Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ki mondta, hogy UHU-t használok???(Debian Sarge)
Igen festival fenn van….
[align=right][snapback]122680[/snapback][/align]ömm, jogos, nem figyeltem s azt gondoltam, uhu topicban vagyunk 🙂
No mindegy, próbáld terminálból indítani, valami hibaüzenet? Nálam most ubuntu alatt valami libatk-bridge hiányára panaszkodik, pedig már csak az atk-doc nincs felrakva … különös.Az újraindítás megoldotta a dolgot, de biztos ami biztos, holnap újrarakom az egészet. Akkor jönnek meg az új alkatrészek a gépbe, és nem vagyok benne biztos, hogy hogyan tolerálja az újabb hdd-t. Az uhu 1.1 a mobil rack kivételére az indídás után kernel panic-al reagált, pedig az a hdd csak háttértár szerepet töltött be. Meg amúgy is kinõtte az eredetileg neki szánt partíciót. Legközelebb nem 3, hanem 10GB helyet hagyok neki. A syslog és a messages a /var/log ban 100-100 MB fölé hízott, és nem volt benne más, mint hogy a wifi kártya újrahangolását megcsinálta. óránkét kb 10-15x.
[align=right][snapback]122661[/snapback][/align]Akkor valami egyszeri hiba volt, emiatt kár újrarakni. Az új alkatrészeket meg nekem jól kezelte (alaplapcserét minden további állítgatás nélkül elviselt) persze kérdés, hogy mi kerül bele. Szvsz emiatt se érdemes újrarakni. A mobil rack kivételét pedig túl kell élnie, hibaüzenet volt? A 3gb hely kinövése az viszont komoly. Azzal is lehet persze bûvészkedni: .ccache törlése, strip – ezeket akkor, ha sokmindent forrásból raktál fel , apt-get autoclean – ezt meg a csomagfájlok ellen bevetni. Esetleg néhány könyvtárat kiszervezni másik partícióra. A var/log alól meg nyugodtan letörölheted a nagy fájlokat, az uhu tudásbázisban pedig le van írva a logrotate belövése, a hasonló helyzetek elkerülésére. Persze ezek csöppet idõigényesebbek, de ahogy gondolod.
Gnopernicust próbáltam remek proggy, de valahogy nem akar megszólalni, pedig beállítottam. Próbáltam a hangok tesztelését is az sem akar mondani semmit.OSS van csak alsa nincs lehet, hogy ez a gond?
[align=right][snapback]122673[/snapback][/align]Nálam megszólalt (igaz, nem uhu alatt, de az mindegy), festivalt felraktad?
Na hátha valakivel még elõfordulna ez…..
A probléma az volt, hogy csak akkor hajlandó valamiért make menuconfigot (illetve x, stb) csinálni ha elõtte nem léptem még fel netre a gép indítása óta…. Ennél pontosabb infot nem tudok..
[align=right][snapback]122639[/snapback][/align]Hát ez igen érdekes… mondjuk nem szoktam saját kernelt forgatni uhura, de ennek akkor sem így kellene mûködnie.
Sany: igen, de akkor mibõl fog tanulni ?(Ja, és a terminélt el sem indította). Látott már valaki hasonlót az uhu, vagy más linux alatt?
[align=right][snapback]122656[/snapback][/align]Szerintem beragadhatott valami gomb.
Sértõdésrél szó sincs, csak belegondoltam, hogy én mit csinálnék, ha pl. monitor nélkül kéne dolgoznom. Biztos, hogy jobban érezném magam parancssorban, mint hogy a láthatatlanba kattintsak, vagy „virtuális grafikus felületen” 2 dimenzióban gondolkodjak. Ebben az esetben jobban bajön nekem egy ízléses bash.
Ilyen kis scripteket már írtam, mert biciklizés közben nem tudtam a monitort nézni. (wlan hálókat kerestem) Fejhalgatón szépen felolvasta, amit kiírt a képernyõre. Persze az én egyszerû megoldásom nem beszélt folyékonyan stb…
Csak, hogy egy kis érvelés is legyen: szerinted miért butaság az ötletem / milyért kell vakoknak kde?Csaba
[align=right][snapback]122620[/snapback][/align]Minek neki kde? pl. léteznek olyan weboldalak, amik nem mûködnek karakteres módban, de mégis szeretné õket használni, a kedvedért bepötyögtem a w3m http://www.otpbank.hu parancsot, szerinted elértem a házibankot? lynx-nél ugyanez. Arról meg nem beszélve, hogy ami neked jó, az nem biztos, hogy másnak is az. A lényeg, hogy ha akarja, megtehesse, hogy aztán mire használja a vak ember a kde-t, az legyen az õ gondja.
Egyebet nemmondhatok, kérem kapcsojjaki.Azt próbáld meg, hogy bootkor a grub menüben az uhus bejegyzés végérõl kitörlöd a quiet szót, ekkor sok üzenet fog szaladni a képernyõn, ám valahol meg fog állni, na azt a részt küldd be plz.
Tehát :
Egy olyan szoftver kellene, ami elsõsorban magyar és real-time ban mondja, hogy mi történik a desktopon PL: hány ikon van és melyiken állunk, a fókuszált ablaknak mi a címe és tartalma(Hibaüziknek is!) milyen karakter amit éppen leütöttünk, pont után hogy hangzik a leírt mondat egyben, weboldal böngészésekor, milyen buttonok találhatóak és mit tartalmaz az egész weblap stb…
[align=right][snapback]122583[/snapback][/align]Mondtam már: gnopernicus (kb ezeket tudja, csak angolul). Az mbrola alapján/segítségével/ (leírásainak) felhasználásával… neki lehet állni megtanítani a beszédszintetizátorát magyarul. Azt viszont nem mondtam, hogy ha te nem fogod megcsinálni, akkor nem lesz belõle semmi, mivelhogy téged ez érdekel/foglalkoztat/hasznát vennéd, más(oka)t meg nem (nagyon). Kész megoldás meg egyelõre nincs, (vagy csak ügyesen titkolják :)) úgyhogy hajrá!
mivel egy vak ember úgy sem látja
sõt, semmit sem lát: mert vak. Ennyi erõvel minek neki számítógép, hiszen a monitort se látja.
(nem kell megsértõdni, de véleményed imho butaság)Sziasztok!
Egy Vak Gyermekekkel foglalkozó intézmény rendszergazdája vagyok, és támadt egy ötletem:
Mi lenne ha a látássérültek is Linuxozhatnának?
Szuper lenne! 🙂
Elõször is a Linuxosok táborát bõvítenék, másodszor a trójai és egyéb más vírusokkal is
kevesebb gondom lenne, harmadszor sok korlátuktól szabadulhatnának meg, és megismerhetnének, egy teljesen új világot!
Windows-ban van arra jól bevállt szoftver, hogy felolvassa nekik ami a képernyõn látható, és mivel gépírni tanulnak meg elõször így tökéletesen és gyorsan kezelik a billentyût(Egeret nem is használnak) Komolyan mondom nektek, hihetetlen dolgokra képesek a számítógépükkel!Ez a windows-os szoftver a JAWS for Windows…
Nos, én ugyanilyet keresek Linuxra, hogy megismertethessem õket a Linux-al!
Nem tudom, hogy létezik-e ilyen.Ha valaki ismer hasonló szoftvert kérem jelezze!
De érdemes elgondolkozni azon – Amennyiben nincs Linuxra „beszélõ” – kellene fejleszteni egyet!
Várom építõ jellegü válaszaitokat/segítségeteket!!!Elõre is köszönöm 🙂
[align=right][snapback]122562[/snapback][/align]No, hát amit meg kellene nézned, az a gnopernicus, az pont látássérülteknek van kitalálva. Tud képernyõt nagyítani, braille-perifériát (billentyûzet vagy mi?) kezelni meg még beszélni is… csak nem magyarul. Van hozzá egy beszédgenerátor, (festival a neve) amit meg kellene tanítani magyarul, linket most hirtelen nem tudok. Ami még érdekes lehet, az az mbrola projekt, ami egy másik beszélõgép, az tud magyarul is gügyögni, de azt a kde használja, ha igaz.
1, kde képernyõvédõ xar, tessék kikapcsolni és xscreensavert használni, abban is van diavetítõs képernyõvédõ. (glslideshow )
2, gnome kuka (igaz, hogy 1.2-rc alatt nézem) jó.
3, a sokat szidott kde fájltársítás bug… tessék rákeresni, voltmár.
5, ez azért van, mert nem teljesen utf-8 az uhu, állítólag 2.0-ra már jó lesz… bírd ki. -
SzerzőBejegyzés