kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,391-1,400 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: abszolute kezdo minden linuxos dolgokban #2009229
    kelemengabor
    Felhasználó

      uhu alá a .uhu és a .deb csomagok valók,
      [align=right][snapback]125222[/snapback][/align]

      A .deb az miért is? Hogy jól szétqrja a függõségeket? Tesék már megtanulni, hogy uhu alá csak uhu csomag jó, deb vagy rpm vagy bármi más csak végszükség esetén, de deb ezen belül csak akkor, ha manuálisan kimásolod a tartalmát VAGY leteszel a felhasználóbarát csomagkezelõk használatáról. Akkor meg már inkább a forrás.

      Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998510
      kelemengabor
      Felhasználó

        Igen csak az igy „kényelmesebb” lenne mivel ez beépul a jobb egér menube és igy ket kattintassal fel lenne mountolva és ugyan ennyivel le is lenne valasztva
        [align=right][snapback]125085[/snapback][/align]

        Esetleg egy linket adnál a progira?

        Hozzászólás: UHU 1.2 (Rajt!) #2008389
        kelemengabor
        Felhasználó

          Amúgy nekem FlyVideo TVtunerem van, azt az 1.1 nem igazán ment, az 1.2 hogy viszonyul hozzá?????
          [align=right][snapback]124983[/snapback][/align]

          Miért nem próbálod ki? Nincs mit vesztened.

          Cirrus logic, christal cs4281 pci, és benne van az eszközkezelõben és nem ír semmi hibát.
          Még az 1.1es uhunak és adrien live cdnek is volt hangja simán.

          Az egy dolog, de az új kernelnél lehetnek (vannak) olyan gondok, hogy valami, ami a régivel ment, az újjal már nem mûködik. Ezért lenne érdekes a fent írt parancsok kimenete.
          Mondjuk most nézem, létezik egy snd-cs4281 nevû modul, mi történik, ha ezt felveszed az /etc/modules.load fájlba? (reboot után)

          Hozzászólás: Csomag Készítés #2009066
          kelemengabor
          Felhasználó

            régen volt itt egy tartalmas és áttekinthetõ online doksi ami úgy eltûnt mint gólyafos a levegõben.
            http://dev.uhulinux.hu/uhubuild
            itt volt. vki?
            [align=right][snapback]125010[/snapback][/align]

            Igen, valóban ott volt. /usr/share/doc/Packages/uhubuild alatt még megvan. A saga-féle doksi, amennyire néztem, ezt egészíti ki.

            Hozzászólás: Csomag Készítés #2009064
            kelemengabor
            Felhasználó

              Hy!

              Elmondaná valaki hogyan kell UHU 1.2 höz csomit készeni?
              [align=right][snapback]125003[/snapback][/align]

              Felveszed saga repoját, aztán apt-get install build, és a menüben megjelenik a kívánt doksi.

              Hozzászólás: KDE3.4&QT3.3.4&UHU1.1 #2008792
              kelemengabor
              Felhasználó
                Hozzászólás: KDE3.4&QT3.3.4&UHU1.1 #2008791
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Oregon :

                  Egyébként mért kaphatom ezt a hibát a kdes csomagjaidtól?(mindtül ez jön)

                  Unpacking replacement kdepim …
                  dpkg: error processing /root/kdeuhu/kdepim_3.4.0-1.2_i386.uhu (–install):
                  trying to overwrite `/usr/lib/kde3/kio_imap4.la’, which is also in package kdeb ase
                  dpkg-deb: subprocess paste killed by signal (Törött csõvezeték)
                    Running ldconfig …
                    Generating menus …
                  Errors were encountered while processing:
                  /root/kdeuhu/kdepim_3.4.0-1.2_i386.uhu

                  ui:ezaz uhu package tanfolyam ez hogy mûködik?
                  [align=right][snapback]124948[/snapback][/align]

                  Elõfordul, hogy kde verzióváltásokkor egyik fájl átkerül egy másik csomagba, ezért szól a csomagkezelõ. Felül kell bírálni és jó lesz. Vagy leszedni az egész kde-t, ahogy oregon tanácsolta.

                  apt-get remove –purge kde*
                  Reading Package Lists… Done
                  Building Dependency Tree… Done
                  E: Couldn’t find package kdeuhu

                  Biztos, hogy jól írtad le?
                  Nálam ez van:

                  root:~# apt-get remove –purge kde*
                  Csomaglisták olvasása… Kész
                  Függõségi fa építése… Kész
                  Megjegyzés: kdepim kiválasztása kde* reguláris kifejezéshez
                  Megjegyzés: kdesdk kiválasztása kde* reguláris kifejezéshez
                  [nyissz]
                  A következõ csomagok el lesznek T

                  Hozzászólás: Bugok az oldalon #2006696
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Azt nem lehetne megoldani, hogy a legfrissebb letöltések ne legyenek olyan szélesek? A dátumot kiszedni elõle legalább, teljesen összenyomja az oldalt. Valamint, a híreknél (bõvebb-re katt után) a jobb felsõ sarokban levõ _ICON_SEP Nyomtat _ICON_SEP
                    címû izét eltüntetni?

                    Hozzászólás: MPlayer telepítés (fordítás) #2008844
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      x fejleszõi fájlok kellenének neked, meg nem mondom, milyen csomag, talán x-dev* vagy ilyesmi.

                      Hozzászólás: Kérdések, UHU és minden ami Linux #2005845
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        A 2.6-os kernel tudja már írni az ntfs filerenszert és ez nincs alapba letiltva?
                        [align=right][snapback]124822[/snapback][/align]

                        Ha jól tudom, le van, mivel nem tökéletes (biztonságos) még mindig, szóval nem valószínû, hogy ez lenne a baj.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,391-1,400 / 2,228