Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sziasztok..
Akadt egy kis problémám…fordítanám sany leírásá alapján a php-4.3.9-et, de ezt kapom:root@pomm:/mnt/pomm/progik/teszteltek/tarball/php-4.3.9# ./configure –with-mysql –with-apache=/usr/include/apache –enable-track-vars
loading cache ./config.cache
checking host system type… i686-pc-linux-gnu
checking for gcc… (cached) gcc
checking whether the C compiler (gcc ) works… yes
checking whether the C compiler (gcc ) is a cross-compiler… no
checking whether we are using GNU C… (cached) yes
checking whether gcc accepts -g… (cached) yes
checking whether gcc and cc understand -c and -o together… (cached) yes
checking how to run the C preprocessor… (cached) gcc -E
checking for AIX… no
checking if compiler supports -R… (cached) no
checking if compiler supports -Wl,-rpath,… (cached) yes
checking for re2c… (cached) exit 0;
checking for ranlib… (cached) ranlib
checking whether ln -s works… (cached) yes
checking for mawk… (cached) gawk
checking for bison… (cached) bison -y
checking bison version… 1.35 (ok)
checking for flex… (cached) flex
checking for yywrap in -lfl… (cached) yes
checking lex output file root… (cached) lex.yy
checking whether yytext is a pointer… (cached) yes
checking for working const… (cached) yes
checking flex version… 2.5.4 (ok)
checking for pthreads_cflags… (cached) -pthread
checking for pthreads_lib… (cached)Configuring SAPI modules
checking for AOLserver support… no
checking for Apache 1.x module support via DSO through APXS… no
checking for Apache 1.x module support… no
configure: error: Invalid Apache directory – unable to find httpd.h under /usr/include/apachepedig ott van…
:blink:
[align=right][snapback]94765[/snapback][/align]töltsd le a legfrissebb shot-ot a php-ból és fordítsd le azt
talán
shot.php.net ????
nem emlékszem pontosanSziasztok!
A problémám a következõ :
Nem tudom elindítani a mysqld -t. Mikor megpróbálom (/etc/rc.d/init.d/mysqld start)
a következõ hibaüyenetet löki vissza :
„mysqld nem fut, de a subsys zárolva van”Mit tegyek, hogy mûködjön?
Abszolút kezdõ vagyok a témában, kérlek segítsetek! 🙂
Elõre is köszönöm.
[align=right][snapback]94622[/snapback][/align]szóval csomagból raktad fel…
szedd le a csomagot és rakd fel újból…
telepítéskor nem volt semmi hibaüzenet?na akkor próbáld ezt:
whereis mysqld
ami könyvtárat kiír, oda szépen elcammogsz
majd:
./mysqld-safe –user=mysql &aztán majdcsak leszen valami 🙂
Udvozletem!
Szerintem altalaban ilyen tuskes itt a hangulat. Ebben igazad van. De meg lehet szokni 😀
Morzel
[align=right][snapback]94090[/snapback][/align]nem a hangulat tüskés hanem én 🙂
hmm… hülye dalszövegek:
– Népzene…
[align=right][snapback]93476[/snapback][/align]szerintem ez nem áll meg, ezek márkultúrális értékek, még akkor is ha „hülye” a szöveg a mai embernek 🙂
Mandrake op.rendszerre épülõ informatikai jellegû diplomamunka készítéséhez, ötletet, témát keresek.
[align=right][snapback]93992[/snapback][/align]ember! már ne is haragudj, de nem gondolod, hogy ez kicsit meredek?????
1, van egy linuxod és keresel benne témát? mennyi kell?
2, mástól kérsz témát, hoygan leszel eziránt elkötelezett? hol van a tökéletességre való törekvés?
3, mi lesz a szerzõi jogokkal?kérésed olyan, mintha egy szerkesztõségben az újságíró odamegy a fõszerkesztõhöz, hoyg adjon neki témát…nane!!!!! :angry: :angry2:
html/php quanta (néha eclipse)
css morphoncsseditorNem jó letöltõ cím?
Itt mindent megtalálsz!
[align=right][snapback]93797[/snapback][/align]tökéletes!
csak szemláltettem a folyamatot amikor leesik a papírtantusz… lassan 🙂
a mindent megtalálsz-ra :mldonkey 🙂Ha keresel valamit
http://google.co.hu
🙂
[align=right][snapback]93777[/snapback][/align]:blink: :blink: :blink: 😮 😮 😀 😀 😆 😆 😆
megnéztem a phpeclipse-t és korrekt!
csak egyelõre azt nem tudtam megcsinálni,hoyg maga az aeclipse indítsa el az apache-ot és a mysql-t, de próbálgatom 🙂trustudio-t nem használtam, de gondolom /usr/bin/php4 amit vár…
amúgy miért emellett döntöttél? miért nem pl phpeclipse?
[align=right][snapback]93710[/snapback][/align]nincs csak /usr/bin/php
not php executable ezt kapom… de azért köszi 🙂hogy miért ez?
ez olyan kérdés, hyog miért barna az elsõ nõd? affene tudja!!! valahol csak el kell kezdeni… 🙂komolyból:
nem tudom , valahol el kell kezdeni, eddig quantaval dolgoztam(nem nagyon találtam meg vele a kontaktust), de azt mondják, hoyg az eclipse nagyon barátásgos… -
SzerzőBejegyzés