Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
http://ego.funky.hu/?mod=blog
[align=right][snapback]96253[/snapback][/align]szép már csak a képek alapján is 🙂
gratula!!!nekem jelenleg egy ügyviteli szoftverem ketyeg…
php-mysql alapon… majd idõvel ebbõl lesz egy digitális könyvtár a szakdogámhoz 🙂 meg a SAAB 95 -ért 🙂
kicsit meguntam az életemet és gondoltam kéne egy slack 10-t forrásból telepíteni… és vannak kérdéseim
egyelõre csak egy elméleti menetterv van a fejemben…
1, felpakolok egy kernelt és olyan állapotba hozom a gépet, hyog tudjak butulni és konzolban dolgozni
2, felrakok egy mc-t
3, forgatok egy make programot is
3,a jön ide egy bash forgatás…
4, ezután gondolom a csomagok forgatásának a sorrendeje mindegy…arra, hogy ne legyen halál a sok könyvtárban lépegetni gondoltam karcintok egy scriptet is, de bash-ban nem vagyok otthon…
cd /ebbe/meg/ebbe menj be
./slackbuild-script
…..itt jön a forgatás
következõ utasítás…és ez így megy… a kérdés: két ./slackbuild parancs között addig vár a lefutás amíg az egyik be nem fejezõdik?
köszi a segítséget
Elõbb általánosságban írtam mindenrõl. Ettõl függetlenül vállalom magam. Aki elfogad így, azt megbecsülöm, aki nem azzal meg nem kell törõdni…
Pont ilyesmirõl, valamint a kommunikációról kell holnap elõadást tartanom ééés sehol sem tartok 😀 😀
bye
[align=right][snapback]96063[/snapback][/align]mint kommunikáció szakos hallgató úgy gondolom, hyog tudok segíteni 🙂
„- Miért ciki felvállalni valamit?”
Véleményem szerint nem ciki felvállalni semmit sem. De hogy választ is adjak, szerintem az az oka, hogy születésünk óta arra vagyunk nevelve, hogy egyet értsünk a többséggel, hogy „tartozzunk valahova” és azt sajátunknak tekintsük. Talán az a helyes válasz, hogy félünk, mert ha felvállalunk valamit, akkor ki vagyunk szolgáltatva mások véleményének, hozzáállásának, hangulatának. Személyes tapasztalatom pont a Linuxszal kapcsolatban: a suliban az Xp az „ász”. Eddig akárkivel beszéltem és szóba került, hogy én Linuxot használok, az mind (mint remek hozzáértõ) alaposan kioktatott, hogy az mekkora szemét.nem akarom azt mondani,hyog ez 45-89 szakasznak köszönhetõ, amikor is az volt a trend, hoyg ha kilógsz a sorból akkor a fejedre koppintanak… erre ékes példa a rátóti legényanya c. film, ami annak ellenére, hyog tele van baromsággal tanulságos is…
azt meg még nem nagyon tanultuk meg, hoyg miképpen védjük meg magunkat éas terveinket a „támogató” közösségtõl 🙂
na persze ha ezt meg tudod tenni akkopr te vagy a sz*r szemét és nem vagy koorporatív 🙂
ez saját tapasztalat…, de furcsa az, hoyg idõvel elfogadnak csodabogárnak és ha látják a munkádat akkor meg csodálkoznak 🙂– Mi okozhatja a „mér’ pont én, majd inkább más megcsinálja” mentalitást?
A mai diákok, ifjak 60-70% nem szeret dolgozni. Miért? Mert ezt tanulta egész életében -> gyakran kivesznek a gyerek kezébõl minden munkát azzal az indokkal, hogy ‘neked most a tanulással kell törõdni, majd megcsinálom helyetted’. Tanulás helyett meg ugye játszottunk 🙂 . Mit tanul az illetõ ebbõl? Majd valaki megcsinálja úgyis helyette…ezért jó a kolesz…ott magadra vagy utalva… én koleszos voltma és mindig is dolgoztam, moost is 3 munkahelyem van és egyetemet is nyomom mellette… nem csinálja meg senki, de ha akarná is akkor is elzavarnám…:)
úgy gondolom, hoyg ez is mindenféleképpen nevelés kérdésenem akarom a mai fiatalokat csesztetnni mert én is az vagyok a magam 25 évével, de mit lának? mtv rapper *****agyerekei csak beszélnek össze-vissza slk mercikbõl meg a a feka (ellenben csodaszép) cicik közül és a gyerek azt hiszi ez a valóság… pedig nem az…
a valóság: indíts projektet és legyél profi… aztán válogathatsz… akár a feka cicik közül / között is 🙂– Mi okozhatja az „úgysem sikerül, így minek elkezdeni?” mentalitást?
Az a remek ösztönzõ, vidám, optimista közeg amiben sokan élünk.– Miért nem segít a többség a tesztelésben, ha másban nem tud?
Saját nevemben tudok csak szólni -> segítenék én, sõt rengeteg tervem, ötletem, dolgom van, amit véghez akarok vinni, de az idõm nagy részében most sulival foglalkozom.állííts fel sorrendet, hyog mi a fontos és mi nem, ezen belül pedig mi a sürgõs és mi nem… ennyi…
ja és kell egy cél , amihez pedig energiát és eszközt kell rendelni, ennyi az egész….– Miért nem lehet itt Magyarországon – akár minimális – támogatást szerezni?
Aki kezeli a pénzt az nem ért a dologhoz -> neki lehet ám magyarázni, ha egyszer nem érti akkor bizos ‘hülyeségrõl van szó’.
Ha a támogató nem lát benne üzletet… Még eléggé olyan állapotban van az ország, hogy mindenbõl pénzt akarunk csinálni (véleményem szerint)
[align=right][snapback]96058[/snapback][/align]szerintem jól el kell neki adni ez a lényeg… kommunikáció kérdése
gUHU: pontosan ezért indítottam el ezt a témát, mert hasonlóképpen gondolom. Csak úgy lehet változtatni ezen a hozzáálláson, ha beszélünk róla.
[align=right][snapback]96050[/snapback][/align]ebben én is partner vagyok 🙂
a véleményem az, hogy itt sem nehezebb projektet megcsinálni, mint bárhol máshol a világon. Sajnos jelenlegi kultúránkból adódik, hoyg nem vagyunk felkészülve arra, hyog felvállaljunk valamit. Sajnos most az emberek nem vállalják a véleményüket, szemben az amerikaiakkal (bocs, hogy rájuk hívatkozom).
„tegnap pl a 2.6.5 kernelem halt meg”
Helytelen fogalmazás, helyesen: 🙂
tegnap pl a 2.6.5 kernelem öltem meg 🙂
A linux nem hal meg csak úgy önállóan. 🙂
[align=right][snapback]95908[/snapback][/align]ott a két pont 🙂
USB – szívás… :bomb: :bomb: :baaa: :baaa: :baaa:akkor azért gyulladt ki mert a te géped ki lett húzva 🙂
nekem egy hét a rekord akkor még uhuval….
slack-al 2 nap talán a csúcs eddig… -
SzerzőBejegyzés