Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sziasztok.
Szóval átnéztem a log-ot és amikor bekapcsolom a sata ntfs particiós winyót akkor jó 3-5 percet áll bootoláskor és ezt írja: ….Hint: Insmod errors can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters.
Ezeket én is megtaláltam, csak sajnos a vmware nem fogadja el õket
[align=right][snapback]121952[/snapback][/align]Akkor gyártasz rájuk mutató, olyan nevû szimlinkeket, amit a vmware akar.
Ha atirom devre a sources.list-et, akkor apt-get update, apt-get upgrade-al tudom frissiteni? Nem lesz gondom a regi config allomanyokkal?
Elore is koszi
[align=right][snapback]122134[/snapback][/align]A konfig fájlokkal nem, inkább azzal, hogy az új uhuban már másik lib vagy mi végzi a szálak kezelését, aminek az az eredménye, hogy elõször a glibc-t kell befrissíteni, viszont az 1.1.1-es uhu alkatrészei (kezdve a kernellel) még a régi libre számítanak, ami a glibc kicsomagolása után megszûnik, így a többi csomag már nem frissül be, sõt az egész rendszer mûködésképtelenné válik. Tehát csak a cd-romról való frissítés a járható út.
Melyik az Abit? Ezt az ifconfig-ot konzolos módban írjam be? Minek kell történni ezután? Bocs, hogy csak most írok, de töltöttem le fizetõs oldalról és nem akartam megszakítani.
[align=right][snapback]121640[/snapback][/align]1, azt neked kellene tudnod, ha mégsem, akkor ugyanezt eth1-el is megpróbálod, az a másik hálókártya lesz.
2, konzolba. Lehet x alatt is, mindegy.
3, ha kiírja, hogy ok, akkor lesz neted
4, ezt inkább ne reklámozd 😉turboprint támogatja, azt hiszem az ingyenes része.
[align=right][snapback]121485[/snapback][/align]Az ingyenes rész még mindig nyom turboprint logót a lapokra, vagy már leszoktak errõl a kedves szokásukról?
Egyébként linux alatt mûködõ nyomtatónak általában hp vagy epson az ajánlat, mivel ezek inkább hajlandóak menni, viszont nem annyira olcsók, festék pláne nem. Inkább nézz ki néhány nyomtatót a boltban, aztán állj neki kinyomozni, hogy melyik támogatja Linux használatát.Igen, arra, 1-2 dolgot át akarok írni, pl. az állapotok (online, elfoglalt, stb) neveit.
[align=right][snapback]121199[/snapback][/align]Ja, akkor ezt tessék mondani 🙂
Szóval, a fordítás a /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES könyvtárban van, kopete.mo néven.
Ez bináris formában van, amivel sokat nem lehet kezdeni, max msgunfmt-zni, de ekkor csak az üzeneteket kapod vissza, a helyüket nem, így nincs értelme módosítani. Ami neked kell, az a forrásban van, a /po/hu.po fájl, vagy a kde lokalizációs oldalán*. Tehát beszezed a forrást (pont azt a verziót, amit használsz, korábbi/késõbbi nem jó) megkeresed a fenti fájlt, szerkeszted (errõl kde.hu vagy gnome.hu oldalon, vagy itt a kernel fordítás magyarra topicban is találhatsz leírást, hogy mi mit jelent), majd bináris formára alakítod a msgfmt -o /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES/kopete.mo ahol/van/hu.po parancscsal (hu.po=az amit módosítottál) és progi újraindítás után örülsz.
Emoticonokra passz, valahol /usr alatt kellene lenniük.nekem OS2 warp lett meg mp3 😀

[align=right][snapback]121397[/snapback][/align]Kolléga 😉
A kérdésem az, hogy miként tudnám megoldani azt, hogy ezt a linux.img fájlt a boot-loader valami módon eszközként, s így csatolhatóként értékelje? Mert akkor – elképzelésem szerint – egy boot-lemez segítségével simán tudnék Linuxot futtatni úgy, hogy nem is kellett partícionálnom.
[align=right][snapback]121238[/snapback][/align]Nézd meg az uhu-live cd-t, azzal meg lehet csinálni, hogy felmásolod fat partícióra és kislemezrõl indítod, ha lusta vagy, használhatod azt, vagy kilesheted belõle, hogy hogyan oldotta meg Emerson.
-
SzerzőBejegyzés
