erdsiger

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 1,636
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Fejtörő – „csak guruknak”… #2104322
    erdsiger
    Felhasználó

      Minek ezt túlbonyolítani? 2007-ben vagyunk, parancssor nélkül 1 perc alatt megoldható a probléma… 🙂

      Hozzászólás: Pascal – str2int #2107805
      erdsiger
      Felhasználó
        bacsi2 wrote:
        Szerk.: Csak ez zavart meg, rosszul írták le a használatát.

        Jó kis tutorial 🙂

        Hozzászólás: Pascal – str2int #2107806
        erdsiger
        Felhasználó
          bacsi2 wrote:
          Szerk.: Csak ez zavart meg, rosszul írták le a használatát.

          Jó kis tutorial 🙂

          Hozzászólás: Pascal – str2int #2107801
          erdsiger
          Felhasználó
            bacsi2 wrote:
            Van egy sztringem, ami egy számot tartalmaz (pl. s:string; s:=’676′;), és ebből kéne nekem egy integerbe átkonvertálni az értékét (jelen esetben, pl., h az i:integer változóm felvegye a 676 értéket).

            (abba ne menjünk bele, hogy ez elég sok hibaforráshoz vezethet, 100%, hogy az integer szélsőértékeinek megfelelő számot tartalmaz a sztring)

            Szerintem ezt írtam le neked, és leírtam azt is, hogy a hibát hogyan lehet kizárni. De ezek szerint én is rosszul fejeztem ki magam 🙂

            Hozzászólás: Pascal – str2int #2107802
            erdsiger
            Felhasználó
              bacsi2 wrote:
              Van egy sztringem, ami egy számot tartalmaz (pl. s:string; s:=’676′;), és ebből kéne nekem egy integerbe átkonvertálni az értékét (jelen esetben, pl., h az i:integer változóm felvegye a 676 értéket).

              (abba ne menjünk bele, hogy ez elég sok hibaforráshoz vezethet, 100%, hogy az integer szélsőértékeinek megfelelő számot tartalmaz a sztring)

              Szerintem ezt írtam le neked, és leírtam azt is, hogy a hibát hogyan lehet kizárni. De ezek szerint én is rosszul fejeztem ki magam 🙂

              Hozzászólás: Pascal – str2int #2107797
              erdsiger
              Felhasználó
                bacsi2 wrote:
                Van azon kívül épkézláb megoldás, hogy megvizsgálom a string hosszát, egy ciklussal belenyomom a karaktereit egy tömbbe, visszaszámolom az ascii kódjuk alapján, hogy mik akartak lenni valójában, és újra összerakom?

                Ez nem ilyen bonyolult 🙂 Egyszerűen használd a length függvényt. Pl.

                Code:
                nev := Linux;
                hossz := length(nev);
                bacsi2 wrote:
                Egy stringet kéne konvertálnom integer típusú változóba.

                Jól írtad, erre a val függvény a megoldás.

                Code:
                Var
                  Szam : Integer;
                  SzamStr : String[10];
                  Kod: Integer;

                SzamStr := ’98’;
                Val(SzamStr,Szam,Kod);

                A fentiben a szám a ‘Szam’ változó, a karakterlánc amiből konvertálod pedig a SzamStr. A Kod nevű változónak mindeképpen integernek kell lennie. Ha az átalakítás után a Kod értéke 0, akkor sikeres volt az átalakítás, ha nem, akkor vmi gubanc van (pl. betűt akarsz számmá konvertálni). Ezt egy egyszerű if szerkezettel meg lehet vizsgálni.

                Hozzászólás: Pascal – str2int #2107798
                erdsiger
                Felhasználó
                  bacsi2 wrote:
                  Van azon kívül épkézláb megoldás, hogy megvizsgálom a string hosszát, egy ciklussal belenyomom a karaktereit egy tömbbe, visszaszámolom az ascii kódjuk alapján, hogy mik akartak lenni valójában, és újra összerakom?

                  Ez nem ilyen bonyolult 🙂 Egyszerűen használd a length függvényt. Pl.

                  Code:
                  nev := Linux;
                  hossz := length(nev);
                  bacsi2 wrote:
                  Egy stringet kéne konvertálnom integer típusú változóba.

                  Jól írtad, erre a val függvény a megoldás.

                  Code:
                  Var
                    Szam : Integer;
                    SzamStr : String[10];
                    Kod: Integer;

                  SzamStr := ’98’;
                  Val(SzamStr,Szam,Kod);

                  A fentiben a szám a ‘Szam’ változó, a karakterlánc amiből konvertálod pedig a SzamStr. A Kod nevű változónak mindeképpen integernek kell lennie. Ha az átalakítás után a Kod értéke 0, akkor sikeres volt az átalakítás, ha nem, akkor vmi gubanc van (pl. betűt akarsz számmá konvertálni). Ezt egy egyszerű if szerkezettel meg lehet vizsgálni.

                  Hozzászólás: Fájlrendszerek #2106876
                  erdsiger
                  Felhasználó
                    xcut wrote:
                    jfs: stabil, gyors, és nem veszít adatot…

                    Hozzáadtam a listához.

                    Hozzászólás: Fájlrendszerek #2106877
                    erdsiger
                    Felhasználó
                      xcut wrote:
                      jfs: stabil, gyors, és nem veszít adatot…

                      Hozzáadtam a listához.

                      Hozzászólás: Fájlrendszerek #2106868
                      erdsiger
                      Felhasználó
                        balev wrote:
                        Már maga a kérdés helytelenül van megfogalmazva. Melyik a legjobb?
                        És? Kinek, milyen célra, stb.

                        A legelső hozzászólásban szándékosan az ilyen kérdések miatt leírtam.

                        Érdekelne a véleményetek arról, hogy melyik fájlrendszert tartjátok a legjobbnak egy egyszerű otthoni asztali számítógépre.

                        És amint az idézett mondat tartalmazza, én csupán véleményt kérek, hogy az adott felhasználó szerint melyik a legjobb. Nem pedig szakmailag összehasonlítani a fájlrendszereket.

                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 1,636