ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,660 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Saját gyorsbijjentyű #2103561
    ELaci
    Felhasználó
      karpatil wrote:
      Helló ELaci!
      Letöltöttem, de nem annyira tetszett, viszont találtam egy jobb megoldást! Ajánlom neked is meg mindenkinek akinek hasznára lehet.

      gconf-editor

      1: apps –> metacity –> global_keybindings –>run_command_1 szerkeszt,
      billentyűkomb megad
      2:apps –> metacity –> keybinding_commands –> „command_1”
      szerkeszt, /usr/bin/3ddesk

      Thanks to Petrits Szilveszter!

      Köszönön, de jelenleg nincs semmi ötletem hogy mire használhatnám.

      Hozzászólás: Saját gyorsbijjentyű #2103560
      ELaci
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        (Bocsánat! Nem lenne kedved a címet kijavítani?)

        Mondjuk erre: bijjentjű 🙂

        Hozzászólás: Saját gyorsbijjentyű #2103557
        ELaci
        Felhasználó
          karpatil wrote:
          Helló!
          Egy nem a Keyborard shortcuts-ban szereplő programhoz, hogy tudok gyorbillentyűt rendelni?

          Köszi.

          Ez egy ilyen gyorsbillentyű bigyó: http://keytouch.sourceforge.net
          Használom pl. a multimédiás bill. vezérlésére is.

          Hozzászólás: ntfs-3g hiba #2103489
          ELaci
          Felhasználó

            Nehezen lehet értelmezni az „s” engedélyt, de valami olyasmi hogy „set user or group ID on execution”, tehát futtatásnál a file a felhasználó vagy a csoport engedélyével rendelkezik.

            Hozzászólás: ntfs-3g hiba #2103487
            ELaci
            Felhasználó

              Ez a file engedély jellegzetesség még nem feltétlenül jelent hibát.
              A futtatási jog egyébként 755.
              Az „rws” -ben  „s” jog okozhatja a gondot, ami egy spciális beállítás.

              ELaci
              Felhasználó
                nanobit wrote:
                Ha tudja ami nekem kell, akkor ki lesz próbálva…:D Tudja?

                Próbáld ki! Kiváncsi vagyok rá én is.
                Azt azonban nem kell elfelejteni hogy egy tömörített videó utólagos szerkesztése sokkal nehezebb.

                ELaci
                Felhasználó
                  nanobit wrote:
                  Na akkor talán értem. a dvgrab megteremti az összeköttetést és elkezdi „leszedni” a cuccot. A „|” jel pedig „hozzáadja” a mencodert és tömöríti a videót az akármi.avi fájlba. Vagy nem?

                  A lényeget tekintve igazad van.
                  A dvgrab olvassa a firewire kártyáról jövő adatfolyamot, majd átadja feldolgozásra a mencoder-nek a csövön (pipe) keresztül és a mencoder a paramétereiben megadott feltételeknek megfelelően fileba írja.
                  Ez elméletileg így szép és jó, csak a gyakorlat nálam nem ezt mutatta.

                  ELaci

                  ELaci
                  Felhasználó
                    nanobit wrote:
                    A paraméterek részben mit kellene kb megadnom, mert aztat sajna nemtom?

                    Ha a mencoder paramétereire gondolsz, akkor uszkve 1.5 millió van.
                    Valójában nem ez volt a gond annó, hanem a pipe működése.

                    ELaci
                    Felhasználó

                      Ezzel már én is kínlódtam egy darabig, íme:
                      http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=139473#p139473
                      Folytathatod ha akarod, szerintem van benne lehetőség.

                      ELaci

                      Hozzászólás: Csúnyaságosság #2102918
                      ELaci
                      Felhasználó

                        Valóban Qt alapú az Audacity, de az a néhány nagy nyomógomb meg máshonnan van, ez zavart meg.

                        Nálam is UTF8 zűrzavar van néhol az ékezetes karaktereknél, de meg tudtam oldani így indítva:
                        export LANG=hu_HU.ISO8859-2; audacity

                         

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,660 / 2,773