ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,521-1,530 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114703
    ELaci
    Felhasználó
      Wait wrote:
      no comment
      Inkább egy olyan topicot nyissunk, hogy Linux a közizgatásban.
      /no comment

      Nem gondolom hogy a helyzet közizgató, mert a Lin használat részaránya nem ad okot erre.
      Akkor lehet majd izgulni, ha 49,99 % -ra tudja magát feltornászni.

      Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114704
      ELaci
      Felhasználó
        Wait wrote:
        no comment
        Inkább egy olyan topicot nyissunk, hogy Linux a közizgatásban.
        /no comment

        Nem gondolom hogy a helyzet közizgató, mert a Lin használat részaránya nem ad okot erre.
        Akkor lehet majd izgulni, ha 49,99 % -ra tudja magát feltornászni.

        Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114699
        ELaci
        Felhasználó

          Sejtésem van csak arról hogy a közigazgatás igen-igen gyatrán működik.
          Egyszer bementem próbából, ismétlem próbából egy sysadmin munkakör álláshirdetésre és a következő fogadott:
          – az osztályvezető éppen nem ért rá, de várjam meg.
          – az ov. asztalán semmi más nem volt csak egy sztereó hordozható rádió
          – a számtech helyiségben egy szétberhelt nyomtató volt csak található.
          Kb. fél perc gondolkodási idő után otthagytam az egész csürhét.
          Ennyi emlékem van csak erről.

          Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114700
          ELaci
          Felhasználó

            Sejtésem van csak arról hogy a közigazgatás igen-igen gyatrán működik.
            Egyszer bementem próbából, ismétlem próbából egy sysadmin munkakör álláshirdetésre és a következő fogadott:
            – az osztályvezető éppen nem ért rá, de várjam meg.
            – az ov. asztalán semmi más nem volt csak egy sztereó hordozható rádió
            – a számtech helyiségben egy szétberhelt nyomtató volt csak található.
            Kb. fél perc gondolkodási idő után otthagytam az egész csürhét.
            Ennyi emlékem van csak erről.

            Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114331
            ELaci
            Felhasználó

              Idézet:
              „Három évvel ezelőtt volt egy kísérlet, melybe három kistelepülés polgármesterei hivatalait vonták be. A Bérbaltavár (692 lakos), Győrszemere (2928) és Nagycserkesz (1910) hivatalában zajló kísérlet során a linuxos számítógépeket állítottak munkába. A kísérlet csúfos kudarcot vallott, mivel azok a speciális közigazgatási szoftverek, amelyeket a hivatalok nap mint nap használnak, nem készültek el Linux alá, így az önkormányzati dolgozók számára mindig futtatni kellett egy windowsos gépet is.”

              Amíg a vízfej nem hajlandó lemondani az M$ -ről, és a valószínűsíthető kenőpénzéről, addig nem lesz Linux a közigazgatásban.

              Javaslat:
              Nem kell hogy megerőltesd magad a Linux bevezetésével, ellenben minden új M$ szoftverért követeljed a rengeteg pénzt a vezetéstől. Mást ugyanis nem tehetsz.

              Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114332
              ELaci
              Felhasználó

                Idézet:
                „Három évvel ezelőtt volt egy kísérlet, melybe három kistelepülés polgármesterei hivatalait vonták be. A Bérbaltavár (692 lakos), Győrszemere (2928) és Nagycserkesz (1910) hivatalában zajló kísérlet során a linuxos számítógépeket állítottak munkába. A kísérlet csúfos kudarcot vallott, mivel azok a speciális közigazgatási szoftverek, amelyeket a hivatalok nap mint nap használnak, nem készültek el Linux alá, így az önkormányzati dolgozók számára mindig futtatni kellett egy windowsos gépet is.”

                Amíg a vízfej nem hajlandó lemondani az M$ -ről, és a valószínűsíthető kenőpénzéről, addig nem lesz Linux a közigazgatásban.

                Javaslat:
                Nem kell hogy megerőltesd magad a Linux bevezetésével, ellenben minden új M$ szoftverért követeljed a rengeteg pénzt a vezetéstől. Mást ugyanis nem tehetsz.

                ELaci
                Felhasználó

                  Idézet:
                  „teljes mértékben az interneten fut, de igény esetén integrálható vállalatirányítási és, közbeszerzési intézmények rendszereivel.”

                  Finoman fogalmazva: ez egy jó nagy hazugság.

                  ELaci
                  Felhasználó

                    Idézet:
                    „teljes mértékben az interneten fut, de igény esetén integrálható vállalatirányítási és, közbeszerzési intézmények rendszereivel.”

                    Finoman fogalmazva: ez egy jó nagy hazugság.

                    Hozzászólás: Fedora 7 #2090068
                    ELaci
                    Felhasználó

                      Nálam ez a megszokott: FC3,6,9,…

                      Hozzászólás: linuxforum sakk #2111045
                      ELaci
                      Felhasználó
                        sany wrote:
                        „Lezongoráztam”.
                        Ebből egy Patt-ra jó fehér. 😉

                        Én már tegnap döntetlen kértem. 🙂

                        Szóval ez a sakk nevű dolog ebben formában egyszerűen NEM működőképes.
                        A sakkhoz élő emberek kellenek és hangulat.
                        Sakkoztam komolyan pár évig, de az uszkve 20 évvel ezelőtt volt, azóta semmi.
                        Én azt mondom hogy a sakk egy igen jó játék, csak bele kell fogni és magával ragad.
                        A mostani gyerkőcök azonban sokkal jobban kiélik magukat az urbánterror féle vackokban, mert ahhoz nem kell agy, csak apuci-anyuci pénze a muszklis gépre.

                        ELaci

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,521-1,530 / 2,773