kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,451-1,460 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linux ellenes hardver?? #2006222
    kelemengabor
    Felhasználó

      Azt mondod, az uhu cd ellenõrzésekor mindig máshol ír hibát? Próbálj meg egy memtestet futtani, szerintem találna hibát.

      Hozzászólás: Autómatikus indulás kiegészítõparanccsal #2006040
      kelemengabor
      Felhasználó
        Hozzászólás: faxolás linuxszal #2006204
        kelemengabor
        Felhasználó

          A doboz hátulján ott vigyorog a Conexant logó, és ez a cég gyárt sw és hw modemet is, tehát ez nem mond sokmindent.
          [align=right][snapback]122922[/snapback][/align]

          A harmadik képen, a CE matricán szerepel a controless szó, szerintem ez sw modem lesz. Persze ettõl még kell a pontos típus.

          Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998462
          kelemengabor
          Felhasználó

            Ahogy korábban ígértem, küldöm a logot a furcsa hibaeseményrõl
            [align=right][snapback]122912[/snapback][/align]

            Na, ez miez? Mit csináltál tegnap este háromnegyed hét körül?

            Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998460
            kelemengabor
            Felhasználó

              féloff

              Lesz az 1.2 -ben gdesklets friss version ????
              Nagyon jó lenne 😉  😉  😉

              Forrásból nem akar nekem felmenni (nem tudom felrakni) a frisset
              a su -c  valahogy nam az enyém…..
              [align=right][snapback]122894[/snapback][/align]

              0.30 az elég friss?

              Hozzászólás: Splash screen #2005875
              kelemengabor
              Felhasználó

                De igen volt téma ez már, csak a keresõt kell jól használni…..
                Grafikus Bootolás avagy Boot Splash (Framebuffer)

                Ezt én is vágtam, errõl beszélek, hogy már volt róla szó, csak éppen arról nem (vagy én nem látom), hogy hogyan kell befordítani, patchet hozzáadni a kernelhez. Letöltöttem a bootsplash.tar.gz-t de nem tudok mit kezdeni vele. Ehhez kéne instrukció…, mer ami az UHU oldalán van, az nem az.
                De azér kösz 🙂
                [align=right][snapback]122883[/snapback][/align]

                kernelt kell patchelni és fordítani, mindkét téma ki van vesézve a hupwikiben.

                Hozzászólás: Vak Gyermekeknek is LINUX-ot! #2005965
                kelemengabor
                Felhasználó

                  De azért érdekelne, hogy mért nem soul a Gnopernicus, az elsõ látásra, megtetszett!
                  🙂
                  [align=right][snapback]122820[/snapback][/align]

                  google a barátod
                  http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-14665.html
                  bár még most sem jó, de találtam mást is:
                  Festival honlap
                  hogyszongya az új verzióról:
                  Other features include:
                  […]
                  MBROLA database support.
                  […]
                  Lehet letölteni, kísérletezni, nekem sajna nincs rá idõm. Próbáld meg forrásból felpakolni, hátha közelebb jutsz.

                  Hozzászólás: nvidia install howto #1995597
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Ird be ezt a etc/X11/xorg.conf ba a Device részhez :

                    Option „NoLogo” „boolean”

                    ez kikapcsolja az nVIDIA logót …. amugy ez a Readme ben van leirva !
                    [align=right][snapback]122813[/snapback][/align]

                    Lehet, hogy így is jó, de inkább „1” legyen az a „boolean”. Ha meg nem javul meg ettõl, rakj fel egy másik verziójú drivert, nekem is volt olyan, hogy az egyikkel csontrafagyott a gépem, többivel meg mûködik jól.

                    Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998458
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      de még kell egy keveset tanulnom kell az uhu-ról.
                      [align=right][snapback]122761[/snapback][/align]

                      Akkor itt a lehetõség a fejlõdésre 😉
                      Nem bonyolult dolgok ezek egyébként, csöpp man-olvasgatással rá lehet jönni, és az ilyen problémák megoldásával/ból (is) lehet tanulni.

                      Hozzászólás: Vak Gyermekeknek is LINUX-ot! #2005957
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Csak terminal alatt szoktam inditani, nálam is valami atk-s cucc kell neki, de ezen kívül semmi….
                        [align=right][snapback]122689[/snapback][/align]

                        Ja, közben megtaláltam, at-spi csomagot kell felrakni, csak nincs felsorolva függõségként. Viszont így sem jó, valami más baja is van, azt írja, nem talál valami paramétert. (gondolom egy másik csomag tartalmát, ami term. nem függõsége, de mégis kellene. Pedig fc2 alatt beszélt.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,451-1,460 / 2,228