gUHU

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,021-1,030 / 1,782
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: nagyon OFF #1964410
    gUHU
    Felhasználó

      ez nem a cégbírósági adatbázis?
      gugli

      Hozzászólás: Adatok Visszaálítása #1964082
      gUHU
      Felhasználó

        akkó ennek annyi….. 🙁 🙁 🙁 🙁

        Hozzászólás: Uhu-Linux netre optimalizálása #1964144
        gUHU
        Felhasználó

          a kpackage csak akkor frissít ha a frissítést használod (ez ám a tautizmus!!!)
          de az is az apt sources listjét használja

          alsamixervben az „M” betûket az „m” betûvel tudod eltüntetni, valahogy éreztem, hogy ezt le kellett volna írnom elsõre 😆  😆  😆

          Mármint milyen frissítést?! Csomagonként rakom fel a frissebet, ill telepítek fel újakat. Ja és már egy kicsit beleszerkesztettem a sources.list-be http://ubk.uhulinux.hu + http://uhu.linuxuser.hu -ból pl: oregon. Ez nemtom számít-e vmit.

          Ja és még egy kérdés: Mi a franc állította el az alsamixert, én aztán nem, nem is tudtam h van ilyen 😆 😳

          az apt parancsok amiket írtam segítik, hogy figyelemmel tudd követni a csomi frissítéseket neten keresztül, hasznos tud lenni

          flashplayerbõl van 7 is linux alá, az operához, apt-vel le is fog jönni

          alsanák a hangját én sem tudom miért rakja vissza alapra, de csináld meg rootként is és ha végeztél akkor ESC aztán lehet, hogy megmarad, (nem tudom, hoyg az alsactl store parancs megyene?)

          hangrecsegés, vedd lejjebb 80-85%-ra alsaban a hangot, talán jobb lesz
          miért teker bele nem tudom, azt majd más megoldja, nekem nincs ilyen gondom:)

          na joccakát

          Hozzászólás: nem mindig huhog… #1964176
          gUHU
          Felhasználó

            Emberek!

            Jelenségek: xmms szám végén megáll és közli, hogy valami nincs megfelelõen beállítva (minden létezõ dolgot megnéztem, de minden rendben) és percekig nem akar elindulni, majd egyszer csak megjavul.

            Ja! Még egy kérdés: A rendszer labilis, vagy a kreativitásom? 🙂
            Na köszönöm a válaszokat :))
            Zoli

            a fenti jelenség tipikusan az, hoyg valakik összevesznek a hangon. ez lehet az alsa az arts oss, próbáld elérni, hogy csak az egyik menjen. az alsat javaslom.
            az arts (talán) a kde hangvezérlõje, a gnome-nak is van gnome-alsamixer. ezekt szépen lõdd ki és csak az alsa maradjon. oss talán még elmegy

            a gondodat megoldaná egy kernelforgatás, de ezt most ne…

            másik, gond nálam is, hoyg az xmms hagy szálakat(folyamatokat) miután kilõttem, ekkor nálam sincs hang.
            a rendszerfigyelõval ezt meg tudod nézni.

            majd csak meg fog javulni, a kreativitásoddal semmi gond, max az uhu nincs hozzálõve a gépedhez, de ez meg menni fog.

            Hozzászólás: Uhu-Linux netre optimalizálása #1964140
            gUHU
            Felhasználó

              a kpackage csak akkor frissít ha a frissítést használod (ez ám a tautizmus!!!)
              de az is az apt sources listjét használja

              alsamixervben az „M” betûket az „m” betûvel tudod eltüntetni, valahogy éreztem, hogy ezt le kellett volna írnom elsõre 😆 😆 😆

              Hozzászólás: Kocsma topik #1947732
              gUHU
              Felhasználó

                nekem most jön…

                Hozzászólás: Uhu-Linux netre optimalizálása #1964138
                gUHU
                Felhasználó

                  javara:
                  megnéztem: valóban ephi alatt szebb, de nem olyan vészes, ha dobsz egy
                  apt-get update
                  apt-get upgrade
                  parancsot (az /etc/apt/sources.list fájl tartalmát bekopiztam ide:

                  http://www.linuxforum.hu/modules.php?name=…t=9014&start=30

                  akkor valószínûleg fog annyira frissülni a rendszered, hogy a java is megjavul

                  hang:
                  alsamixert írd be a konzolba és ott tudod kezelhetni a hangerõket

                  Hozzászólás: két hálókari –> nincs net #1964090
                  gUHU
                  Felhasználó

                    tegnap kaptam egy 10mbit/s hálókarit és azonnal be is dobtam a masinába (eth1)
                    lett belõle

                    naívan azt hittem, hogy oda fogja besorolni a gép

                    engem meglepett, hogy az integráltat rakta be eth1-nek

                    Valaki lódít.

                    aztán szembesültem a valósággal
                    nincs lódítás, csak bénáztam 😆 😆 😆

                    Hozzászólás: két hálókari –> nincs net #1964088
                    gUHU
                    Felhasználó

                      megoldottam:
                      vezérlõben kell megnézni, hogy melyik kari minek lett besorolva.
                      engem meglepett, hogy az integráltat rakta be eth1-nek
                      a tárcsázót ehhez kell pöngetni, osztán oké

                      Hozzászólás: Adatok Visszaálítása #1964079
                      gUHU
                      Felhasználó

                        törlés után semiképpen ne használja, mert jogokat adott, hogy az adott területre írádmehessen, konyhanyelven

                        ntfs? mármint win ntfs?
                        gondolom lomtár, ha nem shift+f8 törölt, ha véglegesen törölte akkor már csak abban bízhatunk, hogy volt norton systemworks neki a masinán és abban van még valami nagyon ezutáni funkció (régen volt hála Istennek)

                        ezután passz

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,021-1,030 / 1,782