kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,471-1,480 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998451
    kelemengabor
    Felhasználó

      Sziasztok.

      Hozzászólás: Kérdések, UHU és minden ami Linux #2005802
      kelemengabor
      Felhasználó

        Szóval átnéztem a log-ot és amikor bekapcsolom a sata ntfs particiós winyót akkor jó 3-5 percet áll bootoláskor és ezt írja: ….Hint: Insmod errors can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters.

        Hozzászólás: rc mappák #2005500
        kelemengabor
        Felhasználó

          Ezeket én is megtaláltam, csak sajnos a vmware nem fogadja el õket
          [align=right][snapback]121952[/snapback][/align]

          Akkor gyártasz rájuk mutató, olyan nevû szimlinkeket, amit a vmware akar.

          Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998447
          kelemengabor
          Felhasználó

            Ha atirom devre a sources.list-et, akkor apt-get update, apt-get upgrade-al tudom frissiteni? Nem lesz gondom a regi config allomanyokkal?

            Elore is koszi
            [align=right][snapback]122134[/snapback][/align]

            A konfig fájlokkal nem, inkább azzal, hogy az új uhuban már másik lib vagy mi végzi a szálak kezelését, aminek az az eredménye, hogy elõször a glibc-t kell befrissíteni, viszont az 1.1.1-es uhu alkatrészei (kezdve a kernellel) még a régi libre számítanak, ami a glibc kicsomagolása után megszûnik, így a többi csomag már nem frissül be, sõt az egész rendszer mûködésképtelenné válik. Tehát csak a cd-romról való frissítés a járható út.

            Hozzászólás: Chello #2004372
            kelemengabor
            Felhasználó

              Melyik az Abit? Ezt az ifconfig-ot konzolos módban írjam be? Minek kell történni ezután? Bocs, hogy csak most írok, de töltöttem le fizetõs oldalról és nem akartam megszakítani.
              [align=right][snapback]121640[/snapback][/align]

              1, azt neked kellene tudnod, ha mégsem, akkor ugyanezt eth1-el is megpróbálod, az a másik hálókártya lesz.
              2, konzolba. Lehet x alatt is, mindegy.
              3, ha kiírja, hogy ok, akkor lesz neted
              4, ezt inkább ne reklámozd 😉

              Hozzászólás: Milyen nyomtató? #1976580
              kelemengabor
              Felhasználó

                turboprint támogatja, azt hiszem az ingyenes része.
                [align=right][snapback]121485[/snapback][/align]

                Az ingyenes rész még mindig nyom turboprint logót a lapokra, vagy már leszoktak errõl a kedves szokásukról?
                Egyébként linux alatt mûködõ nyomtatónak általában hp vagy epson az ajánlat, mivel ezek inkább hajlandóak menni, viszont nem annyira olcsók, festék pláne nem. Inkább nézz ki néhány nyomtatót a boltban, aztán állj neki kinyomozni, hogy melyik támogatja Linux használatát.

                Hozzászólás: Hol vannak a kopete fájljai? #2004700
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Igen, arra, 1-2 dolgot át akarok írni, pl. az állapotok (online, elfoglalt, stb) neveit.
                  [align=right][snapback]121199[/snapback][/align]

                  Ja, akkor ezt tessék mondani 🙂
                  Szóval, a fordítás a /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES könyvtárban van, kopete.mo néven.
                  Ez bináris formában van, amivel sokat nem lehet kezdeni, max msgunfmt-zni, de ekkor csak az üzeneteket kapod vissza, a helyüket nem, így nincs értelme módosítani. Ami neked kell, az a forrásban van, a /po/hu.po fájl, vagy a kde lokalizációs oldalán*. Tehát beszezed a forrást (pont azt a verziót, amit használsz, korábbi/késõbbi nem jó) megkeresed a fenti fájlt, szerkeszted (errõl kde.hu vagy gnome.hu oldalon, vagy itt a kernel fordítás magyarra topicban is találhatsz leírást, hogy mi mit jelent), majd bináris formára alakítod a msgfmt -o /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES/kopete.mo ahol/van/hu.po parancscsal (hu.po=az amit módosítottál) és progi újraindítás után örülsz.
                  Emoticonokra passz, valahol /usr alatt kellene lenniük.

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948534
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    nekem OS2 warp lett meg mp3 😀
                    os2_warp.jpg
                    [align=right][snapback]121397[/snapback][/align]

                    Kolléga 😉

                    Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998426
                    kelemengabor
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: Boot loop eszközrõl #2004901
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        A kérdésem az, hogy miként tudnám megoldani azt, hogy ezt a linux.img fájlt a boot-loader valami módon eszközként, s így csatolhatóként értékelje? Mert akkor – elképzelésem szerint – egy boot-lemez segítségével simán tudnék Linuxot futtatni úgy, hogy nem is kellett partícionálnom.
                        [align=right][snapback]121238[/snapback][/align]

                        Nézd meg az uhu-live cd-t, azzal meg lehet csinálni, hogy felmásolod fat partícióra és kislemezrõl indítod, ha lusta vagy, használhatod azt, vagy kilesheted belõle, hogy hogyan oldotta meg Emerson.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,471-1,480 / 2,228