kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,381-1,390 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Na ez mi ? #2010686
    kelemengabor
    Felhasználó

      Nekem nem jön ki, mindig hibát jelez.
      De nem csak ez, hanem az ezen alapuló mûveletek mind. Pl. adatbázismûvlet fent.
      Vagyis nem igazán tudom mi van….
      Lehet hogy ez hardverfüggõ ? VagyOS: Enyém: Mandrake 10.1.
      [align=right][snapback]126869[/snapback][/align]

      Ez nekem uhu 1.2 alatt van, 3.3.4-es gcc-vel. Hogy hardverfüggõ, az nem valószínû, de nem tudom, mi lehet. Adattáblákhoz (sql) meg nem értek, szóval ezt a részét passzolom. Nálad mi a program kimenete?

      Hozzászólás: Na ez mi ? #2010683
      kelemengabor
      Felhasználó

        Ez a számábrázolás hibája lesz, valószínûleg. Olyasmi, mint amikor összeadsz zsebszámológéppel 1/3-ot (0,333333…) + 2/3-ot (0,666666…) az eredmény 0,999999… lesz és nem 1 (jobb esetben persze kerekít, és a 2/3-ad utolsó jegye 7, de régebbi/egyszerûbb típusok nem). Lebegõpontos mennyiségeket épp ezért nem így kell összehasonlítani, hanem megnézni, hogy a várt értéktõl való különbsége kisebb-e egy tetszõlegesen kicsi (pl. 10E-7 nagyságrendû) epszilontól. Ha igen, a két érték azonosnak tekinthetõ. Azaz pl. if ((a*B)-c)<10E-7) esetén már valószínûleg el fogja találni a progi.

        szerk: kipróbáltam az eredetit, nekem ez jött ki:
        EXECUTING:
        /home/gabor/teszt



        Most eltal

        Hozzászólás: Blue Blood Project! #2009774
        kelemengabor
        Felhasználó

          hiába tûnõdök, mert nem nézek TV-t egyáltalán ^^
          így nem ismerem a rajzfilmsorozatokat se…
          [align=right][snapback]126799[/snapback][/align]

          Hozzászólás: UHU 1.2 (Rajt!) #2008498
          kelemengabor
          Felhasználó
            Hozzászólás: Blue Blood Project! #2009771
            kelemengabor
            Felhasználó

              off: mit jelent az aláírásod? már régóta tûnõdök rajta, de nem bírok rájönni ^^
              „Mz mn fszm mhrmnc cntm, mk nm mhsz, bvmht.”
              [align=right][snapback]126758[/snapback][/align]

              Akkor tûnõdj még egy kicsit 😉
              Egyébként „egy bizonyos” rajzfilmsorozat fõcímében jelenik meg, igaz, csak pár mp-re. (kár, hogy a különbözõ sorozatokban különbözõképpen sikerült szinkonizálni, ez az eleje felé levõkben van így)

              Hozzászólás: Blue Blood Project! #2009769
              kelemengabor
              Felhasználó

                Fellow!

                Légyszi ne küldj ilyen idiótákat a magyar Wikire…  😀
                [align=right][snapback]126738[/snapback][/align]

                Ilyet még akkor se illene leírni, ha igazad lenne.

                Hozzászólás: Kezdeti nehézség (ek) #2001658
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Ezután letöltöttem a Seti honlapjáról ezt:
                  setiathome-3.08.i686-pc-linux-gnu
                  [align=right][snapback]126571[/snapback][/align]

                  Link? Egy guglizást azért illene megspórolnod nekünk. Amit én találtam, az két futtatható fájlról beszél, amiket manuálisan lehet indítani, ./(x)setiathome parancscsal, és kb. ennyi.

                  Hozzászólás: UHU 1.2 (Rajt!) #2008482
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Ezt már természetesen a legelején megtettem és nem hatja meg a rendszert.
                    [align=right][snapback]126527[/snapback][/align]

                    Hozzászólás: Böngészõ/egér/scroll probléma #2010261
                    kelemengabor
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: UHU 1.2 (Rajt!) #2008474
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Hogyan tudnék megszabadulni ettõl a modultól?
                        [align=right][snapback]126492[/snapback][/align]

                        Beírod az /etc/modules.skip fájlba.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,381-1,390 / 2,228