Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
schlussgold!!!!
nekem is volt uhu alatt 2.6.5 és csinált érdekes dolgokat 🙂
slackinak meg se kottyant, hyog kicserélgetem alatta a kernelt 🙂blues traveller !!!!!!
cd és dvd is megy? ( írás )
Más nem kell! 🙂Sziasztok!
Huhh,hatalmas nagy ez a fórum!! Ha már van/volt ilyen kérdés,akkor pls irányítsatok már át a megfelelõ topicba, egyelõre nincs idõm átnézni az egészet(69 oldal… :blink: )
A gondom az lenne,h telepítéskor nem ismerte fel az VGA nVidia MSI GeForce FX 5200 128MB kártyámat, ezért beállítottam VGA-ra és 1024*768-as felbontásra, 75 Hz, ill. 24-es színmélységre.
Na most rendesen bootolt az uhu, de a végén kiírta,h nem bírja az X-t elindítani,m nem támogatja adriver a 24-es színmélységet. Illetve elõrébb voltak még hibaüzenetek,h bizonyos szimbólmokat nem talál…Bejött a karakteres felület és itt kéne elvielg beállítanom a színmélységet…ehehehee :blink: . Sajnos nem számítok egy haladó linuxos felhasználónak 😉 tudnátok segíteni,h mit,hogy kellene csinálni? Vagy egyszerûbb lenne újratelepíteni és beállítani újra inkább? Hogyan lehet azt megcsinálni,h ismerje fela videókártyám?
Elõre is thnx!!
[align=right][snapback]91432[/snapback][/align]a megoldás:
nvidia.com -ról szedd le az 5336 végû .run fájlt (ha jól emlékszem akkor a lap alján fogod megtalálni, mert semelyik csoportba sem lehet az UHU-t csoportosítani)
azután
jelentkezz be root-ként
killall x
killall kdm
killall gdm
mc -vel keresd meg az Nvidia-xxxx-5336.run fájlt és
parancssorban
chmod 777 Nvidia-xxx-5336.run
majd futtasd le a Nvidia-xxxxx.5336.run fájlt
mindent enterelj végig!ezután az /etc/x11/xf86config (vagy valami hasonló) fájlban a Device „valami” -t írd át Device „nvidia” -ra
majd konzolban startx és hurrá
, de a hercet(telepítéskor) tedd át 72-re és minden okés lesz, mielõtt még anyáznál az idegtõl, mint én 8 hónapja
😀 😀az én észrevételem: éjfél és negyed egy között 90 százalékban elérhetetlen a fórum
akkor drupal.weblabor.hu
drupal
hotscripts.com
nekem egy lityi löwenbrau csurgott le a torkomon egy adag rántott sajt és dupla adag sültkrumpli társaságában 🙂
brrrrrrr……, de nagyon jó volt!!!! 🙂 -
SzerzőBejegyzés