erdsiger

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,051-1,060 / 1,636
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linus és a GNOME-fejlesztők harca #2091476
    erdsiger
    Felhasználó
      Gyuszk wrote:
      Az idézőjelnek és az aposztrófnak jelentősége van.

      A GNOME csapatNAK a „felhasználók idióták” (hozzáállása)

      Most ahogy így írod, tényleg… 🙂  Köszönöm a helyesbítést!

      Hozzászólás: Linus és a GNOME-fejlesztők harca #2091474
      erdsiger
      Felhasználó
        Gyuszk wrote:
        Egy kis pontosítás: én úgy tudom, hogy Linus szerint a GNOME-fejlesztők „interfész nácik”

        Én csak fordítottam 🙂 A cikkben így írták:

        the GNOME team’s „users are idiots”

        Hozzászólás: aMSN TK hiba #2090266
        erdsiger
        Felhasználó

          Indítsd el a YaST-ot. Kattints a Szoftver telepítése, eltávolítása nevű elemre. Írd be a kereséshez, hogy amsn. Ha kidob valamit, ami nagy valószínűséggel amsn névvel lesz, akkor kattints rá jobb gombbal és válaszd a törlést. Majd ezután lent a következő gombot.

          erdsiger
          Felhasználó
            l_lorincz wrote:
            Olvasni reg nélkül is lehet.

            Hát ebben tévedsz. Van néhány olyan téma, amit vendég nem lát. Pl. Flame és Offtopic.

            erdsiger
            Felhasználó
              l_lorincz wrote:
              De ha már 1,5 éve a fórum felé sem nézett, még csak be sem jelentkezett??

              És akkor? Miért kellene törölni? 10417 felhasználó nem sok. Ha Csaba végrehajtja most a 0 hozzászólással rendelkezők törlését, akkor 4386 felhasználó marad, vagyis több mint 6000! törlődni fog. Ha még ebből a 4386-ból az inkatívakat is töröltetni akarod, kb. 1000-2000 ember marad és semmiképpen sem fog növekedni (a folyamatos inaktív törlések miatt inkább csökkenni fog). Vedd figyelembe, hogy ez a fórumra sem vet jó fényt.

              erdsiger
              Felhasználó

                Szerintem aki bármilyen formában (akár csak 1 hozzászólással is) hozzászólt a fórum valamely témájához, nem kellene törölni. Lehet, hogy éppen segítettek vagy választ kapott a saját kérdésükre, de azért regisztráltak, mert szerették volna igénybe venni a fórumot és ha valaki összesen 1 hozzászólást írt, viszont az megoldotta valakinek a problémáját, nem szép dolog törölni. Véleményem szerint a regisztráció után kb. 2 hónappal ha valakinek még nincs hozzászólása, akkor törölni kellene. Ez a jövőre vonatkozik és a regisztrációnál fel kellene tüntetni. Most pedig ahogy Csaba írta, egy nagytakarítás kellene végezni, vagyis a 0 hozzászólással rendelkezőket törölni. Ha a töröltek közül valaki úgy dönt, hogy ő szeretne hozzászólni valamihez, akkor a regisztrációnál már elfogadja és tudomásul veszi az új szabályokat.

                Hozzászólás: visual studio 2k5 #2085466
                erdsiger
                Felhasználó

                  Nem egészen telepítetted fel. Használd ezt a parancsot:

                  Code:
                  sudo apt-get install mono mono-gmcs mono-gac mono-utils monodevelop monodoc-browser monodevelop-nunit monodevelop-versioncontrol
                  Hozzászólás: aMSN #2081861
                  erdsiger
                  Felhasználó
                    Macskajancsi wrote:
                    Yast – Biztonság – Tűzfal
                    Engedélyezett szolgáltatások – Szakértői (jobb oldalon alul)

                    Az Engedélyezett beállításokig eljutottam, de onnan már nem kattintottam a szakértőire 🙂 Köszönöm, most már rendben megy minden!

                    Hozzászólás: aMSN TK hiba #2090254
                    erdsiger
                    Felhasználó
                      Macskajancsi wrote:
                      Azt hiszem, nem ugyanarról a dologról beszélünk.

                      Tudom, hogy nem ugyanarról beszélünk 🙂 Én az rpm.pbone.net oldalon találtam rá erre. Viszont ez ugyanonna való, mint amit te írtál forrásként.

                      Hozzászólás: aMSN #2081859
                      erdsiger
                      Felhasználó
                        Code:
                        tcp        0      0 81.x.x.x:17550    207.x.x.x:1863      ESTABLISHED 10609/wish
                        tcp        0      0 81.x.x.x:16628    207.x.x.x:1863      ESTABLISHED 10609/wish
                        tcp        0      0 81.x.x.x:26750    207.x.x.x:1863      ESTABLISHED 10609/wish
                        tcp        0      0 81.x.x.x:16670    208.x.x.x:80          ESTABLISHED 11031/firefox-bin

                        Kicsit cenzúrázva a parancs kimenetele. A port számát tudom amit engedélyezni kellene (6891), ezt viszont sehol se látom…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,051-1,060 / 1,636