ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,481-1,490 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • ELaci
    Felhasználó

      Én állítom hogy a linuxosok elsősorban a kínlódás utáni sikerélmény miatt tartanak ki ezen oprendszer mellett valameddig, de egy idő után már kezd unalmassá válni a sok szöszölés vele, és a más irányú elfoglaltság egyre kevesebb időszakaszt engedélyez erre a típusú megoldásra.
      Marad a lényegre való törekvés: minél hamarabb bármi áron, és az előző nagy célok a semmibe foszlanak az idő oxidáló folyamatában.

      ELaci

      ELaci
      Felhasználó

        Én állítom hogy a linuxosok elsősorban a kínlódás utáni sikerélmény miatt tartanak ki ezen oprendszer mellett valameddig, de egy idő után már kezd unalmassá válni a sok szöszölés vele, és a más irányú elfoglaltság egyre kevesebb időszakaszt engedélyez erre a típusú megoldásra.
        Marad a lényegre való törekvés: minél hamarabb bármi áron, és az előző nagy célok a semmibe foszlanak az idő oxidáló folyamatában.

        ELaci

        ELaci
        Felhasználó

          Most javítom a muszályt papagályra, hogy megrémüljek saját magamtól. 🙂

          ELaci
          Felhasználó

            Most javítom a muszályt papagályra, hogy megrémüljek saját magamtól. 🙂

            Hozzászólás: Web proxy szűrés hogyan? #2117811
            ELaci
            Felhasználó
              kayapo wrote:
              Ezek sem rossz megoldások, de ha az egész telepítéshez most fogsz hozzá, inkább valami spec eszközt használj, amilyen az IpCop Linux, vagy az Astaro Internet Security
              Nem kell b****kodni, meg a végeredmény is csilli-villi, ami egy főnököt nagyon tud inspirálni. (Ez tapasztalat). Mellesleg profibb megoldás, mint azzal heggeszteni, hogy ez azzal, az meg emezzel, emez meg amazzal össze jöjjön, ráadásul a 80×25 -ös konzolon nagyon kevesen értékelik az eredményt.

              Egyelőre fogalmam nincs mi lenne a jó.
              A főnökség ringatja magát abban a tévhitben hogy ha eddig évekig nem volt baj, akkor már nem is lehet.
              Legfeljebb kikapcsoljuk a jelenlegi proxy szervert, és nem lesz net senkinek. Punktum.

              Hozzászólás: Web proxy szűrés hogyan? #2117812
              ELaci
              Felhasználó
                kayapo wrote:
                Ezek sem rossz megoldások, de ha az egész telepítéshez most fogsz hozzá, inkább valami spec eszközt használj, amilyen az IpCop Linux, vagy az Astaro Internet Security
                Nem kell b****kodni, meg a végeredmény is csilli-villi, ami egy főnököt nagyon tud inspirálni. (Ez tapasztalat). Mellesleg profibb megoldás, mint azzal heggeszteni, hogy ez azzal, az meg emezzel, emez meg amazzal össze jöjjön, ráadásul a 80×25 -ös konzolon nagyon kevesen értékelik az eredményt.

                Egyelőre fogalmam nincs mi lenne a jó.
                A főnökség ringatja magát abban a tévhitben hogy ha eddig évekig nem volt baj, akkor már nem is lehet.
                Legfeljebb kikapcsoljuk a jelenlegi proxy szervert, és nem lesz net senkinek. Punktum.

                ELaci
                Felhasználó

                  Nekem már feláll a szőr a hátamon ettől a sok szartól ami a számítógép témakörben bárhol előfordul.
                  Muszály ezt nekem csinálni? Inkább elmegyek hómunkásnak!

                  ELaci
                  Felhasználó

                    Nekem már feláll a szőr a hátamon ettől a sok szartól ami a számítógép témakörben bárhol előfordul.
                    Muszály ezt nekem csinálni? Inkább elmegyek hómunkásnak!

                    Hozzászólás: Web proxy szűrés hogyan? #2117807
                    ELaci
                    Felhasználó

                      Sajnos win vírus szűrés tekintetében a következőkre jutottam: majdnem semmi.
                      Elvileg létezik a squid+viralator+(clamav,etc..), csak nagyon alfa verzió.

                      lada2105 wrote:
                      squid beállításhoz ez egy tömör de jó doksi.
                      http://www.szabilinux.hu/squid3/index.html
                      Ezzel le tudod tiltogatni a web címeket.

                      A webet nemtom tudod-e clamav-val vírusilag csekkolni, szerintem túl bonyolult lenne úgyhogy a klienseken jobban jársz. (Egyelöre egyszerübb)
                      Rakj fel egy AVG-t rájuk és kész. Elég az ingyenes is. Az frissül automatikusan, és jelzi a vírusokat szép számmal, de legalább nem fogja le nagyon közbe a gépet.
                      (Persze ha nem Vista, mert azzal egy másik topicban írta egy link, hogy a kettö, kicsit…. )

                      Az egyenkénti vírusvédelem telepítése nem járható út, túl sok a gép.
                      Valami szerveres http-proxy szűrő megoldás kell.

                      ELaci

                      Hozzászólás: Web proxy szűrés hogyan? #2117808
                      ELaci
                      Felhasználó

                        Sajnos win vírus szűrés tekintetében a következőkre jutottam: majdnem semmi.
                        Elvileg létezik a squid+viralator+(clamav,etc..), csak nagyon alfa verzió.

                        lada2105 wrote:
                        squid beállításhoz ez egy tömör de jó doksi.
                        http://www.szabilinux.hu/squid3/index.html
                        Ezzel le tudod tiltogatni a web címeket.

                        A webet nemtom tudod-e clamav-val vírusilag csekkolni, szerintem túl bonyolult lenne úgyhogy a klienseken jobban jársz. (Egyelöre egyszerübb)
                        Rakj fel egy AVG-t rájuk és kész. Elég az ingyenes is. Az frissül automatikusan, és jelzi a vírusokat szép számmal, de legalább nem fogja le nagyon közbe a gépet.
                        (Persze ha nem Vista, mert azzal egy másik topicban írta egy link, hogy a kettö, kicsit…. )

                        Az egyenkénti vírusvédelem telepítése nem járható út, túl sok a gép.
                        Valami szerveres http-proxy szűrő megoldás kell.

                        ELaci

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,481-1,490 / 2,773