Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sziasztok!
A problémám a következõ:
Kernelt szeretnék fordítani (2.6.10).
A disztribúció: Uhu 1.2 rc3.A make menuconfig parancs a következõ hibaüzenettel fejezi be a futását:
/usr/include/bits/socket.h:304:24: asm/socket.h: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
[align=right][snapback]120885[/snapback][/align]apt-get install kernel-headers
A Synaptic-ba nem tudom a CD-t hozzáadni.
Thx!
[align=right][snapback]120811[/snapback][/align]Miért nem? Szerkesztés-> cd-rom hozzáadása nem mûködik? Kellene mennie.
Hibajelenség?A Találkozóval kaocsolatban, annyit jegyeznék meg , hogy eszembe jutott nehány dolog. (bbt ötlete nyomán)
1. Mi lenne, ha a következõ találkozót egy kissé széleskörûbbé tennénk. (Kapcsolat a HUP-pal, FSF-el, LME (esetleg)
2. Mi lenne, ha lenne- 1-2-3 x db elõadó , aki monjuk ingyen jönne, és reklámozhatná elõadásávala sjût termékét.
3. Mi lenne, ha egy olyan helyen rendezõdne a dolog, ahol egyrészt „Komoly” szakmai elõadásokra, másrészt kötetlen, élõ forum szerû beszélgetésre is lenne lehetõség.
4. Mi lenne, ha megkeresnénk a politikusokat, infopolitikusokat ? (Persze szigorúan jobbról, balról, középrõl…) Hadd mondják el mi a véleményük….
Mi lenne, ha ez valamikor nyáron lenne, és lehetne majd sört kapni ….:D
[align=right][snapback]120679[/snapback][/align]1, Miért is ne
2, ld 1, bár mondjuk engem nem nagyon érdekelnek a reklámok. (egyéni szocprobléma, persze)
3, Jó ötlet
4, Ismerjük a véleményüket. Fölösleges. Meg csak arra lenne jó, hogy egymásnak ugorjunk *** xxx-es (kedvenc trágár jelzõ és pártnév szabadon helyettesíthetõ) felkiáltásokkal.Milyen igaz kisbetu nek még egy honlapját se láttam.
Nem azért kisbetu de mielött lefosod a lapomat csinálj jobbat.
[align=right][snapback]120706[/snapback][/align]Hadd induljak ki magamból: én nem tudok pl fõzni, ennek ellenére ha egy kaja el van sózva, azt szívfájdalom nélkül merem közölni az elkövetõvel.
Vagy: sokan szokták itten fikázni a windowst, de kérdem én, ezek közül az emberek közül ki rakott már össze egy attól jobb oprendszert?
-> Gondold át még1* az idézett álláspontodat légyszi.próbáltam az unmount parancsal, de Error: Try the command: umount
[align=right][snapback]120579[/snapback][/align]No, és ez vajon mit jelenthet? Próbáld megfejteni, pl ennek a segítségével.
Sim-nek viszont forrása hibás volt, mert make közben meghalt,
[align=right][snapback]120377[/snapback][/align]Ez nem valószínû. Inkább egy nem ellenõrzött függõség hiánya, ld feljebb.
Igen,be.
vagy mi pontosan a csomag neve?
[align=right][snapback]120477[/snapback][/align]xnview_1.68-1.5_i386.uhu google cache alapján, de maga a csomag megszûnt 🙁
Volt valami összeveszés uhu-ék és ubk-ék között, aminek eredménye többek közt ennek a csomagnak az eltûnése lett 🙁
Szóval vissza a kályhához, vagyis a telepítõhöz. Meg kellene nézni, a progi honlapja szerint mi kell a mûködéshez, és összevetni azzal, ami nálad fent van.Nem vágom, pedig rákerestem fórumban, de nem találtam…
[align=right][snapback]120451[/snapback][/align]Az ilyeneket a jargon fájlban kell keresni 🙂
Vagy a gnome szótárat elõvenni (jdictionary mellett van a menüben) és beállítani, hogy keressen a jargon fájlban is. -
SzerzőBejegyzés