kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU 1.2 (Rajt!) #2008506
    kelemengabor
    Felhasználó

      Hola!

      Vki meg tudná osztani nekem UHU 1.2 csomagjai közül gdesklets és fluxbox csomagokat?
      HTTP-FTP mind1, de már megint nem lehet elérni az uhulinux szervert…
      [align=right][snapback]127002[/snapback][/align]

      Azért van a sources.listben annyi tároló, hogy ne legyen ilyen bajod. Kommentezz ki egyet-kettõt, pl download.uhulinux.hu megy (de az ftp. … is).

      Hozzászólás: Minimális rendszerigény #2010780
      kelemengabor
      Felhasználó

        Sziasztok szerkesztõk!

        Szeretnék egy raktárkezelõ – számlázó programot hadirendben állítani egy õsrégi gépen. Lehetséges ez? A grafikus felülelõt Linuxot megoldom, de kérdéses, hogy a szoftver mit igényel? Eddig adott 64 MB ram, 133 Mhz-es processzor. Végülis ezek a lényeges paraméterek. Képes ezen mûködni a szoftver, vagy ne is reménykedjek, hogy ilyen gépen menni fog?

        Hozzászólás: UHU+UPC #2002009
        kelemengabor
        Felhasználó

          Nem.
          [align=right][snapback]126962[/snapback][/align]

          Pedig de megnéztem volna 😉

          Hozzászólás: UHU+UPC #2002007
          kelemengabor
          Felhasználó

            Hasonló problémával fordult hozzám egyik ismerõsöm. Ott nem kábel van hanem ADSL amelyre egy router csatlakozik és osztja a netet 4 gép közt. Az egyiken UHU linux van és nem tudja beállítani hogy legyen net. Más disztribekkel ment neki csak uhuval nem. Mit hogyan állítson be?
            [align=right][snapback]126884[/snapback][/align]

            Gondolom ugyanúgy, ahogy más disztribekkel. Nálunk hasonló helyzet van, ugyanúgy kell megadni a felhasználónevet+jelszót, mintha egyedül csak az õ gépe létezne, pl. uhu-dialerben, de ezt már máshol kitárgyaltuk részletesebben. Hibaüzenet van egyébként?
            (Bbt: ez neked elég? 😆 )

            Hozzászólás: UHU 1.2 (Rajt!) #2008502
            kelemengabor
            Felhasználó

              ,de mit csináljak vele ? Nézzem az üres könyvtárat ? Na mind1.
              [align=right][snapback]126937[/snapback][/align]

              Elméletileg ez azért van így, hogy rákattintasz, elõugrik a cd/dvd készítõ, beledobálod, amit rá akarsz írni és már süti is a ropogós dvd-t (vö fájl->cdre írás).
              Más kérdés, hogy én sem így szoktam cdt írni, meg felteszem a többség sem, de a gnome fejlesztõk kb úgy gondolkodnak, hogy mindenre nekik kell megoldást szállítaniuk, ettõl lesz egységes a környezet, ha felrakod az alapcsomagokat és _azokkal_ megcsinálhatsz bármit, nem kell semmi mást telepíteni. Ha DE szinten nézzük, akkor ez nem hülyeség imho, más kérdés, hogy disztib szinten már jobban át kell(ene) gondolni, hiszen a kde is pont így közelíti meg, ami akaratlanul is gondokat okoz (pl. én attól mászok a falra, hogy ha megnyitok egy akármilyen forráskódot gnome alatt, elõre szinte mindig kedittel akarja megnyitni, amibõl rögtön három ablak is elõugrik). Az automatikus mountolás kiirtásáról pedig az elõzõ oldalon írtam, a hald-t kell leállítani. (bár ez téged már úgyse érint, de akkor se mondd hogy nem lehet, mert debizonyhogylehet 😛 )

              Hozzászólás: Na ez mi ? #2010701
              kelemengabor
              Felhasználó

                2) A változót áttenni: long double-ba.

                De ha valaki meg tudja tenni, kérem mondja megh sikerült-e ?
                [align=right][snapback]126903[/snapback][/align]

                Ld fenti hozzászólásom. Az 1.-t meg lásd ds hozzászólásában. Válogathatsz 🙂

                Hozzászólás: Na ez mi ? #2010699
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Az én megoldásom:

                  Code:
                  int main(int argc, char * argv[]) {

                  long double a,b,c;
                  a=65.13;
                  b=21160;
                  c=a*b;
                  printf („a=%Lf, b=%Lf, c=%Lf, a*b=%Lf „,a,b,c,(a*b));
                  if((long double)(a*b)!=c)
                  printf(„nMost hibáztam!na:t%L4.4fnb:t%L4.4fnc:t%L4.4fna*b:t%L4.4dnn”,a,b,c,(a*b));
                  else
                  printf(„nMost eltaláltam!na:t%Lfnb:t%Lfnc:t%Lfnn”,a,b,c);
                  return 0;
                  }

                  gabor@ubuntu:/mnt/uhuhomehda3/gabor $ ./teszt
                  a=65.130000, b=21160.000000, c=1378150.800000, a*b=1378150.800000
                  Most eltal

                  Hozzászólás: Na ez mi ? #2010697
                  kelemengabor
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Na ez mi ? #2010695
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      uzsolt: erre tudnál példát hozni? Elég meredeken hangzik, hogy a szorzás nem mindig
                      kommutatív :ph34r:
                      micsoda: akkor ennek:

                      Code:
                      int main(int argc, char * argv[]) {

                      double a,b,c;
                      a=65.13;
                      b=21160;
                      c=a*b;
                      printf („a=%lf, b=%lf, c=%lf, a*b=%lf „,a,b,c,(a*b));
                      if((a*b)!=c)
                      printf(„nMost hibáztam!na:t%14.4fnb:t%14.4fnc:t%14.4fna*b:t%14.4fnn”,a,b,c,(a*b));
                      else
                      printf(„nMost eltaláltam!na:t%1fnb:t%1fnc:t%1fnn”,a,b,c);
                      return 0;
                      }

                      a teljes kimenetét tudnád postolni? Nálam rendben van, de kíváncsi lennék. Valamint egy gcc -v -t is.

                      Hozzászólás: Na ez mi ? #2010691
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Udv!

                        szerintem a (a*B) kifejezes problemas. Ugyanis b=21160 (int). Nem lehet, hogy a kifejezest atkonvertalja int-re?
                        Ha hulyeseget mondok, szoljatok.

                        Morzel
                        [align=right][snapback]126874[/snapback][/align]

                        A b-t double-nak deklarálta, tehát nem int. Az a*b is double, mivel mindkettõ az, szerintem nem ez a gond. Viszont, amikor nem találja el, az értékek ugyanazok, mint ami nekem jött ki?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 2,228