Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
De van vki aki már próbálta?
Szerintem nyomj egy apt-get upgrade -t és utána próbálkozz újra. Az a 247 not upgraded csomag kavarhat be.
Próbálj meg egy kis helyet felszabadítani, szerintem az a baj.
Sikerült letöltenem a Live 2.2 ISO-t. Mivel jelenleg csak doze van a gépemen, megoldható-e a képfájl hibátlanságának ellenõrzése Win alatt? Ha igen milyen progival, és hol érhetõ el?
Köszönöm: szolim :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:
[align=right][snapback]109167[/snapback][/align]Total commandered gondolom van. Enter az md5 fájlon és elvileg számolja is. (legyen u.azon könyvtárban mint az iso)
Ha konzolt használsz. akkor a /home/$userdir$/.bashrc file-ba (ha nincs, hozd létre) beírt scripteket mindig lefuttatja.
Ha X, akkor
[align=right][snapback]110794[/snapback][/align]…. ha nyitsz egy terminált, a .bashrc akkor is lefut 🙂
Ha már indítószkript, akkor a „szolgáltatás létrehozása” címszóra keress rá, vagy az /etc/rc.boot alá pakold be, ami kell. (különbség: elõbbi esetben futási szintenként adható meg, mikor induljon el, utóbbi esetben mindig lefut.)Szerintem gyalúlni kéne ezt a sok felesleges offtopicot. Kár bezárni ,ha lehet törölni is 😀 . Egy hónapja ,még csak 2 topic volt itt ( kocsma ,meg a lányok ) és most ? van vagy 100 felesleges.
[align=right][snapback]110700[/snapback][/align]Az offtopic szerintem még nem baj, közösségi élet vagy hasonló címszó alatt, viszont a havi rendes windows-szidó topicoknak tényleg gyalu 🙂 . Magam részérõl a flame-gerjesztõket is kirúgnám pár napra gondolkodni, nagyon nem tetszik amit egyesek mûvelnek (vö ma délutáni kiakadásom). Nem beszélve a netikettrõl, amit ugye lépten-nyomon a kezdõk orra alá dörgölünk, csak épp a flémek szûrését nem (sem) sikerült még megvalósítani :(.
Bbt: ugyan ki nyavajogna egy bezárt veszekedõs topic miatt?
Kisbetu: nyugodtan töröl(tes)d a kérdéses luzert.
Valszeg a make install nem fejezõdött be korrekten, azért nincs meg az i686/cinelerra fájl. Make végén mit ír?
Komolyan gondolod, hogy be kellene szállnom a linux fejlesztésébe? Nincs abban így (nélkülem) is elég hiba????
Péter
[align=right][snapback]110558[/snapback][/align]Figy, nem csak az a fejlesztés, hogy drivert írsz egy eddig nem támogatott hw-hez, én se foglalkozom ilyesmivel, pont az általad említett ok miatt. De lehet millió mást, hibavadászni, disztrot tesztelni, doksit fordítani, magyarítani, mittudomén, amihez nem kell programozni tudni. Ilyesmire gondoltam. Picit több meló, mint a windows szidása, de legalább van értelme.
Aha, értem.
Szép a grafikon, csak jó lenne valami forrásmegjelölés. Ugye nem az ujjadból szoptad?
-
SzerzőBejegyzés