Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Na, szóval életem elsõ találkozása a Linuxal. UHU linux. Telepítés ment, partícionálás elõtte szintén. Nem tudom hogyan kell használni a programokat… Letöltöttem a netrõl egy AMSN-t, .bin kiterjesztés, uhu nem ismeri, ergo nem tudom installni. a win emulációval nem tudok mit kezdeni, megnyitom az exe-t wine-al, de mindig hibát ír ki. ez elég változatos, de legtöbbször valamiféle %1es hibáról beszél, pontosabban: bad exe format %1 UNICOWS.DLL
NA szóval ezek a lamer problémáim elsõre, biztos bagatel a megoldás, valaki elmagyarázná? :unsure:
[align=right][snapback]97307[/snapback][/align]heeee??????
:blink: :blink: :blink: :blink:
a .bin végû fájlnak adj futtatási jogokat és userként vagy rootként menni fog…
ez a .bin nem az .bin 😆slack 10 🙂
de alakul a dolog…
🙂mi a gond a menürenccceremmel?
bazz!!!
kihullik a hajam!!!
chmod 777 Mlodonkey.display után ezt kapom!
Could not open display file ‘/home/bundi/.gdesklets/Displays/Mldonkey/Mldonkey.display’
The display file could not be opened because the file was not readable.
donkey kocog a háttérben….
egyébként mindig ezt dobja ki…
köszi Mester 🙂
asszem jó lesz 🙂
ha kész van jön a screenshot 🙂
Ezért kellene tudatosan felhasználni a „konkurencia” (Gentoo) által „kitaposott” utat! :icon_redface: .
Vagy forrásnál is lehet függõség ellenõrzést csinálni?Mert ha igen, akár aztis meglehet csinálni, hogy a telepítés elõtt csinál egy check-et!
Vagy ez túl sokáig tartana? :withstupid:
[align=right][snapback]96975[/snapback][/align]belekuksizunk abba nagyon! ha meg nem jutok eredményre akkor szépen leforgatom az összes csomagot, hyog megtudjam mi a történés lényege… végül is belefér 🙂
de ezt is csak egyszer kell 🙂semmi kimenet?
ha van akkor pasztázd be ide
Figyu:
Felteszel egy szûs 10.0-t (ugye ezzel minden progi felment és vele együtt minden föggõség is)
Utána fogod az 3-4-s cd-n (vagy az ftp-n) meglévõ sorces progikat és bemásolod õket egy könyvtárba
és leforgatod õket egymás után a Volkerding mester kreálta scripttel… Mivel minden proginak a a függõsége is felment az origi telpítéskor ezért minden sources progi le fog fordulni és függetlenül a fordítási sorrentõl
Majd utána felrakod õket az installpk progivalA fõ gond ennyi sok progi leforgatása forrásból (ezt kéne valahogy automatizálni)
[align=right][snapback]96952[/snapback][/align]szólunk mr.script -nek, hyog szóljon mr.bash -nak 🙂
Hat ja! 🙂
De az igazi hacker mindig problémát keres, hogy megoldhassa! 🙂
Amúgy egy viszonylag egyszerü bash scriptel meg lehet oldani a full telepítést.
Ha már válogatni kell a csomagok közt, akkor az már húzósabb! Ahoz szerintem már jobb egy bonyolultabb nyelv. (Perl, Python, C)Alapvetõen szerintem azon áll vagy bukik az egész, hogy sikerül-e feltérképezni a dependencyket! (Vagy van-e hozzá idegrendszer :blush: )
[align=right][snapback]96947[/snapback][/align]idegrendszer az van 🙂
azért gondoltam, hoyg megnézem a gentoo -t, hyog ott mi a sorrend(aztán meg ha a csomagnevek mások akkor improvizálunk, mint mindig :), mert full buildinget akarok 🙂
válogatni meg majd késõbb :)))9Guhu elég félreérthetõ mit is akarsz…
Mert amit az elsõ hozzászolásodban írtál az megoldható viszonylag egyszerüen (fogjuk rá)
Amit viszont a harmadikban az már gázosabb
[align=right][snapback]96944[/snapback][/align]amit a harmadikban egyértelmûen 🙂 (számomra a nehezebb út a könnyebb 🙂 🙂 🙂 )
mondjuk abból a feltevésbõl indultam ki, hyog a 3-4 cd tartalmazza az összes csomagot amit az 1-2 cd-tartalmaz…
ha igen akkor keine gond… effektíve 🙂bár nem tudok róla (és egyyelõre nem is néztem utána –biztosan csak ezért!!!) ,hoyg valaki csinált egy nagyon alap bot dolgot aztán scripttel forgat mindent, hyog mûködjön a cucc
lesz vele szívás rendesen, de el fog készülni, csak alkotni kell egy pöttyetazt tervezem, hyog megnézem a gentoo doksit, hogy ott milyen sorrendben fordítanak…
picit plagizálunk vag ykonstruktívan használom a rendelkezésre álló információt 🙂de meg fogom csinálni az tuti és ha sikerül hozzá egy scriptet is írni akkor jön errõl egy doksi, hoyg miképpen történik 🙂
szóval könnyebb lesz 🙂
-
SzerzőBejegyzés