kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,421-1,430 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linuxfórum támogatás #2008134
    kelemengabor
    Felhasználó

      Valami apró kis összeget én is fogok áldozni.

      Hozzászólás: KDE beizzítása, csak szépen lámásan ;) #2008158
      kelemengabor
      Felhasználó

        de nem sok mindent lehet vele kezdeni.
        [align=right][snapback]124140[/snapback][/align]

        Mint ahogy ezzel a hibajelenséggel sem. Mit értesz ez alatt? Nem indul? Nem mûködik? Ronda? Nincsenek alkalmazásaid, amit tudnál használni?

        Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998485
        kelemengabor
        Felhasználó

          Hiába frissítettem, maradtam mascarpone 🙁
          Bár nem hiszem, hogy a pár napja kiadott rc3 második kiadása és a végleges verzió között bármi különbség is lenne.
          [align=right][snapback]124116[/snapback][/align]

          Akkor valami hiba van, nálam simán átírta, még csak rebootolni sem kellett. Esetleg nem írtad át a sources.list-et? (persze, hogy nem, két napja raktad fel 🙂 ) Tehát /etc/apt/sources.list/synaptic->tárolók, deb rsync://rsync.uhulinux.hu/ftp/uhu/dev/packages/ ./
          sor hozzáad (synapticban a típus a deb, disztribúció a ./, a köztük levõ meg az url) apt-get update && apt-get upgrade (frissítés, minden frissítés kijelölése, ill. alkalmazás gombok végignyomkodása) és lehet örülni. Eztuán a változtatást csináld vissza, ha nem akarod két hónap múlva az éppen aktuális fejlesztõi „már szétszedtük, de még nem raktuk össze” verzióra befrissíteni. (tényleg nincs sok változás, kb a firefox 1.01 érdemel említést.)

          Hozzászólás: Kérdések, UHU és minden ami Linux #2005842
          kelemengabor
          Felhasználó

            Nem lehetséges, hogy ez a program nem futtatható SUID-ként?
            [align=right][snapback]124015[/snapback][/align]

            No, utánadcsináltam, amit írtál. Az eredmény lehangoló:
            gabor:~$ smb4k
            The KDE libraries are not designed to run with suid privileges.
            gabor:~$

            Szóval errõl ennyit. Persze ettõl még lehet használni sambát, meg wines megosztást, csak nem így, de ezt majd elmondják azok, akik értenek hozzá.

            Hozzászólás: KNOPIX image mount ? #2008085
            kelemengabor
            Felhasználó

              Ha iso-ról van szó, akkor mount -o loop /ahova_akarod /ahol_van/az_iso.iso

              Hozzászólás: Kérdések, UHU és minden ami Linux #2005839
              kelemengabor
              Felhasználó

                Amikor visszavettem a jogot ismét elindult. Miért van ez? Lehet, hogy ez nem használható így?
                [align=right][snapback]123890[/snapback][/align]

                Pontosan hogyan hajtottad végre az akciót? Ennek kell mûködnie, valamit elírhattál.

                Hozzászólás: Játékok gyerekeknek #2007999
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Gcompris bár ez kicsit tanulósabb, hivatalos nevén edutainment kategória. Viszont rengeteg mindent lehet vele csimálni.

                  Hozzászólás: Galde #2006333
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Mire is gondolsz, Tassadar?
                    [align=right][snapback]123766[/snapback][/align]

                    Kit érdekel? B)
                    Ha nem vetted volna észre, egy trollal állunk szemben. Nehogy már elkezdj vele veszekedni.

                    Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998476
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Másik az mplayer nálatok hogy viselkedik?
                      Nálam akadozik, hiába framedrop kapcsoló, ugyanez a film más linux, gentoo és 1.0uhu alatt kifogástalanul megy.(avi)

                      Nálam simán mûködik.

                      Ez a letöltés is nekem, csak 99,9%ig jön le. 0,7 mega hiányzó részt már nem akarja… Valami nem stimmel, de valószínüleg nálam. sad.gif

                      Keress egy hozzád közel lakó cd-másoló jómunkásembert itt:
                      http://uhulinux.hu/cd?sid=KWIXXIMVKXRVXQNL

                      Hozzászólás: csomag forditás nem akar mûködni #2006638
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Háj, nekem is pont ugyanez a bajom: a két legutóbbi wine-t próbáltam föltolni, a 20050310-et és a 200502xx-et, ./configure lefutott, a make egy órát csámcsogott (Celeron 550-es gépen), utána:

                        gcc: Internal error: Terminated program (cc1)
                        Please submit a full bug report.
                        See for instructions.

                        Szontén Mascarpone.
                        [align=right][snapback]123768[/snapback][/align]

                        Nem, ez nem ugyanaz a probléma, csak elsõ ránézésre. A gcc belsõ problémáinak vajmi kevés közük van egyes fejlécek hiányához. Jelen esetben próbáld meg újra kiadni a make parancsot, ott fogja folytatni, ahol félbemaradt, nem biztos, hogy újra meg fog történni. Nálam ez akkor jött elõ, amikor a memóriám néha hibázott egyet-egyet, de mindig máshol, nem reprodukálhatóan.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,421-1,430 / 2,228