kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,611-1,620 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: valami gond van az uhummal :( #1998776
    kelemengabor
    Felhasználó

      mert a df szerint csak egy, az meg be van telve, mint atom… ^^
      [align=right][snapback]113057[/snapback][/align]

      /dev/root 73G 29G 44G 40% /
      ez hol van betelve?
      Futtss még fsck-t, amíg azt nem mondja, hogy nincs hiba. reboot és utána már nem kellene panaszkodnia. Ha hibás, akkor viszont hajlamos csak olvasható módon csatolódni.

      Hozzászólás: e-mail, e-mail #1998956
      kelemengabor
      Felhasználó

        Ha a saját gépedrõl küldesz, akkor akármit megadhatsz a levelezõproginak (amiben az smtp helyére localhost-ot írsz) és azzal a címmel fog elmenni.

        Hozzászólás: gdm -> startx #1998942
        kelemengabor
        Felhasználó

          gnome-font-properties
          Gondoltad volna? 🙂

          Hozzászólás: Asus video card+UHU #1998904
          kelemengabor
          Felhasználó

            Szóval szeretném feléleszteni. Ha valaki a „számba rágná” iszonyatos részletességgel,
            hogy ennél a tipusnál hogyan megy a telepítés,

            Ui.: Az Mplayer kezelõ felülete miért tök fekete, és ha elindítok egy filmet, miért hal meg
            az egész? Hogyan tudom ezt kiküszöbölni?
            Tudom, hogy nagyon amatõr a kérdés, de egyszerûen nem tudom a választ… :unsure:

            Elõre is köszi mindenkinek a megértését!
            [align=right][snapback]112848[/snapback][/align]

            1, szájbarágós leírás az uhu tudásbázisban van. Házi feladat megtalálni 🙂
            (segítség: menü-dokumentáció pont) Csak katt és megy megoldás nincs tudomásom szerint :(.
            2, Valami rosszul van beállítva. jobbklikk-beállítások alatt állítgass, én elsõ körben a hangra tippelek – más meghajtó, pl alsa (kde alatt) vagy esd gnome alatt ajánlott.

            Hozzászólás: Most akkor ingyenes? #1998845
            kelemengabor
            Felhasználó

              Miért jobb a Mandrake kezdõknek a SuSE Linuxnál???

              Ja, és a SuSE jó Linux?
              Mert a Novell bizton állítja, hogy az egyik legstabilabb Linux disztribúció.
              [align=right][snapback]112728[/snapback][/align]

              1, Mindkettõ kezdõknek van kitalálva, hogy melyik a jobb, azt neked kell eldöntened (mielõtt még egymásnak ugranának a kollégák <_< )
              2, jó Linux – mit értesz ez alatt? Mûködik. Sokaknak. Sokan meg szívnak vele, lásd suse topicok. De ez majdnem minden terjesztésre igaz 😉
              3, Hát, ha õk mondják, akkor biztos úgy is van.
              Vagy nem, de akkor is el kell adni 😆

              Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998189
              kelemengabor
              Felhasználó

                Ugyhogy megvárom a véglegest.
                [align=right][snapback]112469[/snapback][/align]

                Inkább vedd fel a kapcsolatot a dev listával, különben csak várhatod, hogy kijavítják.

                Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998185
                kelemengabor
                Felhasználó

                  title Windows
                  chainloader (hd0,2)+1

                  csak így simán sem megy?

                  Hozzászólás: Nem kivánt internet forgalom… #1998637
                  kelemengabor
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998180
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Meg tudja nekem valaki mondani, hogy a telepítõben levõ frissítés rc1-et is frissít-e?
                      [align=right][snapback]112322[/snapback][/align]

                      Nem. Csak 1.0 és 1.1. apt-cdrom add (vagy sources.list szerkesztés) és apt-get update, apt-get upgrade kell ilyen esetben. Látod Bepe, ez ilyen bonyolult. 😛
                      A synapticos- kattintgatós algoritmust meg le se írom.

                      Hozzászólás: Package List #1998122
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Még csak egy kérdés: ha ezeket kiírom cd-re, akkor mûködni fog? Mármint gondolom, ekkor kéne az apt-cdrom. Meg a Package file-nak a CD gyökerében kell lenni, vagy elég egy alkönyvtárban?
                        [align=right][snapback]112402[/snapback][/align]

                        Igen, mûködni fog. A Package fájl meg legyen ott, ahol a generálásakor volt. Lehet úgy is, hogy a csomagok szülõkönyvtárában adod ki, és a cd gyökerébe kerül a csomagok meg egy alkönyvtárba, vagy minden a cd gyökerébe. Ha nem tévedek, az apt-cdrom akárhol megtalálja.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,611-1,620 / 2,228