Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Lol!
No az van, hogy tudom, hogy létezik mindenféle csillivilli grafikus progi ilyenre, de arra lennék kíváncsi, konzolba hogyan tudnék wma-t mp3-ba konvertálni (mer xmms nem akarja lejátszani, meg amúgy is minek wma???). Pl. olyan mint a mp2enc vagy a lame (de azok csak wav-t tudnak).
thx in advance
[align=right][snapback]120447[/snapback][/align]Sziasztok Tagok!
Kicsit off, de valamelyest csak a téma… egy rokon foglalkozik játéktermi gépekkel (szimulátorok, stb) és az egyikben (valami SEGA rally) megpusztult a HDD. Hozott egy ugyanolyan gépbõl egy mûködõ winyót (szabvány IDE 6,4 Quantum), meg egy vadi újat, de mivel valami olyan adatszerkezet van rajta, ami nem particiókból áll, eddig minden lemezklóner progi elküldött a búsba. Nem tudtok valami olyan csomagot, ami hajlandó lenne blokkonként lekoppintani a merevlemezt és nem nézi, mi van rajta?
Köszi:
Sanyi
[align=right][snapback]120237[/snapback][/align]dd if=/dev/hd(forrás) of=/dev/hd(cél)
Azthiszem az UHU 1.2 már teljes mértékben támogatni fogja az UTF-et.
[align=right][snapback]120363[/snapback][/align]Nem, az a 2.0 lesz majd, egyszer, jó soká 🙂
Balev: a lényeg az, hogy forrásból akármi felmegy, viszont a csomagkezelõbe viszont nem írja be magát, mivel nem feltételezi ilyesmi létezését, azaz hiába rakod fel valaminek a függõségét, a csomagkezelõ természetesen nem fogja látni. Viszont ami függ tõle, annak a forrása fogja látni, ha azt is forrásból rakod fel. A fordítás meg azért nem ment, mert sz@r a configure és nem ellenõrzi hogy meg van-e minden függõség. Tippem szerint a flexlexer (ha jól emlékszem), vagy hasonló nevû csomagot kellene felrakni, annak hiánya miatt kaptad a hibaüzit. (Ez a sim valami kde-s dolog ugye?)Sziasztok!Feltettem az UHU 1.2rc3-at.Már sikerült az nvidia drivert frissítenem,úgyhogy nagyon örülök magamnak.(kezdõ vagyok)Viszont van egy olyan gondom,hogy a nyomtatót nem tudom belõni.Tipusra felismeri,viszont nem lehet USB-re állítani.Csak Paralell Port van.Hogyan tudnám megoldani,hogy lássa az USB-t?
Köszi!:)
[align=right][snapback]120364[/snapback][/align]Bekapcsoláskor be van kapcsolva/dugva az a nyomtató? (
lspci
[align=right][snapback]120340[/snapback][/align]Ebbõl elvileg kiderül, látja-e a kártyát, ill milyen típus. Ha ez megvan, bootolásnál a pci eszközök keresése címszó alatt kellene kiírnia egy, a kártya típusához hasonlító modul nevét. (na, ezt jól megaszontam :)) Ha nem teszi, akkor baj van, ha igen, akkor lehet kezdeni örülni. Illetve sorolni, hogy mit nem értesz a hasonló problémákra adott válaszokból.
helló
kérdésem: ‘libXxf86vm.so.1’ – mi ez a fájl s hol találhatom?
‘/usr/X11R6/lib’-ben nincs, és ‘libXxf86vm.so’ sincs, egyáltalán semmilyen libXx-el kezdõdõ fájl nincs
[align=right][snapback]120274[/snapback][/align]gabor@ubuntu:~ $ dpkg -S libXxf86vm.so.1
libxxf86vm1: /usr/X11R6/lib/libXxf86vm.so.1.0
libxxf86vm1: /usr/X11R6/lib/libXxf86vm.so.1
gabor@ubuntu:~ $ dpkg -S libXx
libxxf86misc1: /usr/X11R6/lib/libXxf86misc.so.1
libxxf86vm1: /usr/X11R6/lib/libXxf86vm.so.1.0
libxxf86dga1: /usr/X11R6/lib/libXxf86dga.so.1
libxxf86misc1: /usr/X11R6/lib/libXxf86misc.so.1.1
libxxf86dga1: /usr/X11R6/lib/libXxf86dga.so.1.0
libxxf86vm1: /usr/X11R6/lib/libXxf86vm.so.1
gabor@ubuntu:~ $igaz ugyan, hogy ez nekem ubuntu, de valszeg neked is u.ezt a csomagot kellene felraknod.
A .deb csomagokban van egy INFO nevû fájl, ebben megtalálod a szükséges infokat, ha az UHU csomagokat is megfelelõen készítették el.
[align=right][snapback]120298[/snapback][/align]Már hallom is a következõ kérdést:
Végigcsináltam: semmi sem változott! 🙁
Még csak a státusza sem változott meg a csomagnak! Semmire nem reagál!
[align=right][snapback]119987[/snapback][/align]oopsz, mellényúltam. a /var/lib/dpkg/status fájlban keresd meg az erre a csomagra vonatkozó részt és azt (de csak azt!) töröld a Package résszel kezdõdõen, egész a következõ csomaghoz tartozó Package bejegyzésig.
akkor manuálisan kell kiirtani /var/lib/dpkg/info alól töröld az összes, a csomag nevével kezdõdõ fájlt. Ha pedig mc-ben entert nyomsz a .deb fájlon, a contents könyvtárban láthatod, miket rakott fel, na azokat is irtsd le.
Látom a hangkártyával nem vagyok egyedül 🙁
Alaplapom ASROCK / K7S8X erre van integrálva (1.1.1 alatt ment rulz)
Most meg sem nyikkan illetva egy picit „kattan” ha pl. a gnome alsa mixer-be
a PCM némít-ra kattontok, mindössze ez az egyedüli hang amit kiad.
Ja – AC’97 Audio
00:00.0 Host bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] 746 Host (rev 10)
00:01.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SG86C202
00:02.0 ISA bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS963 [MuTIOL Media IO] (rev 25)
00:02.1 SMBus: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS961/2 SMBus Controller
00:02.5 IDE interface: Silicon Integrated Systems [SiS] 5513 [IDE]
00:02.7 Multimedia audio controller: Silicon Integrated Systems [SiS] Sound Controller (rev a0)
00:03.0 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
00:03.1 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
00:03.2 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 2.0 Controller
00:0a.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV36.2 [GeForce FX 5700] (rev a1)
A gtkam -ot akartam beüzemelni, USB bedug rögvest akkora fagyi, hogy
csak a reset segít. 🙁
[align=right][snapback]119187[/snapback][/align]Ezzel a dev listát keresd fel, már csak ilyenekkel foglalkoznak.
-
SzerzőBejegyzés