Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sziasztok. Megmondaná valaki, hogy a valknut (dcgui-qt) melyik verzióját kell letölteni UHU-linux-hoz (redhat, debian, mandrake, fedora, stb.), hogy mûködjön, és azt, hogy hogyan kell telepíteni. Totál kezdõ linux user vagyok, de ezért kérlek ne neézzetek le. Csak alaposan, step-by-step és minden menni fogy. Hülye azért nem vagyok, csak win-hez szoktam. Sajnos. Sajnos.
100000000 Köszönet a helpért.Sziasztok!
Fedora 3-mam van és szeretnék venni valamilyen modemet pontosabban olyat amivel nem kell trükközni. Tehát azt szeretném kérdezni, hogy van e olyan modemtípus amit alapból kezel?
[align=right][snapback]117531[/snapback][/align]Persze. Külsõ, hardvermodemet kérj a boltban. Nem a legolcsóbb, viszont mûködik. Ha spórolni akarsz, akkor linmodems.org-on nézz körül, ott keress valami linux alatt is támogatott csipes winmodemet.
Nem tudom.Csak föltettem rá egy doksit, simán fölment. Böngészõbe beírom a honlap URL-t és ez jön ki.
A srv.hu oldalán meg ha belépek, egy angol nyelvû figyelmeztetés, és nem tudok semmit csinálni. Már írtam nekik, csak megküldik mi lehet az oka. (esetleg az, hogy hozzánemértõ vagyok :blink: )
[align=right][snapback]117413[/snapback][/align]Akkor itten jogosultsági probléma lesz :rolleyes:
Szóval az a lényeg, hogy nem elég csak úgy felrakni a cuccot, de be is kell állítani, hogy bárki olvashassa. (ezért nem tudsz sima userként belépni a root könyvtárába)
Ha ezt elmulasztod, a fenti hibát kapod. Szóval nézd meg egy ftp klienssel, hogy milyen jogosultsága van annak az index.html-nek, és állítsd be 644-re, ha nem annyi.Az srv.hu már jobb. Ott fel tudom tölteni amit akarok csak a saját honlapom 404-es hibát ír ki. Ugyhogy jelzem nekik a gondom , köszi a segítséget.
[align=right][snapback]117388[/snapback][/align]Jogosultsági gondok?
LOL!
pine telepítésekor a következõ probléma akadt! Tudna vki segíteni, mit kellene és hogyan
tennem?
root:/home/balev/Pine# dpkg -i ../Install/PINE/pine_4.62_i386.deb
[align=right][snapback]117263[/snapback][/align]Már nem jó. deb csomagot miért akarsz uhura erõltetni? van uhu csomag pine-ból
installálva. Ez UHU 1.1-ben nincs benne? Ja és ez a Python-nak valami kiegészítõje?
balev:~/Pine/INSTALL-IceWMCP$ sh INSTALL-ME.sh
Error: You do not have PyGtk-2 properly installed.
This application will not run without it.
balev:~/Pine/INSTALL-IceWMCP$Elõre is köszi a segítséget!
ezt is lehet fel kéne rakni, apt-get install pygtk
(egyébként a python és a gtk összeházasításához kell.)Vajon a ximian levelezõben, ha megnyitok egy levelet és ki szeretnék másolni egy sort, ami tartalmaz egy email címet, hogyan tegyem ? Ugyanis szégyen gyalázat de nem megy. Felajánlja, hogy hozzáadja a címjegyzékhez, de nekem nem arra lenne szükségem. Persze kijelöltem.
[align=right][snapback]117336[/snapback][/align]Ha rákattintasz a címre, elõugrik egy levélszerkesztõ ablak, aminek címzett: sorából már ki lehet másolni a címet. Egyébként tényleg ciki, hogy ezt nem tudja.
Na és itt akadtam ell, mondanom se kell, hogy a libXext.so.6.4 fájl benne van az /usr/X11/lib könyvtárban. Hogyan tovább? :blink:
(Mandrake 10.1)
[align=right][snapback]117320[/snapback][/align]Fel kellene rakni az x dev csomagját. A configure a fejléceket keresi, nem a lefordított állományokat.
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy apt-getben hogyan tudom a proxy címet beállítani? Ugyanis http-s proxy tûzfal mögül netezek a kollégiumban, csak nem tudom (jobban mondva elfelejtettem), hogy hogyan lehet beállítani a proxyt. A segítségeteket elõre is köszönöm!
[align=right][snapback]117049[/snapback][/align]/etc/apt/apt.conf -ba man oldal alapján beállíthatod. Vagy shellben:
export http_proxy=ami_kell.hu:port
(ftp-re u. így)Naná, hogy az már fizetõs!
[align=right][snapback]117257[/snapback][/align]Esetleg valami magyar ingyenweb?
jo, es azt nem javitjak? 🙂
[align=right][snapback]117250[/snapback][/align]Csomagolói szinten nem 🙁 (A legfrissebb kde az ubk-n 3.3.2-es. Amikor kijött a 3.3.0, akkor is u. ezzel a problémával jöttek a kezdõk.)
-
SzerzőBejegyzés