kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,571-1,580 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: config hiba és egy kis synaptic #2000644
    kelemengabor
    Felhasználó

      1, katt a lista frissítése gombra és jó lesz.
      2, indulásnak fellow leírását javasolnám fellow.linuxforum.hu, de amíg ilyen gondjaid vannak, mint az 1, nem biztos, hogy egybõl kernelt forgatni kellene.

      Hozzászólás: KDE vagy GNOME #2000430
      kelemengabor
      Felhasználó

        2. úgy érted fizikai memóriahiba?
        [align=right][snapback]115504[/snapback][/align]

        Akár. Nálam legalábbis amikor az volt, félóránként szállt el szó nélkül tetszõleges program. Ha nem csak 1-2 alkalmazás csinálja, hanem akármelyik, akkor kezdhetsz gyanakodni.

        Hozzászólás: KDE vagy GNOME #2000425
        kelemengabor
        Felhasználó

          Az, hogy gyorsabb a fluxbox, mint KDE, nem kifejezés. Bejelentkezés után kb. 2-3 mp és a fluxbox várja kedves userét, adja meg neki, ami neki jár. KDE sajna ide beiktat egy kv-szünetet.

          OFF
          Tényleg, az a sok (nálam UHU alatt rengeteg) sigserv11 hibaüzenet mibõl ered, és mit takar? Konqueror nálam már anélkül szinte nem is létezik.
          [align=right][snapback]115468[/snapback][/align]

          1, a fluxbox egy minimalista ablakkezelõ, a kde meg egy minden igényt kielégítõ(nek szánt) asztali környezet. A kettõt nincs értelme összehasonlítani.
          2, szegmentálási hiba. Ha sok van belõle, mondjuk gnome alatt is, akkor memóriahiba.

          Hozzászólás: Teljes 2 CD-s telepítés? #1999836
          kelemengabor
          Felhasználó

            lehet, sõt biztos, de akkor te miért nem segítettél rajta?

            lerre csak annyit szeretnék mondani, hogy fórumozó életem nagy részét olvasással töltöm, csak indokolt esetben ragadok billentyûzetet

            [align=right][snapback]114505[/snapback][/align]

            ???
            Jó, de szerinted ebben a topicban a 3. hozzászólás az mi az? Erre mondtam, hogy write-only mód off.

            Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998260
            kelemengabor
            Felhasználó

              Várakozó állásban vagyok, jön az rc3! 🙂
              [align=right][snapback]113947[/snapback][/align]

              Megérkezett, lehet menni tesztelni 🙂

              Hozzászólás: Teljes 2 CD-s telepítés? #1999832
              kelemengabor
              Felhasználó

                kissé félreértettél…
                szóval én vagyok a szar, mert elmondtam a véleményem az ügyrõl?

                [align=right][snapback]114424[/snapback][/align]

                Nem mondtam/gondoltam, hogy s*rember vagy. Pusztán arra akartam rávilágítani, hogy hozzászólásod nem volt túl konstruktív a probléma megoldása szempontjából. Véleményeket pedig a kávézóban illene megvitatni, a „minek neked ” típusú másikhelyettgondolkodást pedig hagyjuk meg az erre illetékeseknek. Mindazonáltal nem akartam a lelkedbe gázolni.

                talán olvasgasd az UHU levlistákat, fogod látni, hogy rendszeresen segítek, ha tudok

                Sajna mindenre nekem sincs idõm 🙁

                legközelebb tartsd magadban az ilyen gondolatokat, jut eszembe, TE miért nem segítettél neki, majd én megválaszolom: azért mert engem könnyebb volt fikázni, mint leírni neki, hogy „dpkg -i /media/cdrom/packages/*”

                ???
                A write-only módot kapcsold ki és ne légy morcos :ph34r:

                Hozzászólás: Indítás indításnál megint #1991715
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Több problémám sikeresen megoldva…

                  Viszont az 1 user/online  gondom van.

                  Ezt a valaszt kaptam:

                  Code:
                  PAM access module jobaratod. lasd /etc/security/access.conf

                  De itt nemvágom mit lehet tenni…
                  [align=right][snapback]114345[/snapback][/align]

                  Megnézed az adott fájlt és ha nem látszik ránézésre, hogy mit kell benne állítgatnod (ez elég valószínû 🙂 ), akkor guglival rákeresel.

                  Hozzászólás: Teljes 2 CD-s telepítés? #1999830
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    minek kell neked az 1.2-rc2, ha egyszer kezdõ vagy???
                    miért nem jó a stabil 1.1.1?
                    [align=right][snapback]114391[/snapback][/align]

                    Köszönjük részvételét és a kezdõk iránt mutatott rendkívüli segítõkészségét, türelmét, stb – stb, majd értesítjük B)

                    Hozzászólás: XviD és a többi… #1999910
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      nah,

                      Code:
                      ./configure

                      kész!
                      Utána

                      Code:
                      make install

                      is kész. Be kellett lépnem a root-ba, hogy megint beírjam, hogy make install, de feltelepült.
                      Beírtam, hogy mplyer , és elindította a videót, de 2 kockában, ami 300*200-as lehet kb, és ráadásul lila-zöld árnyalatokban. Miért nem színes? Jah, és nincs valami Kaffeine-hez hasonló grafikus motorja?
                      [align=right][snapback]114370[/snapback][/align]

                      gmplayer
                      ennek jobbklikk-menüjével lehet mindenféléket csinálni, pl beállítani jól, hogy ne a fenti jelenséget produkálja lejátszás címszó alatt.

                      Hozzászólás: UHU csomagkezelõ #1974839
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Próbáltam úgy is, hogy teljes nevet írok utánna, de semmi.  :blink:
                        [align=right][snapback]114339[/snapback][/align]

                        Persze, mert én vagyok a *** 🙂
                        Szóval -S és nem -s, és megy. Akkor azt rakd újra, amit így talál.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,571-1,580 / 2,228