci
          Felhasználó

            Legfeljebb aznap estére nem lesz tv sem

            Népszaporulat várható amikor nincs TV műsor. 🙂

            Hozzászólás: Környezetbarátabb lesz a Linux #2119443
            ELaci
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              Természetesen mindig könnyebb „őket” szidni, mint magunknak megnyomni pár kapcsolót.
              Miért pont én takarékoskodjak, mikor mások többen vannak!

              Most mondták be a TV-ben hogy a légkondik miatt 300 MW túlfogysztás van, ami kritikus helyzetbe hozta az ország energiaellátását.
              Spórolj a PC-vel vazzeg ha tudsz!

              Hozzászólás: Környezetbarátabb lesz a Linux #2119437
              ELaci
              Felhasználó

                Ott ahol lakom, az égen nagy magasságban az időjárástól függően nagy mennyiségű repülőgép gázturbinából eredő fehér felhőcsík látható. Ez annyira jellemző hogy már nem is lehet különbséget tenni a természetes felhő és a szennyezett páracsík között.
                Gyakran elgondolkozom azon hogy azok az emberek akiknek jut ilyesmire, mennyire gondolkoztak már el azon hogy sok ezer ember egészségét teszik tönkre csak azért mert ők gazdagabbak mint akik a földről lesik a savas eső formájában majd lehulló páracsíkot.
                Most itt mi meg azon a néhány vacak wattnyi energián veszekszünk amit a PC fogyaszt.
                Pl. egy légkondi kb. tízszer annyi energiát fogyaszt mint egy PC.
                Még egy vasaló fogyasztása is 5x.

                Szerk.:
                Mellékelek majd fotókat is a felhőkről, hogy miről is van szó.

                ELaci
                Felhasználó

                  Címszó: más
                  Én csak azt látom hogy túlnyomó többségben a fiatalokat érdekli a lin. Ez nem lehet véletlen, hiszen a fiatalokat nagyságrendekkel jobban érdekli az újdonság varázsa, az idősebbek már megalkuvók és nem akarnak vagy nem tudnak időt szakítani erre.
                  Lényeges azonban hogy milyen embertípussal állunk szemben ebben a tekintetben.
                  Tényként kell elfogadni hogy az ember alapvetően lustaságra vágyó aggyal rendelkezik, ami azt jelenti hogy inkább bekapcsolja a TV-t, vagy elindít egy játékot a PC-jén, minthogy a lin rejtelmes mély bugyrait fürkéssze. Külön akaraterőt igényel az ha ezen alapvető tulajdonságot leküzdve, valami megfoghatatlan titokzatos cél érdekében esetleg a nagy átlagtól eltérő módon cselekszik.

                  ELaci

                  ELaci
                  Felhasználó

                    Címszó: más
                    Én csak azt látom hogy túlnyomó többségben a fiatalokat érdekli a lin. Ez nem lehet véletlen, hiszen a fiatalokat nagyságrendekkel jobban érdekli az újdonság varázsa, az idősebbek már megalkuvók és nem akarnak vagy nem tudnak időt szakítani erre.
                    Lényeges azonban hogy milyen embertípussal állunk szemben ebben a tekintetben.
                    Tényként kell elfogadni hogy az ember alapvetően lustaságra vágyó aggyal rendelkezik, ami azt jelenti hogy inkább bekapcsolja a TV-t, vagy elindít egy játékot a PC-jén, minthogy a lin rejtelmes mély bugyrait fürkéssze. Külön akaraterőt igényel az ha ezen alapvető tulajdonságot leküzdve, valami megfoghatatlan titokzatos cél érdekében esetleg a nagy átlagtól eltérő módon cselekszik.

                    ELaci

                    ELaci
                    Felhasználó

                      Az Xmms éz az Audacious nálam majdnem hogy tudnak egymás mellett futni egyszerre, de valamennyire függenek egymástól:
                      – nem mindegy hogy melyik indul elsőre, mert egyik erősebb és elfolytja a másikat
                      – a vezérlésük is összeakad
                      – ha négy fülem lenne, akár hallgathatnám is mindkettőt egyszerre
                      Az Amarok viszont lepipálja mindkét előzőt, nem foglalkozik velük szemernyit sem:
                      – így tehát ha 6 darab fülem lenne akkor akár hallgathatnám mind a hármat egyszerre.
                      🙂
                      Mondjuk a fentieknek semmi értelme,
                      de ezek után meg szeretném kérdezni hogy hová lett a Blog ?

                      ELaci

                      ELaci
                      Felhasználó

                        Az Xmms éz az Audacious nálam majdnem hogy tudnak egymás mellett futni egyszerre, de valamennyire függenek egymástól:
                        – nem mindegy hogy melyik indul elsőre, mert egyik erősebb és elfolytja a másikat
                        – a vezérlésük is összeakad
                        – ha négy fülem lenne, akár hallgathatnám is mindkettőt egyszerre
                        Az Amarok viszont lepipálja mindkét előzőt, nem foglalkozik velük szemernyit sem:
                        – így tehát ha 6 darab fülem lenne akkor akár hallgathatnám mind a hármat egyszerre.
                        🙂
                        Mondjuk a fentieknek semmi értelme,
                        de ezek után meg szeretném kérdezni hogy hová lett a Blog ?

                        ELaci

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,471-1,480 / 2,773