erdsiger

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 1,636
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Bash script #2053420
    erdsiger
    Felhasználó
      l_lorincz wrote:
      krename?? Nálam az van azt indítja a krusader

      Igen, krusader azt használja, de ott nincs ilyen beállítási lehetőség. Megadhatok neki új nevet, de azt nem tudom beállítani, hogy csak az első 4 karaktert nevezze át.

      Hozzászólás: Bash script #2053418
      erdsiger
      Felhasználó
        milfer wrote:
        A thunar nevű file kezelő tud csoportosan maszk alapján file-okat átnevezni.

        Az nem csak Xfce-n működik?

        Hozzászólás: Bash script #2053416
        erdsiger
        Felhasználó

          Megnéztem, de sajnos ilyen lehetőséget nem találtam benne.

          Hozzászólás: Bash script #2053415
          erdsiger
          Felhasználó
            l_lorincz wrote:
            Krusader nem jó? Tudomásom szerint annak van ilyen funkciója.

            Hogy őszinte legyek, nem ismerem. De feltelepítem és megpróbálom. Köszönöm a segítséged!

            Hozzászólás: Bash script #2053413
            erdsiger
            Felhasználó

              Sziasztok!

              Nagyon nem értek a Linux programozásához. Tudna valaki segíteni? Egy olyan scriptre lenne szükségem, amely átnevezi az összes fájlt egy mappában úgy, hogy pl. az első 4 karaktert lecseréli arra, amit megadok neki, de a fájl többi részéhez nem nyúl. Például:

              Eredeti fájl: unixfile01.txt
              Módosított: linuxfile01.txt

              Előre is köszönöm!

              Hozzászólás: Miért nem tudom telepíteni a suse 10.2-t? #2081626
              erdsiger
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Ennek mi köze a SUSE 10.2 telepítéséhez?

                Semmi, ne haragudj, off volt a hozzászólásom. Csak te hoztad fel a környezetszennyezést és én ennek a megelőzésére írtam egy jobb módszert.

                Hozzászólás: Miért nem tudom telepíteni a suse 10.2-t? #2081624
                erdsiger
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Az színtiszta környezetszennyezés!
                  5-6 CD-t megírni, aztán két hét után kidobni? Egy DVD-t még rááldoz a nép, de ebben a globálisan melegedő nemzetközi helyzetben ott kell visszafogni a fogyasztást, ahol csak lehet.

                  Ezért kell Blueflops-ot használni, mindösszesen 2 floppyra van szükség, na meg egy gépre  ;D

                  Hozzászólás: Miért nem tudom telepíteni a suse 10.2-t? #2081616
                  erdsiger
                  Felhasználó
                    sanyko wrote:
                    A másik, pontosan mennyi a dvd mérete?

                    Pontosan [ftp=ftp://ftp.novell.hu/pub/mirrors/ftp.opensuse.org/opensuse/distribution/10.2/iso/dvd/]oda van írva[/ftp]  😀

                    Hozzászólás: Bugok az oldalon #2007153
                    erdsiger
                    Felhasználó
                      nastjakam wrote:
                      Az nem az egyen beallitasatol fugg? -sajat panelen-

                      Tényleg ez volt a probléma. Köszönöm!

                      Hozzászólás: Bugok az oldalon #2007151
                      erdsiger
                      Felhasználó

                        Nem tudom jelezték-e már, de 1 órával el van csúszva az idő.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 1,636