kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,601-1,610 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: HELP ME! #1995558
    kelemengabor
    Felhasználó

      Akkor nézz bele az Ati vs Suse topicba…  <_<
      [align=right][snapback]113142[/snapback][/align]

      Arrgh. Megtettem :ph34r:

      Hozzászólás: NVIDIA #1932148
      kelemengabor
      Felhasználó

        uhu vezérlõpulton a beállításokat nem olvassa ki az illetõ fájlokból -> ne higgy neki :). Attól még úgy mûködik, ahogy beállítottad.

        Hozzászólás: UHU Linux Live 2.2 #1986962
        kelemengabor
        Felhasználó

          Ha jól értem, akkor ez azt jelenti, hogy 1.5 GB… De a közel/távoljövõben szerintem már aktuális lesz a 1.5-2 GB RAM minden számítógépben, szerintem érdemes lenne egy olyan Live CD-t csinálni majd, ami a 700MB-ot kibontja a fizikai RAM-ba, az ott elterpeszkedik 1.5-2 GB-on, és onnan villámgyorsan fut, futtat és kezel mindent.  B)
          [align=right][snapback]113129[/snapback][/align]

          RAM-gyáros-e vagy ? 😀

          Hozzászólás: Package List #1998130
          kelemengabor
          Felhasználó

            Jóhogy. Ha valamit meg nem tud sehonnan se szedni akkor megtagadja a telepitést.
            [align=right][snapback]113105[/snapback][/align]

            root@ubuntu:/var/cache/apt/archives # dpkg -i gnome-panel-data_2.9.4-0ubuntu4_all.deb
            (Reading database … 92078 files and directories currently installed.)
            Preparing to replace gnome-panel-data 2.9.4-0ubuntu3 (using gnome-panel-data_2.9.4-0ubuntu4_all.deb) …
            WARNING: Failed to parse default value `??’ for schema (/schemas/apps/clock_applet/prefs/hour_format)
            WARNING: Failed to parse default value `??’ for schema (/schemas/apps/clock_applet/prefs/hour_format)
            Unpacking replacement gnome-panel-data …
            dpkg: dependency problems prevent configuration of gnome-panel-data:
            gnome-panel-data depends on gnome-panel (= 2.9.4-0ubuntu4); however:
              Version of gnome-panel on system is 2.9.4-0ubuntu3.
            dpkg: error processing gnome-panel-data (–install):
            dependency problems – leaving unconfigured
            Errors were encountered while processing:
            gnome-panel-data
            root@ubuntu:/var/cache/apt/archives # ls gnome-panel*
            gnome-panel_2.9.4-0ubuntu4_i386.deb  gnome-panel-data_2.9.4-0ubuntu4_all.deb

            Még jó, hogy 🙂

            Egyébként nem voltam elég egyértelmû (éjjel fél 1 körül, bocs), szóval, hogy felhasználóbarát módon kellene kezelni a függõségeket, azaz automatikusan megoldani a fentebb látható problémát.

            Hozzászólás: valami gond van az uhummal :( #1998786
            kelemengabor
            Felhasználó

              azt nem tudom  :blush:  hogyan tudom megnézni, hogy automount probléma-e?
              [align=right][snapback]113085[/snapback][/align]

              cat /etc/mtab
              ha van a root sor vége felé ro jelölés, akkor csak olvasható módban vagy. Bár ezt uhu alatt az initszkriptek még automountolás elõtt csatolják, szóval az automount lenne az utolsó, amire gyanakodnék. (de lehet, hogy csak azért, mert nálam jól mûködik 😉 )

              Ja ötlet: ha kikapcsolod az automountot, akkor is megvan a probléma? (uhu vezpulton/ ha az nincs, akkor /etc/sysconfig alatti automount fájl kiirtása)

              Hozzászólás: UHU Linux Live 2.2 #1986959
              kelemengabor
              Felhasználó

                4. most még csak 512MB van, de tervezem az 1 GB DDR-re bõvítést, és itt már be lehetne gyömködni egy CD-nyi méretet a fizikai ram-ba  🙂

                Hozzászólás: UHU Linux Live 2.2 #1986957
                kelemengabor
                Felhasználó

                  2., Ha sok Firefox ablakban böngészek egyszerre, és úgy nyitom ezeket, hogy indítok egy Firefoxot, a többit pedig a Fájl–>

                  Hozzászólás: Package List #1998126
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    ööö… nem tudom, nem nagyon használtam eddig;
                    [align=right][snapback]113079[/snapback][/align]

                    Na ez az, egy-két csomagnál még elmegy, de több tíznél már gondok lehetnek, amiket megoldani kényelmesebb apt/synaptic valamelyikével.

                    Hozzászólás: Package List #1998124
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      és nem lenne egyszerûbb csak úgy simán a `dpkg -i csomagneve.uhu` parancs a feltelepítéshez? ^^
                      [align=right][snapback]113075[/snapback][/align]

                      Az kezeli a függõségeket?

                      Hozzászólás: a linux és a lányok #1969923
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Kisbetû alias Grécsi László tanárúr.
                        [align=right][snapback]113058[/snapback][/align]

                        Futási idõ: kb. 0 mp
                        (100%-ban cache-sel gyorsítva)
                        Találatok száma: 5 641

                        95% (5340) grétsy
                        5% (301) grécsi

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,601-1,610 / 2,228