Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hello !
Lehet hogy ne jó helyre írok, de nem akartam azért egy topicot nyitni:
A problémám a következõ: ujraindításkor, vagy kikapcsoláskor a képernyõre kiirodnak az üzenetek, és az utolsó elõti ez hogy :
Helyi fájlrendszer leválasztása: busy inodes after unmount. Self destruct in 5 seconds. Have a nice day….
Ennek szerintem nem kellene így lenni-e, jól gondolom? Hanem csak egyszerûen a helyi fájlrendszer leválasztása és OK
Mit és mivel tudnám megoldani a problémámat,Ui:A vinyó 8 part-ból áll
Köszi a segítséget!
András
[align=right][snapback]109137[/snapback][/align]Nyugodtan nyithattál volna új topicot. Ezért nem harapunk, sõt 🙂 (vö netikett balra fent)
Szerintem az lehet a hiba oka, hogy pici hiba van valamelyik fájlrendszeren, ellenõrizd az összeset. Nálam ez hasonló helyzetben használt.Mert ugye általában a hibaüzenetek mögé oda van biggyesztve zárójelben egy szám, ami takarja a hiba konkrét okát. Gyakran jól jött volna már, ha tudom, mi a jelentése.
– Ki tudja? –
[align=right][snapback]109123[/snapback][/align]Milyen hiba? Milyen programtól származik?
Kezdem elveszteni a fonalat. Elõször is, kellene, hogy a modulbetöltésnél milyen hiba van, pontosan?
Valamint: a nyomtatás egyáltalán nem megy, vagy csak ha a szkennelés (ptal) igen?
Elvileg tökéletesen kellene mûködnie.… vagy egy már meglévõ servicet felhasználsz. Például a cups-ot indító service-szel lefuttattatatod azt a szkriptet ami helyetted elindítja a ptal-init-et
szerintem
*Lehet így is, de ez elég gány megoldás, meg nem is biztos, hogy a kellõ eredményt adja. (esetleges hibakergetésrõl meg ne is szóljunk.)
A hogyanról meg kb két topiccal lejjebb blaci leírta, mit kell elolvasni, /etc/init.d és az /etc/runlevel.d alatti szkriptek elég jó támpontot adnak + ott van az uhu-dokumentáció menüpont is…
Praktikuanak azért nem mondanám azt a „pár gigát”, aminek a harmadát sem fogja használni.
De hasznosnak talán igen 🙂
[align=right][snapback]109108[/snapback][/align]Legyen akkor az 🙂
checking for gcc… gcc
checking for C compiler default output file name… a.out
checking whether the C compiler works… configure: error: cannot run C compiled programs.
[align=right][snapback]108942[/snapback][/align]Hiányzik neki néhány alapvetõ fejléc fájl, valszeg a libc-dev, vagy valami hasonló néven keress csomagot. Bár, ha ez sincs meg, akkr valszeg semmi más sem, szóval praktikus az összes fejlesztõinek nevezett csomagot felpakolgatni.
Lehet, hogy hasonló probléma volt már…
Beizgattam egy HP PSC Scannert. Menne is.
Azonban a mûködéséhez mindig le kell futtatni egyCode:ptal-init startparancsot root-ként.
Hogyan lehet ezt automatizálni?
[align=right][snapback]108957[/snapback][/align]No, ezeket próbáltam én is. De csak 4096 bájt méretû img filét csinált.
Lehet, hogy ennyire kezdõ vagyok (vagy DEBIL 🙂 ). Azt hiszem, hogy itt nem csak egy lemez file tartalmat kell menteni, hanem a boot recorddal együtt. Ez egy boot/indító lemez, amit a telepítés során csinált az UHU
[align=right][snapback]108916[/snapback][/align]elvileg dd-vel simán kell mennie, de van egyszerûbb mód is:
make-bootfloppy
rootként perszeVagy tudom egyenként mégis valahogy?
[align=right][snapback]108867[/snapback][/align]Passz, én nem tudok róla, hogy lehet. Esetleg végigpróbálgatod a lehetõségeket, illene közte lennie (más nem, egy hasonlónak). Végsõ esetben vadászol art.gnome.org-ról valami szép témát.
teljesen mind1, hogy jó-e a file, az md5sum -nak nem szabad más eredményt adnia két futtatás alkalmával….
[align=right][snapback]108699[/snapback][/align]esetleg hw hiba? memtest futott?
SZiasztok!
Adott egy Redhatos gép. Sendmaillel küldözgetek egyik felhasználótól a másikhoz leveleket. Meg lehet oldani hogy a hálózatban levõ másik gép outlook expresse használni tudja a Redhatos postafiókokat? Mert jelenleg nem tudom letölteni a leveleket.
ezt adja vissza: A kapcsolat a kiszolgálóval megszakadt. Fiók: ‘x’, Kiszolgáló: ‘redhat’, Protokoll: POP3, Port: 110, Biztonságos (SSL): Nem, Hiba a szoftvercsatornában: 10061, Hibaszám: 0x800CCC0EKüldeni tudok rá.
Köszi!
[align=right][snapback]108671[/snapback][/align]Megpróbálnék rakni a linuxos gépre egy pop3 szervert.
-
SzerzőBejegyzés