Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Akkor már egy kis programot kéne írni, hogy klikkelhess, és randomban kidobjon egyet…
[align=right][snapback]119466[/snapback][/align]Ez a „gnome hal”-applet, ha nem tévedek. Csak az adatbázist kell kicserélni alatta (alapból fortune-t használ).
igen. 1,2 kb-os file
[align=right][snapback]119706[/snapback][/align]Code:Bocsika hogy beleszerkesztek a hozzászólásodba de a következõ lenne az ezredik és azt nem flame re akarom pazarolni;)Az ért nem mind1 hogy megy-e vagy sem, hanem inkább menjen
[align=right][snapback]119550[/snapback][/align]
OFF: Már nem azért, de ezt most miért így? Nincs elég saját hozzászólásod, amit szerkeszthetnél?
# dpkg -r apcupsd –force-all
dpkg: error processing apcupsd (–remove):
Package is in a very bad inconsistent state – you should
reinstall it before attempting a removal.
dpkg – warning: ignoring request to remove –force-all which isn’t installed.
Errors were encountered while processing:
apcupsd
Ezt kapom hibaüzenetként.
[align=right][snapback]119695[/snapback][/align]elõször -i -force-all, ezzel újrarakod, majd újrapróbálod a fentivel.
Mi a szolgáltatásezelõ neve, amit le lehet tölteni az apt-get -el, vagy ubuntu alatt máshogy van? Ugyanis a service mysqld start parancsra azt írja nem találja a service parancsot, szal valami még kell, de mi, s honnan?
[align=right][snapback]119659[/snapback][/align]itt nincs service parancs, /etc/init.d/mysqld start kell neked. (lásd még fellow faqja, valszeg van róla szó)
/dev/modem :unsure: ?
filerendszereknél benne sincs a problémás vinyó.
[align=right][snapback]118541[/snapback][/align]Ez a lényege :). Ha kikapcsolod, fel kell venni és csak akkor csatlakoztatja, ha te azt mondod, alapból meg akkor, ha észreveszi, hogy ott van valami (másik partíció pl) vagy belépsz a cdrom/floppy/pendrive/… könyvtárába. Tehát ha kiszeded a pipát, még akkor is fagy?
Tényleg nem UHU csomag. Azt tettem volna fel, ha van ilyen. Egyébként forrásból telepítettem.
[align=right][snapback]117876[/snapback][/align]Nem hiszem, hogy forrásból raktad, mert az nem piszkál bele a dpkg adatbázisába, fel sem teszi, hogy van olyanod. Nem próbáltad mondjuk deb csomagból, csak az nem lett jó vagy ilyesmi?
Ilyen durva esetben én a /var/lib/dpkg/info/ könyvtárból kipiszkálnám az apcupsd kezdetû fájlokat, akkor talán nem panaszkodna tovább. A telepített fájlokat meg egyenként, kézzel leszedegetni :ph34r: .
(Ha valakiben még esetleg élne a kérdés, miszerint „miért nem praktikus nem uhu csomagot uhura rakni”, remélem, választ kapott.)sziasztok!
csináltam egy „50-iptables” filet az /etc/rc.boot konyvtarba 777 jogokkal rootkent
aminek a tartalma:
„iptables -t nat A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
echo „1” > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward”ujrainditottom a gepep, es a masik gepen nincs elerheto kapcsolat, tehat nem mukodig a megosztas…
ahogy elinditom a scriptet bejelentkezes utan rootkent, ugy viszont azonnal mukodik minden.
UHU 1.2-rc3-at hasznalom.
hova/hogy kellene megirni ezt a scriptet hogy rendszerindulaskor elinduljon rendesen?
elore is koszi a segitseget!szerk: az ADSL-em a vezerlopult/szolgaltatasoknal van bekapcsolva hogy mindig induljon rendszerinditaskor
[align=right][snapback]118104[/snapback][/align]Szolgáltatást kell létrehozni, lásd menu-dukumentáció-uhu dokumentáció a service fájlokról („a rendszer indítását végzõ…”). Az init.d alá a te szkriptedet rakod, a servicet meg az adsl után indítod. (de lehet, hogy elég a network után, nemtom)
-
SzerzőBejegyzés