Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Próbálkozz az xsane csomag telepítésével.
Nekem konkrétan nem is a források listájának szerkesztési lehetõségére van szükségem, hanem arra, hogy be tudjam állítani, hogy apt alatt proxy-t használjon.
[align=right][snapback]117794[/snapback][/align]Fentebb leírtam, hogyan kell. Synapticban is be lehet, kényelmesen, grafikusan, igaz az nem vonatkozik az apt-re, de akinek az kell, az nem ijed meg egy kis mcedit használattól ;).
Szinte mindenkinek csak egy minimális összeget kellene belefeccölnie, lehet hogy fejenként 10, vagy 50 Ft is fedezné a költséget. Léteznek egyesületek akiken keresztül le is lehetne ezt bonyolítani. Már sok esetben bizonyítottak, hogy tudnak és akarnak tenni a szabad rendszerekért.
Szóval beszéljük és szervezzük meg!
[align=right][snapback]117991[/snapback][/align]Minimális összeget? Amikor a nyt-ben megjelent a Firefox-hirdetés, vki utánanézett a hupon, hogy mibe kerül mifelénk a hasonló móka, 2M+áfa felett jött ki népszabi és hasonlóknál. Ekkora öszeg összegyûjtésére meg tudod mennyi az esély, elég megnézni az fsn.hu tégla számlálóját, most tart kb 33%-nál, elvileg még e hónapban gyûjtenek. Szóval az ötlet jó, csak épp … Jobbat meg sajna nem tudok :(.
Attila_bacsi, a KDE Edutainment reszeben (kdeedu) sok felsobb matematikai program van, talán felkeltik az érdeklõdésed 🙂
[align=right][snapback]117964[/snapback][/align]Ez speciel egy olyan kérdés volt – szerintem – amire illene tisztességes választ adni (vagy legalább így állni hozzá), nem elviccelni. Pl. ha egy Ch**** szintû lú^H^H kezdõ jön „Keresek jó linukszos játékokat, tuttok valamit ajánlani?” -szerû kérdéssel, az olyannak lehet a gcomprist javasolni, de ez most nem az a kategória.
Sziasztok!
Igazán megcsinálhattnák az NTFS drivert linux alá. Már évek óta csak read only és az is necces.
[align=right][snapback]117701[/snapback][/align]Ezzel a gondoddal Bill bácsit keresd meg, talán ha szépen megkéred… 🙂
Aki tud az kûldjön nekem mailt.
[email protected]Elõre is köszönöm a válaszokat.
Zitty
[align=right][snapback]117786[/snapback][/align]Néhány napja telepítettem az UHU 1.2 rc3-at. Minden jól ment aztán 2 napja mikor bekapcsoltam a gépet látom Ethernet hálótai csatoló aktiválásánál nem jelenik meg az ok, természetesen azóta internetezni sem tudok, csak windows alól. A windows is és az uhu is dhcp-re van állítva.
Már azt is kipróbáltam, hogy megnéztem, hogy a windowsban milyen ip címet kap a gépem és azt próbáltam beállítani fixnek az uhuban, de ez sem vezett eredményre.
Aztán már arra gyanakodtam, hogy valamit biztos nagyon elállítgattam és így újratelepítettem az uhut, internet továbbra sincs. Majd arra gondoltam kipróbálok mást is. Uhu 1.0 majd uhu 1.1 majd Suse 8.2 de internet egyiknél sem akart mûködni, miközben a windowson továbbra is van net.
Most nagyon bambán bámulok magam elé, de érzem most ennél többre van szükség.
[align=right][snapback]117432[/snapback][/align]Minden jól ment alatt azt érted, hogy a net is? Milyen net? Valami hibaüzenet? Pci eszközök keresésénél kiírja a hálókártyamodul nevét? (shift+pgup-pal görgesd fel, ha túl gyorsan gördül). lspci parancs/uhu vezpult kiírja a kártyát?
-
SzerzőBejegyzés