Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-06-19-18:32 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117949
Én állítom hogy a linuxosok elsősorban a kínlódás utáni sikerélmény miatt tartanak ki ezen oprendszer mellett valameddig, de egy idő után már kezd unalmassá válni a sok szöszölés vele, és a más irányú elfoglaltság egyre kevesebb időszakaszt engedélyez erre a típusú megoldásra.
Marad a lényegre való törekvés: minél hamarabb bármi áron, és az előző nagy célok a semmibe foszlanak az idő oxidáló folyamatában.ELaci
2007-06-19-18:32 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117950Én állítom hogy a linuxosok elsősorban a kínlódás utáni sikerélmény miatt tartanak ki ezen oprendszer mellett valameddig, de egy idő után már kezd unalmassá válni a sok szöszölés vele, és a más irányú elfoglaltság egyre kevesebb időszakaszt engedélyez erre a típusú megoldásra.
Marad a lényegre való törekvés: minél hamarabb bármi áron, és az előző nagy célok a semmibe foszlanak az idő oxidáló folyamatában.ELaci
2007-06-19-17:15 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117945Most javítom a muszályt papagályra, hogy megrémüljek saját magamtól. 🙂
2007-06-19-17:15 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117946Most javítom a muszályt papagályra, hogy megrémüljek saját magamtól. 🙂
kayapo wrote:Ezek sem rossz megoldások, de ha az egész telepítéshez most fogsz hozzá, inkább valami spec eszközt használj, amilyen az IpCop Linux, vagy az Astaro Internet Security
Nem kell b****kodni, meg a végeredmény is csilli-villi, ami egy főnököt nagyon tud inspirálni. (Ez tapasztalat). Mellesleg profibb megoldás, mint azzal heggeszteni, hogy ez azzal, az meg emezzel, emez meg amazzal össze jöjjön, ráadásul a 80×25 -ös konzolon nagyon kevesen értékelik az eredményt.Egyelőre fogalmam nincs mi lenne a jó.
A főnökség ringatja magát abban a tévhitben hogy ha eddig évekig nem volt baj, akkor már nem is lehet.
Legfeljebb kikapcsoljuk a jelenlegi proxy szervert, és nem lesz net senkinek. Punktum.kayapo wrote:Ezek sem rossz megoldások, de ha az egész telepítéshez most fogsz hozzá, inkább valami spec eszközt használj, amilyen az IpCop Linux, vagy az Astaro Internet Security
Nem kell b****kodni, meg a végeredmény is csilli-villi, ami egy főnököt nagyon tud inspirálni. (Ez tapasztalat). Mellesleg profibb megoldás, mint azzal heggeszteni, hogy ez azzal, az meg emezzel, emez meg amazzal össze jöjjön, ráadásul a 80×25 -ös konzolon nagyon kevesen értékelik az eredményt.Egyelőre fogalmam nincs mi lenne a jó.
A főnökség ringatja magát abban a tévhitben hogy ha eddig évekig nem volt baj, akkor már nem is lehet.
Legfeljebb kikapcsoljuk a jelenlegi proxy szervert, és nem lesz net senkinek. Punktum.2007-06-18-17:29 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117899Nekem már feláll a szőr a hátamon ettől a sok szartól ami a számítógép témakörben bárhol előfordul.
Muszály ezt nekem csinálni? Inkább elmegyek hómunkásnak!2007-06-18-17:29 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117900Nekem már feláll a szőr a hátamon ettől a sok szartól ami a számítógép témakörben bárhol előfordul.
Muszály ezt nekem csinálni? Inkább elmegyek hómunkásnak!Sajnos win vírus szűrés tekintetében a következőkre jutottam: majdnem semmi.
Elvileg létezik a squid+viralator+(clamav,etc..), csak nagyon alfa verzió.lada2105 wrote:squid beállításhoz ez egy tömör de jó doksi.
http://www.szabilinux.hu/squid3/index.html
Ezzel le tudod tiltogatni a web címeket.A webet nemtom tudod-e clamav-val vírusilag csekkolni, szerintem túl bonyolult lenne úgyhogy a klienseken jobban jársz. (Egyelöre egyszerübb)
Rakj fel egy AVG-t rájuk és kész. Elég az ingyenes is. Az frissül automatikusan, és jelzi a vírusokat szép számmal, de legalább nem fogja le nagyon közbe a gépet.
(Persze ha nem Vista, mert azzal egy másik topicban írta egy link, hogy a kettö, kicsit…. )Az egyenkénti vírusvédelem telepítése nem járható út, túl sok a gép.
Valami szerveres http-proxy szűrő megoldás kell.ELaci
Sajnos win vírus szűrés tekintetében a következőkre jutottam: majdnem semmi.
Elvileg létezik a squid+viralator+(clamav,etc..), csak nagyon alfa verzió.lada2105 wrote:squid beállításhoz ez egy tömör de jó doksi.
http://www.szabilinux.hu/squid3/index.html
Ezzel le tudod tiltogatni a web címeket.A webet nemtom tudod-e clamav-val vírusilag csekkolni, szerintem túl bonyolult lenne úgyhogy a klienseken jobban jársz. (Egyelöre egyszerübb)
Rakj fel egy AVG-t rájuk és kész. Elég az ingyenes is. Az frissül automatikusan, és jelzi a vírusokat szép számmal, de legalább nem fogja le nagyon közbe a gépet.
(Persze ha nem Vista, mert azzal egy másik topicban írta egy link, hogy a kettö, kicsit…. )Az egyenkénti vírusvédelem telepítése nem járható út, túl sok a gép.
Valami szerveres http-proxy szűrő megoldás kell.ELaci
-
SzerzőBejegyzés