gUHU

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 581-590 / 1,782
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kezdo progz… #1985867
    gUHU
    Felhasználó

      Az kiírja a proci típusát is? Le lehetek maradva  :rolleyes:
      [align=right][snapback]98716[/snapback][/align]

      jóvanna 😀 😀 😀

      megálltam a nvidia karinál 🙂

      Hozzászólás: programok telepítése #1985873
      gUHU
      Felhasználó

        milyen programot szeretnél telepíteni?
        suséra?

        több lehetõseg van:
        1, .rpm végû csomagok telepítése, ez kimondottan disztróhoz készülz cucc ami tartalmazza a függõségeket is (vagy azt, hyog mi kell neki és telepíti azt is…)
        2, másmilyen csomag telepítése –> macerás egyelõre hagyd ezt
        3, forrásból telepíteni (configure, make, make install)

        ha az utóbbi akkor lennie kell benne vagy egy readme, vagy todo avyg egy install fájlnak mait érdmes elolvasni mert abban vannnak infók a telepítésre

        Hozzászólás: Ingyenes webtárhely #1985890
        gUHU
        Felhasználó

          próbáld meg a freeweben
          de milyen funkciók nem mûködnek?
          php scriptek?

          Hozzászólás: Kezdo progz… #1985865
          gUHU
          Felhasználó

            lspci parancs root-ként konzolba és a kimenetét pasztázd be ide 🙂

            Hozzászólás: gnome tuning #1985813
            gUHU
            Felhasználó

              command.c:3834: error: conflicting types for `f_tt_write’
              command.c:2098: error: previous declaration of `f_tt_write’

              valamivel ütközik
              a config.h.in az mi?
              nem lehet , hyog valami csomi hiányzik neki? slacki alá is szenvedõs volt még .tgz -bõl is 🙂
              gugli mit mond?

              Hozzászólás: gnome tuning #1985812
              gUHU
              Felhasználó

                kollega 🙂

                2 hozzafuznivalom is van a desktopodhoz, egy pozitiv es egy negativ.
                kezdjuk a negativval: hogy birja a szemed ezt a barbie-like rozsaszint?? 😉
                pozitiv: amugy ettol eltekintve nagyon dizajnos 😉

                kis jotanacs: lattam, hogy atermben csak a bash prompt van. nemtom, hogy mennyire zavar.
                ha szeretnel „normalis” promptot, akkor az aterm inditoopcioi koze szurd be a ‘-ls’ (login shell) opciot 🙂
                lehet a prompt szinet is valtoztatni, pl ha keket szeretnel, akkor, a .bash_profile-ba:

                Code:
                export PS1=”[e[34;1m]u@h:w$ [e[0m]”

                ha a rootnak pirosat szeretnel, akkor a root bash_profile-jaba ugyanezt, kiveve a 34 helyett 31-et irj. (ezeket a szineket uhu alatt annyira megszerettem, hogy atultettem debianba is 😉

                (egyebkent par napja enlightenmentet hasznalok, egyszeruen mindig raunok a wmekre ;))

                itt egy screenshot:
                [align=right][snapback]98660[/snapback][/align]

                hiddel, hyog sokat nem látom 🙂 🙂 🙂
                ellenben a quanta felületét viszont igen 🙂
                ennek ellenére kellemes színe van élõben, nincs annyni éles kontraszt benne és nem terheli szét a szemeimet…
                köszi a javalatot és az ötletet!
                rendes tõled 🙂

                Hozzászólás: XMMS problema… #1985858
                gUHU
                Felhasználó
                  Hozzászólás: Slackware telepítés #1975875
                  gUHU
                  Felhasználó

                    Köszi, én úgy gondoltam csak simán forrásból telepítem.
                    [align=right][snapback]98633[/snapback][/align]

                    az sem egy rossz megoldás, csak a függõségekre kell figyelned ami tud egy kicsit macerkás lenni 🙂
                    de tapasztalatban aranyat ér

                    Hozzászólás: gnome tuning #1985808
                    gUHU
                    Felhasználó

                      Nagyon jó az és eddig stabilan ment.
                      [align=right][snapback]98640[/snapback][/align]

                      xfce-t használok és néhány apróságot gnome alól pl:
                      gnome-system-monitor –> de kezdek rászokni a konzol top-ra 🙂
                      gdesklets –> zseniális egy dolog!
                      http://guhu.fw.hu/snapshot1.png

                      Hozzászólás: Win XP-s hálózathoz csatlakozás #1975678
                      gUHU
                      Felhasználó

                        🙁  Legalább azt írjátok meg, hogy érthetõ-e a kérdésem.
                        [align=right][snapback]98601[/snapback][/align]

                        érthetõ…

                        próbáld ki a webmin nevû programot abban grafikusan tudsz ezeken a dolgokon mojolni
                        az smbd beállításban nekem nagy haverom 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 581-590 / 1,782