Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Akkor nézz bele az Ati vs Suse topicba… <_<
[align=right][snapback]113142[/snapback][/align]Arrgh. Megtettem :ph34r:
uhu vezérlõpulton a beállításokat nem olvassa ki az illetõ fájlokból -> ne higgy neki :). Attól még úgy mûködik, ahogy beállítottad.
Ha jól értem, akkor ez azt jelenti, hogy 1.5 GB… De a közel/távoljövõben szerintem már aktuális lesz a 1.5-2 GB RAM minden számítógépben, szerintem érdemes lenne egy olyan Live CD-t csinálni majd, ami a 700MB-ot kibontja a fizikai RAM-ba, az ott elterpeszkedik 1.5-2 GB-on, és onnan villámgyorsan fut, futtat és kezel mindent. B)
[align=right][snapback]113129[/snapback][/align]RAM-gyáros-e vagy ? 😀
Jóhogy. Ha valamit meg nem tud sehonnan se szedni akkor megtagadja a telepitést.
[align=right][snapback]113105[/snapback][/align]root@ubuntu:/var/cache/apt/archives # dpkg -i gnome-panel-data_2.9.4-0ubuntu4_all.deb
(Reading database … 92078 files and directories currently installed.)
Preparing to replace gnome-panel-data 2.9.4-0ubuntu3 (using gnome-panel-data_2.9.4-0ubuntu4_all.deb) …
WARNING: Failed to parse default value `??’ for schema (/schemas/apps/clock_applet/prefs/hour_format)
WARNING: Failed to parse default value `??’ for schema (/schemas/apps/clock_applet/prefs/hour_format)
Unpacking replacement gnome-panel-data …
dpkg: dependency problems prevent configuration of gnome-panel-data:
gnome-panel-data depends on gnome-panel (= 2.9.4-0ubuntu4); however:
Version of gnome-panel on system is 2.9.4-0ubuntu3.
dpkg: error processing gnome-panel-data (–install):
dependency problems – leaving unconfigured
Errors were encountered while processing:
gnome-panel-data
root@ubuntu:/var/cache/apt/archives # ls gnome-panel*
gnome-panel_2.9.4-0ubuntu4_i386.deb gnome-panel-data_2.9.4-0ubuntu4_all.debMég jó, hogy 🙂
Egyébként nem voltam elég egyértelmû (éjjel fél 1 körül, bocs), szóval, hogy felhasználóbarát módon kellene kezelni a függõségeket, azaz automatikusan megoldani a fentebb látható problémát.
azt nem tudom :blush: hogyan tudom megnézni, hogy automount probléma-e?
[align=right][snapback]113085[/snapback][/align]cat /etc/mtab
ha van a root sor vége felé ro jelölés, akkor csak olvasható módban vagy. Bár ezt uhu alatt az initszkriptek még automountolás elõtt csatolják, szóval az automount lenne az utolsó, amire gyanakodnék. (de lehet, hogy csak azért, mert nálam jól mûködik 😉 )Ja ötlet: ha kikapcsolod az automountot, akkor is megvan a probléma? (uhu vezpulton/ ha az nincs, akkor /etc/sysconfig alatti automount fájl kiirtása)
4. most még csak 512MB van, de tervezem az 1 GB DDR-re bõvítést, és itt már be lehetne gyömködni egy CD-nyi méretet a fizikai ram-ba 🙂
2., Ha sok Firefox ablakban böngészek egyszerre, és úgy nyitom ezeket, hogy indítok egy Firefoxot, a többit pedig a Fájl–>
ööö… nem tudom, nem nagyon használtam eddig;
[align=right][snapback]113079[/snapback][/align]Na ez az, egy-két csomagnál még elmegy, de több tíznél már gondok lehetnek, amiket megoldani kényelmesebb apt/synaptic valamelyikével.
és nem lenne egyszerûbb csak úgy simán a `dpkg -i csomagneve.uhu` parancs a feltelepítéshez? ^^
[align=right][snapback]113075[/snapback][/align]Az kezeli a függõségeket?
Kisbetû alias Grécsi László tanárúr.
[align=right][snapback]113058[/snapback][/align]Futási idõ: kb. 0 mp
(100%-ban cache-sel gyorsítva)
Találatok száma: 5 64195% (5340) grétsy
5% (301) grécsi -
SzerzőBejegyzés