Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Minek ezt túlbonyolítani? 2007-ben vagyunk, parancssor nélkül 1 perc alatt megoldható a probléma… 🙂
bacsi2 wrote:Szerk.: Csak ez zavart meg, rosszul írták le a használatát.Jó kis tutorial 🙂
bacsi2 wrote:Szerk.: Csak ez zavart meg, rosszul írták le a használatát.Jó kis tutorial 🙂
bacsi2 wrote:Van egy sztringem, ami egy számot tartalmaz (pl. s:string; s:=’676′;), és ebből kéne nekem egy integerbe átkonvertálni az értékét (jelen esetben, pl., h az i:integer változóm felvegye a 676 értéket).(abba ne menjünk bele, hogy ez elég sok hibaforráshoz vezethet, 100%, hogy az integer szélsőértékeinek megfelelő számot tartalmaz a sztring)
Szerintem ezt írtam le neked, és leírtam azt is, hogy a hibát hogyan lehet kizárni. De ezek szerint én is rosszul fejeztem ki magam 🙂
bacsi2 wrote:Van egy sztringem, ami egy számot tartalmaz (pl. s:string; s:=’676′;), és ebből kéne nekem egy integerbe átkonvertálni az értékét (jelen esetben, pl., h az i:integer változóm felvegye a 676 értéket).(abba ne menjünk bele, hogy ez elég sok hibaforráshoz vezethet, 100%, hogy az integer szélsőértékeinek megfelelő számot tartalmaz a sztring)
Szerintem ezt írtam le neked, és leírtam azt is, hogy a hibát hogyan lehet kizárni. De ezek szerint én is rosszul fejeztem ki magam 🙂
bacsi2 wrote:Van azon kívül épkézláb megoldás, hogy megvizsgálom a string hosszát, egy ciklussal belenyomom a karaktereit egy tömbbe, visszaszámolom az ascii kódjuk alapján, hogy mik akartak lenni valójában, és újra összerakom?Ez nem ilyen bonyolult 🙂 Egyszerűen használd a length függvényt. Pl.
Code:nev := Linux;
hossz := length(nev);bacsi2 wrote:Egy stringet kéne konvertálnom integer típusú változóba.Jól írtad, erre a val függvény a megoldás.
Code:Var
Szam : Integer;
SzamStr : String[10];
Kod: Integer;…
SzamStr := ’98’;
Val(SzamStr,Szam,Kod);A fentiben a szám a ‘Szam’ változó, a karakterlánc amiből konvertálod pedig a SzamStr. A Kod nevű változónak mindeképpen integernek kell lennie. Ha az átalakítás után a Kod értéke 0, akkor sikeres volt az átalakítás, ha nem, akkor vmi gubanc van (pl. betűt akarsz számmá konvertálni). Ezt egy egyszerű if szerkezettel meg lehet vizsgálni.
bacsi2 wrote:Van azon kívül épkézláb megoldás, hogy megvizsgálom a string hosszát, egy ciklussal belenyomom a karaktereit egy tömbbe, visszaszámolom az ascii kódjuk alapján, hogy mik akartak lenni valójában, és újra összerakom?Ez nem ilyen bonyolult 🙂 Egyszerűen használd a length függvényt. Pl.
Code:nev := Linux;
hossz := length(nev);bacsi2 wrote:Egy stringet kéne konvertálnom integer típusú változóba.Jól írtad, erre a val függvény a megoldás.
Code:Var
Szam : Integer;
SzamStr : String[10];
Kod: Integer;…
SzamStr := ’98’;
Val(SzamStr,Szam,Kod);A fentiben a szám a ‘Szam’ változó, a karakterlánc amiből konvertálod pedig a SzamStr. A Kod nevű változónak mindeképpen integernek kell lennie. Ha az átalakítás után a Kod értéke 0, akkor sikeres volt az átalakítás, ha nem, akkor vmi gubanc van (pl. betűt akarsz számmá konvertálni). Ezt egy egyszerű if szerkezettel meg lehet vizsgálni.
xcut wrote:jfs: stabil, gyors, és nem veszít adatot…Hozzáadtam a listához.
xcut wrote:jfs: stabil, gyors, és nem veszít adatot…Hozzáadtam a listához.
balev wrote:Már maga a kérdés helytelenül van megfogalmazva. Melyik a legjobb?
És? Kinek, milyen célra, stb.A legelső hozzászólásban szándékosan az ilyen kérdések miatt leírtam.
Érdekelne a véleményetek arról, hogy melyik fájlrendszert tartjátok a legjobbnak egy egyszerű otthoni asztali számítógépre.
És amint az idézett mondat tartalmazza, én csupán véleményt kérek, hogy az adott felhasználó szerint melyik a legjobb. Nem pedig szakmailag összehasonlítani a fájlrendszereket.
-
SzerzőBejegyzés