Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Wait wrote:no comment
Inkább egy olyan topicot nyissunk, hogy Linux a közizgatásban.
/no commentNem gondolom hogy a helyzet közizgató, mert a Lin használat részaránya nem ad okot erre.
Akkor lehet majd izgulni, ha 49,99 % -ra tudja magát feltornászni.Wait wrote:no comment
Inkább egy olyan topicot nyissunk, hogy Linux a közizgatásban.
/no commentNem gondolom hogy a helyzet közizgató, mert a Lin használat részaránya nem ad okot erre.
Akkor lehet majd izgulni, ha 49,99 % -ra tudja magát feltornászni.Sejtésem van csak arról hogy a közigazgatás igen-igen gyatrán működik.
Egyszer bementem próbából, ismétlem próbából egy sysadmin munkakör álláshirdetésre és a következő fogadott:
– az osztályvezető éppen nem ért rá, de várjam meg.
– az ov. asztalán semmi más nem volt csak egy sztereó hordozható rádió
– a számtech helyiségben egy szétberhelt nyomtató volt csak található.
Kb. fél perc gondolkodási idő után otthagytam az egész csürhét.
Ennyi emlékem van csak erről.Sejtésem van csak arról hogy a közigazgatás igen-igen gyatrán működik.
Egyszer bementem próbából, ismétlem próbából egy sysadmin munkakör álláshirdetésre és a következő fogadott:
– az osztályvezető éppen nem ért rá, de várjam meg.
– az ov. asztalán semmi más nem volt csak egy sztereó hordozható rádió
– a számtech helyiségben egy szétberhelt nyomtató volt csak található.
Kb. fél perc gondolkodási idő után otthagytam az egész csürhét.
Ennyi emlékem van csak erről.Idézet:
„Három évvel ezelőtt volt egy kísérlet, melybe három kistelepülés polgármesterei hivatalait vonták be. A Bérbaltavár (692 lakos), Győrszemere (2928) és Nagycserkesz (1910) hivatalában zajló kísérlet során a linuxos számítógépeket állítottak munkába. A kísérlet csúfos kudarcot vallott, mivel azok a speciális közigazgatási szoftverek, amelyeket a hivatalok nap mint nap használnak, nem készültek el Linux alá, így az önkormányzati dolgozók számára mindig futtatni kellett egy windowsos gépet is.”Amíg a vízfej nem hajlandó lemondani az M$ -ről, és a valószínűsíthető kenőpénzéről, addig nem lesz Linux a közigazgatásban.
Javaslat:
Nem kell hogy megerőltesd magad a Linux bevezetésével, ellenben minden új M$ szoftverért követeljed a rengeteg pénzt a vezetéstől. Mást ugyanis nem tehetsz.Idézet:
„Három évvel ezelőtt volt egy kísérlet, melybe három kistelepülés polgármesterei hivatalait vonták be. A Bérbaltavár (692 lakos), Győrszemere (2928) és Nagycserkesz (1910) hivatalában zajló kísérlet során a linuxos számítógépeket állítottak munkába. A kísérlet csúfos kudarcot vallott, mivel azok a speciális közigazgatási szoftverek, amelyeket a hivatalok nap mint nap használnak, nem készültek el Linux alá, így az önkormányzati dolgozók számára mindig futtatni kellett egy windowsos gépet is.”Amíg a vízfej nem hajlandó lemondani az M$ -ről, és a valószínűsíthető kenőpénzéről, addig nem lesz Linux a közigazgatásban.
Javaslat:
Nem kell hogy megerőltesd magad a Linux bevezetésével, ellenben minden új M$ szoftverért követeljed a rengeteg pénzt a vezetéstől. Mást ugyanis nem tehetsz.2007-06-06-17:48 Hozzászólás: Nyílt forráskódú eBeszerzési rendszert vezetnek be Magyarországon #2114261Idézet:
„teljes mértékben az interneten fut, de igény esetén integrálható vállalatirányítási és, közbeszerzési intézmények rendszereivel.”Finoman fogalmazva: ez egy jó nagy hazugság.
2007-06-06-17:48 Hozzászólás: Nyílt forráskódú eBeszerzési rendszert vezetnek be Magyarországon #2114262Idézet:
„teljes mértékben az interneten fut, de igény esetén integrálható vállalatirányítási és, közbeszerzési intézmények rendszereivel.”Finoman fogalmazva: ez egy jó nagy hazugság.
Nálam ez a megszokott: FC3,6,9,…
sany wrote:„Lezongoráztam”.
Ebből egy Patt-ra jó fehér. 😉Én már tegnap döntetlen kértem. 🙂
Szóval ez a sakk nevű dolog ebben formában egyszerűen NEM működőképes.
A sakkhoz élő emberek kellenek és hangulat.
Sakkoztam komolyan pár évig, de az uszkve 20 évvel ezelőtt volt, azóta semmi.
Én azt mondom hogy a sakk egy igen jó játék, csak bele kell fogni és magával ragad.
A mostani gyerkőcök azonban sokkal jobban kiélik magukat az urbánterror féle vackokban, mert ahhoz nem kell agy, csak apuci-anyuci pénze a muszklis gépre.ELaci
-
SzerzőBejegyzés