kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,511-1,520 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: kifogásnaptár #2003848
    kelemengabor
    Felhasználó

      Akkor már egy kis programot kéne írni, hogy klikkelhess, és randomban kidobjon egyet…
      [align=right][snapback]119466[/snapback][/align]

      Ez a „gnome hal”-applet, ha nem tévedek. Csak az adatbázist kell kicserélni alatta (alapból fortune-t használ).

      Hozzászólás: c forditó #1957317
      kelemengabor
      Felhasználó

        igen. 1,2 kb-os file
        [align=right][snapback]119706[/snapback][/align]

        Hozzászólás: lassú a fórum!!! #2003301
        kelemengabor
        Felhasználó
          Code:
          Bocsika hogy beleszerkesztek a hozzászólásodba de a következõ lenne az ezredik és azt nem flame re akarom pazarolni;)

          Az ért nem mind1 hogy megy-e vagy sem, hanem inkább menjen

          [align=right][snapback]119550[/snapback][/align]

          OFF: Már nem azért, de ezt most miért így? Nincs elég saját hozzászólásod, amit szerkeszthetnél?

          Hozzászólás: Syanptic halál #2002386
          kelemengabor
          Felhasználó

            # dpkg -r apcupsd –force-all
            dpkg: error processing apcupsd (–remove):
            Package is in a very bad inconsistent state – you should
            reinstall it before attempting a removal.
            dpkg – warning: ignoring request to remove –force-all which isn’t installed.
            Errors were encountered while processing:
            apcupsd

            Ezt kapom hibaüzenetként.
            [align=right][snapback]119695[/snapback][/align]

            elõször -i -force-all, ezzel újrarakod, majd újrapróbálod a fentivel.

            Hozzászólás: Szolgáltatások #2004017
            kelemengabor
            Felhasználó

              Mi a szolgáltatásezelõ neve, amit le lehet tölteni az apt-get -el, vagy ubuntu alatt máshogy van? Ugyanis a service mysqld start parancsra azt írja nem találja a service parancsot, szal valami még kell, de mi, s honnan?
              [align=right][snapback]119659[/snapback][/align]

              itt nincs service parancs, /etc/init.d/mysqld start kell neked. (lásd még fellow faqja, valszeg van róla szó)

              Hozzászólás: belsõ hardmodem #2003871
              kelemengabor
              Felhasználó

                /dev/modem :unsure: ?

                Hozzászólás: mnt könyvtár megnyitás = fagyás #2003129
                kelemengabor
                Felhasználó

                  filerendszereknél benne sincs a problémás vinyó.
                  [align=right][snapback]118541[/snapback][/align]

                  Ez a lényege :). Ha kikapcsolod, fel kell venni és csak akkor csatlakoztatja, ha te azt mondod, alapból meg akkor, ha észreveszi, hogy ott van valami (másik partíció pl) vagy belépsz a cdrom/floppy/pendrive/… könyvtárába. Tehát ha kiszeded a pipát, még akkor is fagy?

                  Hozzászólás: mnt könyvtár megnyitás = fagyás #2003125
                  kelemengabor
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Syanptic halál #2002380
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Tényleg nem UHU csomag. Azt tettem volna fel, ha van ilyen. Egyébként forrásból telepítettem.
                      [align=right][snapback]117876[/snapback][/align]

                      Nem hiszem, hogy forrásból raktad, mert az nem piszkál bele a dpkg adatbázisába, fel sem teszi, hogy van olyanod. Nem próbáltad mondjuk deb csomagból, csak az nem lett jó vagy ilyesmi?
                      Ilyen durva esetben én a /var/lib/dpkg/info/ könyvtárból kipiszkálnám az apcupsd kezdetû fájlokat, akkor talán nem panaszkodna tovább. A telepített fájlokat meg egyenként, kézzel leszedegetni :ph34r: .
                      (Ha valakiben még esetleg élne a kérdés, miszerint „miért nem praktikus nem uhu csomagot uhura rakni”, remélem, választ kapott.)

                      Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998357
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        sziasztok!

                        csináltam egy „50-iptables” filet az /etc/rc.boot konyvtarba 777 jogokkal rootkent
                        aminek a tartalma:
                        „iptables -t nat A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
                        echo „1” > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward”

                        ujrainditottom a gepep, es a masik gepen nincs elerheto kapcsolat, tehat nem mukodig a megosztas…
                        ahogy elinditom a scriptet bejelentkezes utan rootkent, ugy viszont azonnal mukodik minden.
                        UHU 1.2-rc3-at hasznalom.
                        hova/hogy kellene megirni ezt a scriptet hogy rendszerindulaskor elinduljon rendesen?
                        elore is koszi a segitseget!

                        szerk: az ADSL-em a vezerlopult/szolgaltatasoknal van bekapcsolva hogy mindig induljon rendszerinditaskor
                        [align=right][snapback]118104[/snapback][/align]

                        Szolgáltatást kell létrehozni, lásd menu-dukumentáció-uhu dokumentáció a service fájlokról („a rendszer indítását végzõ…”). Az init.d alá a te szkriptedet rakod, a servicet meg az adsl után indítod. (de lehet, hogy elég a network után, nemtom)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,511-1,520 / 2,228