kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,660 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Telepítés fordítás + VerliHUB #1981352
    kelemengabor
    Felhasználó

      Jah nem idevág de valaki esetleg el tudja mondani röviden mi az a CVS ? MEg hogy hogy lehet használni ?
      [align=right][snapback]109018[/snapback][/align]

      http://www.hup.hu/wiki/index.php/CVS – dióhéjban, magyarul.
      http://developer.gnome.org/tools/cvs.html
      Ez pl. gnome-os, de alapvetõen elmagyarázza mire való/hogyan használandó a cucc.

      Hozzászólás: floppy mount #1995233
      kelemengabor
      Felhasználó

        kovi!

        Ha a kézi mount nem mûködik, akkor mi van?
        [align=right][snapback]109490[/snapback][/align]

        Baj. (komolyan, most erre a kérdésre mit vártál?)
        Valszeg te nyomtál el valamit, de részletezd. Mit adsz ki, mit válaszol, ilyenek.

        kelemengabor
        Felhasználó

          Az csak rootként fut.
          [align=right][snapback]109595[/snapback][/align]

          De csak amíg be nem állítod, hogy userként is menjen 🙂

          kelemengabor
          Felhasználó

            Két kérdésem lenne UHUH 1.1.1 -el kapcsolatban:

            I.

            Létezik-e Gnome2 alá grafikus telefonos modemes
            ppp tárcsázó mint KDE alat a KPPP?

            ( – kapcsolat alatt Gnome tálcára tehetõ
              – Gnome környezetben  gyorsabban indul
              –  user is jogosult használni 
              –  stb… )
            II.

            Véletlen találtam  rá a _telepített_ csomagok között
            a Corel Photopaint 9-re (ami nem szabad szoftver)
            de az /usr/bin  könyvtárban nem találtam a
            photopaint.bin fájlt.

            Hibásan települt, vagy mivel nem GPL-es kell még
            valami hozzá?

            Válaszokat elõre is köszönom: J.B.P.
            [align=right][snapback]109581[/snapback][/align]

            1, uhu-dialer gtk-s, tálcára bármi le lehet rakni, csak figyelmeztetõ területre nem. Egyébként megpróbálhatod pl a wvdialt belõni (parancssoros, nem bonyolult) és a gnome-appletek közül a modem-ledek nevût ráereszteni (kattintásra kiad egy kapcsolódási/bontási parancsot, ez lesz a wvdial).
            2, az kizárt dolog, mer nem tudom 🙂
            Szerintem nézd meg a névjegyét, mert max a gimp lehet az, amit te láttál. Corel akármi ki van zárva.

            Hozzászólás: #1995246
            kelemengabor
            Felhasználó

              A következõt kopipészteld a címsorba:
              file:///usr/share/doc/UHU/init.html
              ill. ami ennek az utolsó sorában van.

              kelemengabor
              Felhasználó
                Hozzászólás: nvidia install howto #1995566
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Két észrevétel:
                  1, Ezt inkább a hupwikibe lenne praktikus begyömöszölni, egyrészt, mert valószínûbb, hogy megtalálják, másrészt, bárki belejavíthat.
                  2, Ha lamerbarát módon magyarázol, akkor ajánlom figyelmedbe az -s kapcsolót, ezzel a telepítés menetérõl szóló rész lényegesen egyszerûbbé válna. (na ezért való wikibe)
                  3,

                  Lehet, hogy telepítve lett néhány ütközést okozó könyvtár. Kérlek olvasd el az APPENDIX C: INSTALLED COMPONENTS a README fájlban, hogy megtudd hogyan lehet ezt kideríteni.

                  kiegészítés: ha a kernelt frissítettük, újra kell telepíteni, mivel megváltozott a modulok helye (/lib/modules/$uname -r)

                  Hozzászólás: A gfxmenu (GRUB) szerkesztése #1995184
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Köszi’! Killall honlapjának a címét beírnád? Nem találtam sem az aláírásában, sem a profiljánál.
                    [align=right][snapback]108956[/snapback][/align]

                    Szerintem Vizslara gondolt, õ foglalkozott ilyesmivel.

                    Hozzászólás: ptal-init futtatása #1995314
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Rendszerindításkor.
                      [align=right][snapback]109166[/snapback][/align]

                      Hozzászólás: ptal-init futtatása #1995312
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Pontosan a  hiba:

                        ha ptal-t betölti (a sevice-szel vagy manuálisan), akkor nem nyomtat, nem látja az usb-t.
                        Ha a ptal-t nem töltöm be, akkor rendesen nyomtat, ha betöltöm és leállítöm, akkor berhelni kell még.
                        Ha a service-szel betölti a ptal-t, akkor a pl és az usb_storage kernelmodul betöltésénél kiírja, hogy az eszköz már használatban van. Pedig 99-re állítottam a sorrendet.
                        [align=right][snapback]109127[/snapback][/align]

                        Akkor, már csak ez utóbbit nem értem. A rendszerindításkor írja ezeket, vagy a service indításkor? Mi van, ha megpróbálod elõtte rmmod-dal kiszedni ezt a két modult? Mit értesz berhelni kell még alatt?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,660 / 2,228