Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ez nem a cégbírósági adatbázis?
gugliakkó ennek annyi….. 🙁 🙁 🙁 🙁
a kpackage csak akkor frissít ha a frissítést használod (ez ám a tautizmus!!!)
de az is az apt sources listjét használjaalsamixervben az „M” betûket az „m” betûvel tudod eltüntetni, valahogy éreztem, hogy ezt le kellett volna írnom elsõre 😆 😆 😆
Mármint milyen frissítést?! Csomagonként rakom fel a frissebet, ill telepítek fel újakat. Ja és már egy kicsit beleszerkesztettem a sources.list-be http://ubk.uhulinux.hu + http://uhu.linuxuser.hu -ból pl: oregon. Ez nemtom számít-e vmit.
Ja és még egy kérdés: Mi a franc állította el az alsamixert, én aztán nem, nem is tudtam h van ilyen 😆 😳
az apt parancsok amiket írtam segítik, hogy figyelemmel tudd követni a csomi frissítéseket neten keresztül, hasznos tud lenni
flashplayerbõl van 7 is linux alá, az operához, apt-vel le is fog jönni
alsanák a hangját én sem tudom miért rakja vissza alapra, de csináld meg rootként is és ha végeztél akkor ESC aztán lehet, hogy megmarad, (nem tudom, hoyg az alsactl store parancs megyene?)
hangrecsegés, vedd lejjebb 80-85%-ra alsaban a hangot, talán jobb lesz
miért teker bele nem tudom, azt majd más megoldja, nekem nincs ilyen gondom:)na joccakát
Emberek!
Jelenségek: xmms szám végén megáll és közli, hogy valami nincs megfelelõen beállítva (minden létezõ dolgot megnéztem, de minden rendben) és percekig nem akar elindulni, majd egyszer csak megjavul.
Ja! Még egy kérdés: A rendszer labilis, vagy a kreativitásom? 🙂
Na köszönöm a válaszokat :))
Zolia fenti jelenség tipikusan az, hoyg valakik összevesznek a hangon. ez lehet az alsa az arts oss, próbáld elérni, hogy csak az egyik menjen. az alsat javaslom.
az arts (talán) a kde hangvezérlõje, a gnome-nak is van gnome-alsamixer. ezekt szépen lõdd ki és csak az alsa maradjon. oss talán még elmegya gondodat megoldaná egy kernelforgatás, de ezt most ne…
másik, gond nálam is, hoyg az xmms hagy szálakat(folyamatokat) miután kilõttem, ekkor nálam sincs hang.
a rendszerfigyelõval ezt meg tudod nézni.majd csak meg fog javulni, a kreativitásoddal semmi gond, max az uhu nincs hozzálõve a gépedhez, de ez meg menni fog.
a kpackage csak akkor frissít ha a frissítést használod (ez ám a tautizmus!!!)
de az is az apt sources listjét használjaalsamixervben az „M” betûket az „m” betûvel tudod eltüntetni, valahogy éreztem, hogy ezt le kellett volna írnom elsõre 😆 😆 😆
nekem most jön…
javara:
megnéztem: valóban ephi alatt szebb, de nem olyan vészes, ha dobsz egy
apt-get update
apt-get upgrade
parancsot (az /etc/apt/sources.list fájl tartalmát bekopiztam ide:http://www.linuxforum.hu/modules.php?name=…t=9014&start=30
akkor valószínûleg fog annyira frissülni a rendszered, hogy a java is megjavul
hang:
alsamixert írd be a konzolba és ott tudod kezelhetni a hangerõkettegnap kaptam egy 10mbit/s hálókarit és azonnal be is dobtam a masinába (eth1)
lett belõlenaívan azt hittem, hogy oda fogja besorolni a gép
engem meglepett, hogy az integráltat rakta be eth1-nek
Valaki lódít.
aztán szembesültem a valósággal
nincs lódítás, csak bénáztam 😆 😆 😆megoldottam:
vezérlõben kell megnézni, hogy melyik kari minek lett besorolva.
engem meglepett, hogy az integráltat rakta be eth1-nek
a tárcsázót ehhez kell pöngetni, osztán okétörlés után semiképpen ne használja, mert jogokat adott, hogy az adott területre írádmehessen, konyhanyelven
ntfs? mármint win ntfs?
gondolom lomtár, ha nem shift+f8 törölt, ha véglegesen törölte akkor már csak abban bízhatunk, hogy volt norton systemworks neki a masinán és abban van még valami nagyon ezutáni funkció (régen volt hála Istennek)ezután passz
-
SzerzőBejegyzés