kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,661-1,670 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: vinyós kérdés #1984935
    kelemengabor
    Felhasználó

      Hello !
      Lehet hogy ne jó helyre írok, de nem akartam azért egy topicot nyitni:
      A problémám a következõ: ujraindításkor, vagy kikapcsoláskor a képernyõre kiirodnak az üzenetek, és az utolsó elõti ez hogy :
      Helyi fájlrendszer leválasztása: busy inodes after unmount. Self destruct in 5 seconds. Have a nice day….
      Ennek szerintem nem kellene így lenni-e, jól gondolom? Hanem csak egyszerûen a helyi fájlrendszer leválasztása és OK
      Mit és mivel tudnám megoldani a problémámat,

      Ui:A vinyó 8 part-ból áll

      Köszi a segítséget!

      András
      [align=right][snapback]109137[/snapback][/align]

      Nyugodtan nyithattál volna új topicot. Ezért nem harapunk, sõt 🙂 (vö netikett balra fent)
      Szerintem az lehet a hiba oka, hogy pici hiba van valamelyik fájlrendszeren, ellenõrizd az összeset. Nálam ez hasonló helyzetben használt.

      Hozzászólás: Hibaüzenetek kódja #1995357
      kelemengabor
      Felhasználó

        Mert ugye általában a  hibaüzenetek mögé oda van biggyesztve zárójelben egy szám, ami takarja a hiba konkrét okát. Gyakran jól jött volna már, ha tudom, mi a jelentése.

        – Ki tudja? –
        [align=right][snapback]109123[/snapback][/align]

        Milyen hiba? Milyen programtól származik?

        Hozzászólás: ptal-init futtatása #1995310
        kelemengabor
        Felhasználó

          Kezdem elveszteni a fonalat. Elõször is, kellene, hogy a modulbetöltésnél milyen hiba van, pontosan?
          Valamint: a nyomtatás egyáltalán nem megy, vagy csak ha a szkennelés (ptal) igen?
          Elvileg tökéletesen kellene mûködnie.

          … vagy egy már meglévõ servicet felhasználsz. Például a cups-ot indító service-szel lefuttattatatod azt a szkriptet ami helyetted elindítja a ptal-init-et

          szerintem
          *

          Lehet így is, de ez elég gány megoldás, meg nem is biztos, hogy a kellõ eredményt adja. (esetleges hibakergetésrõl meg ne is szóljunk.)

          A hogyanról meg kb két topiccal lejjebb blaci leírta, mit kell elolvasni, /etc/init.d és az /etc/runlevel.d alatti szkriptek elég jó támpontot adnak + ott van az uhu-dokumentáció menüpont is…

          Hozzászólás: Suse: C compiler error! help plz! #1995180
          kelemengabor
          Felhasználó

            Praktikuanak azért nem mondanám azt a „pár gigát”, aminek a harmadát sem fogja használni.
            De hasznosnak talán igen 🙂
            [align=right][snapback]109108[/snapback][/align]

            Legyen akkor az 🙂

            Hozzászólás: Suse: C compiler error! help plz! #1995178
            kelemengabor
            Felhasználó

              checking for gcc… gcc
              checking for C compiler default output file name… a.out
              checking whether the C compiler works… configure: error: cannot run C compiled programs.
              [align=right][snapback]108942[/snapback][/align]

              Hiányzik neki néhány alapvetõ fejléc fájl, valszeg a libc-dev, vagy valami hasonló néven keress csomagot. Bár, ha ez sincs meg, akkr valszeg semmi más sem, szóval praktikus az összes fejlesztõinek nevezett csomagot felpakolgatni.

              Hozzászólás: ptal-init futtatása #1995307
              kelemengabor
              Felhasználó

                Lehet, hogy hasonló probléma volt már…
                Beizgattam egy HP PSC  Scannert. Menne is.
                Azonban a mûködéséhez mindig le kell futtatni egy

                Code:
                ptal-init start

                parancsot root-ként.
                Hogyan lehet ezt automatizálni?
                [align=right][snapback]108957[/snapback][/align]

                Hozzászólás: floppy mount #1995225
                kelemengabor
                Felhasználó

                  No, ezeket próbáltam én is. De csak 4096 bájt méretû img filét csinált.
                  Lehet, hogy ennyire kezdõ vagyok (vagy DEBIL 🙂 ). Azt hiszem, hogy itt nem csak egy lemez file tartalmat kell menteni, hanem a boot recorddal együtt. Ez egy boot/indító lemez, amit a telepítés során csinált az UHU
                  [align=right][snapback]108916[/snapback][/align]

                  elvileg dd-vel simán kell mennie, de van egyszerûbb mód is:
                  make-bootfloppy
                  rootként persze

                  Hozzászólás: Gnome színek hogyan? #1993987
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Vagy tudom egyenként mégis valahogy?
                    [align=right][snapback]108867[/snapback][/align]

                    Passz, én nem tudok róla, hogy lehet. Esetleg végigpróbálgatod a lehetõségeket, illene közte lennie (más nem, egy hasonlónak). Végsõ esetben vadászol art.gnome.org-ról valami szép témát.

                    Hozzászólás: Látott már valaki ilyet??? #1994276
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      teljesen mind1, hogy jó-e a file, az md5sum -nak nem szabad más eredményt adnia két futtatás alkalmával….
                      [align=right][snapback]108699[/snapback][/align]

                      esetleg hw hiba? memtest futott?

                      Hozzászólás: Outlookkal Redhat leveleinek leszedése #1995068
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        SZiasztok!
                        Adott egy Redhatos gép. Sendmaillel küldözgetek egyik felhasználótól a másikhoz leveleket. Meg lehet oldani hogy a hálózatban levõ másik gép outlook expresse használni tudja a Redhatos postafiókokat? Mert jelenleg nem tudom letölteni a leveleket.
                        ezt adja vissza: A kapcsolat a kiszolgálóval megszakadt. Fiók: ‘x’, Kiszolgáló: ‘redhat’, Protokoll: POP3, Port: 110, Biztonságos (SSL): Nem, Hiba a szoftvercsatornában: 10061, Hibaszám: 0x800CCC0E

                        Küldeni tudok rá.

                        Köszi!
                        [align=right][snapback]108671[/snapback][/align]

                        Megpróbálnék rakni a linuxos gépre egy pop3 szervert.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,661-1,670 / 2,228