gUHU

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 661-670 / 1,782
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ADSL+belsõnet+apache+php #1978007
    gUHU
    Felhasználó

      Sziasztok..
      Akadt egy kis problémám…fordítanám sany leírásá alapján a php-4.3.9-et, de ezt kapom:

      root@pomm:/mnt/pomm/progik/teszteltek/tarball/php-4.3.9# ./configure –with-mysql –with-apache=/usr/include/apache –enable-track-vars
      loading cache ./config.cache
      checking host system type… i686-pc-linux-gnu
      checking for gcc… (cached) gcc
      checking whether the C compiler (gcc  ) works… yes
      checking whether the C compiler (gcc  ) is a cross-compiler… no
      checking whether we are using GNU C… (cached) yes
      checking whether gcc accepts -g… (cached) yes
      checking whether gcc and cc understand -c and -o together… (cached) yes
      checking how to run the C preprocessor… (cached) gcc -E
      checking for AIX… no
      checking if compiler supports -R… (cached) no
      checking if compiler supports -Wl,-rpath,… (cached) yes
      checking for re2c… (cached) exit 0;
      checking for ranlib… (cached) ranlib
      checking whether ln -s works… (cached) yes
      checking for mawk… (cached) gawk
      checking for bison… (cached) bison -y
      checking bison version… 1.35 (ok)
      checking for flex… (cached) flex
      checking for yywrap in -lfl… (cached) yes
      checking lex output file root… (cached) lex.yy
      checking whether yytext is a pointer… (cached) yes
      checking for working const… (cached) yes
      checking flex version… 2.5.4 (ok)
      checking for pthreads_cflags… (cached) -pthread
      checking for pthreads_lib… (cached)

      Configuring SAPI modules
      checking for AOLserver support… no
      checking for Apache 1.x module support via DSO through APXS… no
      checking for Apache 1.x module support… no
      configure: error: Invalid Apache directory – unable to find httpd.h under /usr/include/apache

      pedig ott van…
      :blink:
      [align=right][snapback]94765[/snapback][/align]

      töltsd le a legfrissebb shot-ot a php-ból és fordítsd le azt
      talán
      shot.php.net ????
      nem emlékszem pontosan

      Hozzászólás: Mysqld hiba #1982078
      gUHU
      Felhasználó

        Sziasztok!

        A problémám a következõ :
        Nem tudom elindítani a mysqld -t. Mikor megpróbálom (/etc/rc.d/init.d/mysqld start)
        a következõ hibaüyenetet löki vissza :
        „mysqld nem fut, de a subsys zárolva van”

        Mit tegyek, hogy mûködjön?
        Abszolút kezdõ vagyok a témában, kérlek segítsetek! 🙂
        Elõre is köszönöm.
        [align=right][snapback]94622[/snapback][/align]

        szóval csomagból raktad fel…

        szedd le a csomagot és rakd fel újból…
        telepítéskor nem volt semmi hibaüzenet?

        na akkor próbáld ezt:
        whereis mysqld
        ami könyvtárat kiír, oda szépen elcammogsz
        majd:
        ./mysqld-safe –user=mysql &

        aztán majdcsak leszen valami 🙂

        Hozzászólás: Diplomamunka #1981622
        gUHU
        Felhasználó

          Udvozletem!

          Szerintem altalaban ilyen tuskes itt a hangulat. Ebben igazad van. De meg lehet szokni 😀

          Morzel
          [align=right][snapback]94090[/snapback][/align]

          nem a hangulat tüskés hanem én 🙂

          Hozzászólás: Idiota dalok #1980538
          gUHU
          Felhasználó

            hmm… hülye dalszövegek:
            – Népzene…
            [align=right][snapback]93476[/snapback][/align]

            szerintem ez nem áll meg, ezek márkultúrális értékek, még akkor is ha „hülye” a szöveg a mai embernek 🙂

            Hozzászólás: Diplomamunka #1981618
            gUHU
            Felhasználó

              Mandrake op.rendszerre épülõ informatikai jellegû diplomamunka készítéséhez, ötletet, témát keresek.
              [align=right][snapback]93992[/snapback][/align]

              ember! már ne is haragudj, de nem gondolod, hogy ez kicsit meredek?????
              1, van egy linuxod és keresel benne témát? mennyi kell?
              2, mástól kérsz témát, hoygan leszel eziránt elkötelezett? hol van a tökéletességre való törekvés?
              3, mi lesz a szerzõi jogokkal?

              kérésed olyan, mintha egy szerkesztõségben az újságíró odamegy a fõszerkesztõhöz, hoyg adjon neki témát…nane!!!!! :angry: :angry2:

              Hozzászólás: Programot, mivel? #1981644
              gUHU
              Felhasználó

                html/php quanta (néha eclipse)
                css morphoncsseditor

                Hozzászólás: software downloads #1981028
                gUHU
                Felhasználó

                  Nem jó letöltõ cím?
                  Itt mindent megtalálsz!
                  [align=right][snapback]93797[/snapback][/align]

                  tökéletes!
                  csak szemláltettem a folyamatot amikor leesik a papírtantusz… lassan 🙂
                  a mindent megtalálsz-ra :mldonkey 🙂

                  Hozzászólás: software downloads #1981025
                  gUHU
                  Felhasználó

                    Ha keresel valamit
                    http://google.co.hu
                    🙂
                    [align=right][snapback]93777[/snapback][/align]

                    :blink: :blink: :blink: 😮 😮 😀 😀 😆 😆 😆

                    Hozzászólás: eclipse + php #1981280
                    gUHU
                    Felhasználó

                      megnéztem a phpeclipse-t és korrekt!
                      csak egyelõre azt nem tudtam megcsinálni,hoyg maga az aeclipse indítsa el az apache-ot és a mysql-t, de próbálgatom 🙂

                      Hozzászólás: eclipse + php #1981279
                      gUHU
                      Felhasználó

                        trustudio-t nem használtam, de gondolom /usr/bin/php4 amit vár…
                        amúgy miért emellett döntöttél? miért nem pl phpeclipse?
                        [align=right][snapback]93710[/snapback][/align]

                        nincs csak /usr/bin/php
                        not php executable ezt kapom… de azért köszi 🙂

                        hogy miért ez?
                        ez olyan kérdés, hyog miért barna az elsõ nõd? affene tudja!!! valahol csak el kell kezdeni… 🙂

                        komolyból:
                        nem tudom , valahol el kell kezdeni, eddig quantaval dolgoztam(nem nagyon találtam meg vele a kontaktust), de azt mondják, hoyg az eclipse nagyon barátásgos…

                      10 bejegyzés megtekintése - 661-670 / 1,782