kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,491-1,500 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998409
    kelemengabor
    Felhasználó

      Sziasztok!

      A problémám a következõ:

      Kernelt szeretnék fordítani (2.6.10).
      A disztribúció: Uhu 1.2 rc3.

      A make menuconfig parancs a következõ hibaüzenettel fejezi be a futását:
      /usr/include/bits/socket.h:304:24: asm/socket.h: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
      [align=right][snapback]120885[/snapback][/align]

      apt-get install kernel-headers

      Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998408
      kelemengabor
      Felhasználó

        A Synaptic-ba nem tudom a CD-t hozzáadni.
        Thx!
        [align=right][snapback]120811[/snapback][/align]

        Miért nem? Szerkesztés-> cd-rom hozzáadása nem mûködik? Kellene mennie.
        Hibajelenség?

        Hozzászólás: Találkozni kéne már megint ;) #2004546
        kelemengabor
        Felhasználó

          A Találkozóval kaocsolatban, annyit jegyeznék meg , hogy eszembe jutott nehány dolog. (bbt ötlete nyomán)

          1. Mi lenne, ha a következõ találkozót egy kissé széleskörûbbé tennénk. (Kapcsolat a HUP-pal, FSF-el, LME (esetleg)
          2. Mi lenne, ha lenne- 1-2-3 x db elõadó , aki monjuk ingyen jönne, és reklámozhatná elõadásávala sjût termékét.
          3. Mi lenne, ha egy olyan helyen rendezõdne a dolog, ahol egyrészt „Komoly” szakmai elõadásokra, másrészt kötetlen, élõ forum szerû beszélgetésre is lenne lehetõség.
          4. Mi lenne, ha megkeresnénk a politikusokat, infopolitikusokat ? (Persze szigorúan jobbról, balról, középrõl…) Hadd mondják el mi a véleményük….
          Mi lenne, ha ez valamikor nyáron lenne, és lehetne majd sört kapni ….:D
          [align=right][snapback]120679[/snapback][/align]

          1, Miért is ne
          2, ld 1, bár mondjuk engem nem nagyon érdekelnek a reklámok. (egyéni szocprobléma, persze)
          3, Jó ötlet
          4, Ismerjük a véleményüket. Fölösleges. Meg csak arra lenne jó, hogy egymásnak ugorjunk *** xxx-es (kedvenc trágár jelzõ és pártnév szabadon helyettesíthetõ) felkiáltásokkal.

          Hozzászólás: Bagoly a laptopban :) #2004597
          kelemengabor
          Felhasználó
            Hozzászólás: Találkozni kéne már megint ;) #2004545
            kelemengabor
            Felhasználó

              Milyen igaz kisbetu nek még egy honlapját se láttam.

              Nem azért kisbetu de mielött lefosod a lapomat csinálj jobbat.
              [align=right][snapback]120706[/snapback][/align]

              Hadd induljak ki magamból: én nem tudok pl fõzni, ennek ellenére ha egy kaja el van sózva, azt szívfájdalom nélkül merem közölni az elkövetõvel.
              Vagy: sokan szokták itten fikázni a windowst, de kérdem én, ezek közül az emberek közül ki rakott már össze egy attól jobb oprendszert?
              -> Gondold át még1* az idézett álláspontodat légyszi.

              Hozzászólás: Cdkép muntolás #2004469
              kelemengabor
              Felhasználó

                próbáltam az unmount parancsal, de Error: Try the command: umount
                [align=right][snapback]120579[/snapback][/align]

                No, és ez vajon mit jelenthet? Próbáld megfejteni, pl ennek a segítségével.

                Hozzászólás: sim telepítés #2004171
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Sim-nek viszont forrása hibás volt, mert make közben meghalt,
                  [align=right][snapback]120377[/snapback][/align]

                  Ez nem valószínû. Inkább egy nem ellenõrzött függõség hiánya, ld feljebb.

                  Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998384
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Igen,be.

                    Hozzászólás: xnview install #1997573
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      vagy mi pontosan a csomag neve?
                      [align=right][snapback]120477[/snapback][/align]

                      xnview_1.68-1.5_i386.uhu google cache alapján, de maga a csomag megszûnt 🙁
                      Volt valami összeveszés uhu-ék és ubk-ék között, aminek eredménye többek közt ennek a csomagnak az eltûnése lett 🙁
                      Szóval vissza a kályhához, vagyis a telepítõhöz. Meg kellene nézni, a progi honlapja szerint mi kell a mûködéshez, és összevetni azzal, ami nálad fent van.

                      Hozzászólás: wma to mp3 #2004414
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Nem vágom, pedig rákerestem fórumban, de nem találtam…
                        [align=right][snapback]120451[/snapback][/align]

                        Az ilyeneket a jargon fájlban kell keresni 🙂
                        Vagy a gnome szótárat elõvenni (jdictionary mellett van a menüben) és beállítani, hogy keressen a jargon fájlban is.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,491-1,500 / 2,228