kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU LINUX 1.2 RC3 + VALKnut (dcgui-qt) #2002357
    kelemengabor
    Felhasználó

      Sziasztok. Megmondaná valaki, hogy a valknut (dcgui-qt)  melyik verzióját kell letölteni UHU-linux-hoz (redhat, debian, mandrake, fedora, stb.), hogy mûködjön, és azt, hogy hogyan kell telepíteni. Totál kezdõ linux user vagyok, de ezért kérlek ne neézzetek le. Csak alaposan, step-by-step és minden menni fogy. Hülye azért nem vagyok, csak win-hez szoktam. Sajnos.  Sajnos.
      100000000 Köszönet a helpért.

      kelemengabor
      Felhasználó

        Sziasztok!
        Fedora 3-mam van és szeretnék venni valamilyen modemet pontosabban olyat amivel nem kell trükközni. Tehát azt szeretném kérdezni, hogy van e olyan modemtípus amit alapból kezel?
        [align=right][snapback]117531[/snapback][/align]

        Persze. Külsõ, hardvermodemet kérj a boltban. Nem a legolcsóbb, viszont mûködik. Ha spórolni akarsz, akkor linmodems.org-on nézz körül, ott keress valami linux alatt is támogatott csipes winmodemet.

        Hozzászólás: Közzététel Mozzillánál #2002025
        kelemengabor
        Felhasználó

          Nem tudom.Csak föltettem rá egy doksit, simán fölment. Böngészõbe beírom a honlap URL-t és ez jön ki.
          A srv.hu oldalán meg ha belépek, egy angol nyelvû figyelmeztetés, és nem tudok semmit csinálni. Már írtam nekik, csak megküldik mi lehet az oka. (esetleg az, hogy hozzánemértõ vagyok :blink: )
          [align=right][snapback]117413[/snapback][/align]

          Akkor itten jogosultsági probléma lesz :rolleyes:
          Szóval az a lényeg, hogy nem elég csak úgy felrakni a cuccot, de be is kell állítani, hogy bárki olvashassa. (ezért nem tudsz sima userként belépni a root könyvtárába)
          Ha ezt elmulasztod, a fenti hibát kapod. Szóval nézd meg egy ftp klienssel, hogy milyen jogosultsága van annak az index.html-nek, és állítsd be 644-re, ha nem annyi.

          Hozzászólás: Közzététel Mozzillánál #2002023
          kelemengabor
          Felhasználó

            Az srv.hu már jobb. Ott fel tudom tölteni amit akarok csak a saját honlapom 404-es hibát ír ki. Ugyhogy jelzem nekik a gondom , köszi a segítséget.
            [align=right][snapback]117388[/snapback][/align]

            Jogosultsági gondok?

            Hozzászólás: dpkg #2001816
            kelemengabor
            Felhasználó

              LOL!

              pine telepítésekor a következõ probléma akadt! Tudna vki segíteni, mit kellene és hogyan

              tennem?

              root:/home/balev/Pine# dpkg -i ../Install/PINE/pine_4.62_i386.deb
              [align=right][snapback]117263[/snapback][/align]

              Már nem jó. deb csomagot miért akarsz uhura erõltetni? van uhu csomag pine-ból

              installálva. Ez UHU 1.1-ben nincs benne? Ja és ez a Python-nak valami kiegészítõje?

              balev:~/Pine/INSTALL-IceWMCP$ sh INSTALL-ME.sh
              Error: You do not have PyGtk-2 properly installed.
              This application will not run without it.
              balev:~/Pine/INSTALL-IceWMCP$

              Elõre is köszi a segítséget!

              ezt is lehet fel kéne rakni, apt-get install pygtk
              (egyébként a python és a gtk összeházasításához kell.)

              Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984443
              kelemengabor
              Felhasználó

                Vajon a ximian levelezõben, ha megnyitok egy levelet és ki szeretnék másolni egy sort, ami tartalmaz egy email címet, hogyan tegyem ? Ugyanis szégyen gyalázat de nem megy. Felajánlja, hogy hozzáadja a címjegyzékhez, de nekem nem arra lenne szükségem. Persze kijelöltem.
                [align=right][snapback]117336[/snapback][/align]

                Ha rákattintasz a címre, elõugrik egy levélszerkesztõ ablak, aminek címzett: sorából már ki lehet másolni a címet. Egyébként tényleg ciki, hogy ezt nem tudja.

                Hozzászólás: Fordítási problémák #2002280
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Na és itt akadtam ell, mondanom se kell, hogy a libXext.so.6.4 fájl benne van az /usr/X11/lib könyvtárban. Hogyan tovább?  :blink:

                  (Mandrake 10.1)
                  [align=right][snapback]117320[/snapback][/align]

                  Fel kellene rakni az x dev csomagját. A configure a fejléceket keresi, nem a lefordított állományokat.

                  Hozzászólás: UHU csomagkezelõ #1974845
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Sziasztok!

                    Azt szeretném kérdezni, hogy apt-getben hogyan tudom a proxy címet beállítani? Ugyanis http-s proxy tûzfal mögül netezek a kollégiumban, csak nem tudom (jobban mondva elfelejtettem), hogy hogyan lehet beállítani a proxyt. A segítségeteket elõre is köszönöm!
                    [align=right][snapback]117049[/snapback][/align]

                    /etc/apt/apt.conf -ba man oldal alapján beállíthatod. Vagy shellben:
                    export http_proxy=ami_kell.hu:port
                    (ftp-re u. így)

                    Hozzászólás: Közzététel Mozzillánál #2002019
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Naná, hogy az már fizetõs!
                      [align=right][snapback]117257[/snapback][/align]

                      Esetleg valami magyar ingyenweb?

                      Hozzászólás: dpkg #2001813
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        jo, es azt nem javitjak? 🙂
                        [align=right][snapback]117250[/snapback][/align]

                        Csomagolói szinten nem 🙁 (A legfrissebb kde az ubk-n 3.3.2-es. Amikor kijött a 3.3.0, akkor is u. ezzel a problémával jöttek a kezdõk.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 2,228